Router se ne poveže na ADSL

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Se je zgodilo nekega lepega dne, da se moj Linksys WRT54G iz ljubega miru noče več povezat na ADSL.



Kakšni predlogi, ali pa nima smisla in je hudič samo za v kanto za smeti?



Hec je bil update-an 14 dni nazaj, vmes bp delal, včeraj pa se ni hotel več povezati (računalnik mi javlja, da internetnega signala ni, četudi na škatli gorijo vse ustrezne lučke). Net je (dokaz je tole sporočilo) - zdaj sem direkt s kablom v zidu. Sicer je ves čas prižgan. V zadnjih 24ih urah že ene parkrat zresetiran, pa nič uspeha.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kako si resetirala router ? Ker pri nekaterih moraš kar nekaj časa držati reset tipko (recimo 20s). Seveda moraš po resetu nastaviti nazaj adsl povezavo (pppoe najverjetneje), ker če ti ostane vse od prej nastavljeno, potem ga nisi vredu resetirala.
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Kaj ti pa napiše? A je samo connecting, pa se vseskup samo ponavla, ali se ti sploh noče povezat.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Probaj hard-reset, tako kot je svetoval phipips. To bi moralo bit to, pa seveda ne smeš pozabit potem nazaj nastavit tako kot je bilo prej. Se je mojemu (asus sicer) tudi že naredilo, da so lučke delale kot je treba, delalo pa ni.

lp
Peter
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Jep.



Reset (pol mintno tiščanje svinčnika) je zadovostovalo.



Ima kdo mogoče kje navodila, kako se spet vzpostavi wireless (gesla, security)?



Ker res nimam več blage veze, kaj naj naredim, da se bo povezal.



Trenutno je situacija naslednja - router se poveže na siol, wireless network sem že poimenovala in zaščitila z geslom, zdaj pa ne vem več, kako naj naredim še povezavo s kompom. Kaj moram zdelitati oz. popraviti,...



Sem brskala po netu, pa nič pametnega našla (najbrž ne znam prav iskati). Trenutno imam še vse po starem, network mi zazna (očitno se celo poveže), vendar javi, da je limited connectivity (četudi je pol metra stran od routerja),...



Thx.



PS: Poln ku*** mam teh routerjev. Pa brez zamere.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kaj vse pa lahko nastaviš pri wireless nastavitvah ? Upam da si vklopila DHCP, samo bi itak moral biti vklopljen po defaultu. Pa upam da si izbrala WPA (oz. WPA-PSK ali WPA2) zaščino, ker WEP zaščita je za en drek.

Ko se povežeš na wireless omrežje, vpišeš geslo.... prideš do tiste strani od routerja ? Idi v command line in napiši "ipconfig /all" (brez narekovajev), prilepi samo tisto kar se tiče wirelles omrežja.
Probaj tudi pingati nek IP, recimo 193.2.1.66 (arnesov DNS). Probaj pingati tudi kakšno spletno stran, recimo www.google.com.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Citat:
Uporabnik philips pravi:

Kaj vse pa lahko nastaviš pri wireless nastavitvah ? Upam da si vklopila DHCP, samo bi itak moral biti vklopljen po defaultu. Pa upam da si izbrala WPA (oz. WPA-PSK ali WPA2) zaščino, ker WEP zaščita je za en drek.




Nope. Ker sem delala po neki strani, kjer so šli na WEP in vpis gesla.

Če izberem WPA rabim pa neke ključe?!
confused-1.gif




Citat:
Uporabnik philips pravi:

Ko se povežeš na wireless omrežje, vpišeš geslo....




Nope. Ker imam reč naštelano tako, da se sam poveže (ima geslo in se avtomatično ob kliku poveže).

Tistih oken z gesli, kjer sem to nekoč vpisovala, pa nikjer ne najdem...



Aja - nič ne dela. Ende. Vseeno, kako napišem net naslov. Tudi routerja ne vidi. Četudi joka o neki limited connectivity
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Imaš mogoče WPA-PSK na izbiro pri zaščiti ? Tam je samo eno geslo, tako kot pri WEP. Tista okenca za gesla pa imaš nekje pod lastnosti od brezžične kartice, razen če imaš inštaliran kak dodaten program, ki ti upravlja wifi omrežja.

Probaj v command line napisati "ping 193.2.1.66" (brez narekovajev). V command line pa prideš: start / zaženi / cmd.
Pa napiši še "ipconfig /all" in prilepi sem. Napiši še to na računalniku, ki je priklopljen preko kabla. Vse razen IP naslova bi naj bilo enako.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
OK.



V tem času (med tuljenjem onega kekca na poptv) mi je ratalo najti program, ki upravlja z mojim wireless networkom, v njem pobrisati stara gesla in zdaj reč dela.
cheer.gif
Tako, da je zdaj glavni problem rešen.



Glede security:



Ni nikjer drugje nobene druge opcije - pri WEPu zahteva geslo, pri vse ostalih pa neke ključe.
confused-1.gif


Sem pa v MAC (obkljukana opcija, da dovolim dostop samo po spisku navedenim kompom) natolkla physical address mojega prenosnika, tako da upam, da vsaj to omejuje prosti dostop ostalih, ki nimajo prave kombinacije številk in črk.



Itak je pa sreča vsaj to, da živim na selu in ne v kakšnem bloku... (omejeno število zastonkarjev).
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kakšen ključ želi WPA od tebe ? Verjetno moraš tja vpisati geslo (pre-shared key).



Nočem te strašiti, ampak WEP in MAC zaščito se predre v 5min. Je pa res, da tega ne zna ravno vsak
grin1.gif




EDIT: pa geslo naj bo neko naključno, po možnosti 15+ znakov. Recimo: "danes je bil lep dan".
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Za gesla ne skrbi. Domišlije mi res ne manjka.
Samo moj nick poglej.
grin1.gif


Izpisuje "shared key", potem spodaj, da se ta key nekaj obnavlja, v nekaj sekundnih intervalih...

Bom probala pregooglat naokoli še na to verzijo. In preveriti, kako bo težil moj program za upravljanje networka.

Do takrat bom pa molila, da teh pet familij naokoli mene nima doma kakšnih hudih računalniških freakov...
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Tako nekako ja... wep in mac razbije vsak ki se loti dela s tem namenom. Zato je najboljša (in u bistvu edina potrebna) zaščita wpa psk-tkip.

Zadevo pa nastaviš tako, da na routerju oznašiš wpa namesto wep, vpišeš geslo (ključ, kakor ga pač poimenuje) in si ga zapomniš! ker ga moraš potem, ko se hočeš z računalnikom prijavit, vpisat ko ga zahteva od tebe.





lp

Peter
 
Nazadnje urejeno:

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad




WEP in tudi WPA se lahko odkodira v parih minutah za WPA pa potrebuješ malo več časa (ali pa manj, odvisno od domišljije lastnika kode) in tako je tudi z MAC zaščito.



pa še to ne zna kr vsak in moraš imeti ustrezno programsko opremo. (pa še to programsko opremo moraš znat uporabljat)

in tisti ki zna odkodirati wep lahko z malo več truda odkodira tudi wpa in wpa2

l.p.
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
WPA se lahko predre samo z brute force. Z ustrezno dolgim geslom (mislim pa da je minimum celo 8 znakov), se čas razrešitve gesla tudi ustrezno poveča, recimo nekaj tisoč let in še več
grin1.gif


@Odisej: sem popravil. Se zgodi
redface-1.gif


@kozarec: ti samo idi na WPA.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ne, wep lahko razbiješ v nekaj minutah, za wpa pa ni tako preprosto. Če nimaš kode kalibra "internet" ampak "pfds5s5d4g3sa54ggds54297", je pa verjetnost, da ti bo kdo razbil wpa dokaj majhna.

lp
Peter
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
Citat:
Uporabnik philips pravi:
WPA se lahko predre samo z brute force. Z ustrezno dolgim geslom (mislim pa da je minimum celo 8 znakov), se čas razrešitve gesla tudi ustrezno poveča, recimo nekaj tisoč let in še več
grin1.gif


@Odisej: sem popravil. Se zgodi
redface-1.gif


@kozarec: ti samo idi na WPA.

jaz sem moral tudi cel post popraviti ker si ga ti popravil
hysterical-1.gif