roštilj pult

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zunaj imamo eno malo kuhinjo, pa bi sedaj imeli še pult. vse je pripravljeno, potrebno je izbrati smao še oblogo.

les - vremenske razmere, rezanje, itd
granit - kako debelega, d ane poči, čeprav je podprt po celi površini. ima kdo izkušnje.

na pultu se bo odlagala posoda, pripravljali jagencki, odojki, pa pleske in čevapi, kaka zelenjava.
 

sbor

Pripravnik
22. avg 2007
562
0
16
Kaj pa plastika? Vem da ni estetsko, je pa praktično. Ne boš krhal nožev, lažje očistiš, je bolj sterilno kot naravni materiali (kamen je pač porozen itd.)
 

forgot

v penziji
23. jul 2007
293
0
16
Kamniti pult, povoščen, imam v kopalnici, dimenzije 220 x 65 x 3 cm. Odprtina za dva umivalnika, ojačan s spodnje strani pred in za umivalnikoma (seveda se nič ne vidi) - pred tremi leti 85.000 SIT, z dostavo. Najprej sem ga bolj od daleč gledal, sem cvikal,da se bo zlomil pri umivalnikih, vendar lahko komot hodiš po njem. S čiščenjem ni težav, ne smeš pa uporabljati kamnotopnih zadev ( kar razgradi apnenec) ali pa jih takoj sprati.
Odlična izbira, definitivno.
Najceneje pa bo, če ti kdo zalije 'teraco' in ga pobrusi na gladko in povoska.
Lesa ali plastike ne bi upal dajati ven, ker bo kmalu na grmadi.

LP
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Sam bi dal granit ker ne vpija (vino,kava ipd). Ter kot ti je forgot rekel primerno ojačan, če so izrezi. Če jih pa ni naj bo pa spodaj omara katera drži vse skuaj.. Pa še režeš lahko po njem.
Je pa še možnost Kerrocka(plastika) samo meni osebno ni všeč.

Je pa res da te bo "lesen" najceneje prišel. Dobiš ga že za 50€(4m kos) če ga seveda sam postaviš. Pa spet nesmeš po njem rezat.
 
Nazadnje urejeno:

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
zadeva je že zabetonirana, torej se pult vleže na lepilo po celi površini. izjema so tisti prepusti na robovih. izrez gre v pult, v beton in potem umivalnik. vsa površina pa leži na ravni betonski podlagi.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
245
113
jah a plastika zoprna, ker se čez čas naredijo grabni od rezanja, in pol se notr nabira umazanija?

jest bi dal kamen vsekakor! in če imaš celo fleho na betonu, ni panike! tud tisti prepusti na robovih se ne zlomijo! sej ni to papir mater!