Rosenje stekla z notranje strani

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Hm, tole je pa precej smiselno in dejansko se je zadeva pričela pojavljat, ko sem začel vsak teden par minut laufat klimo, ker jo je fajn preluftat malo, baje. Čeprav bi morala potem vlaga izginit. V nedeljo sem naredil 150 km v gatah (plastika okrog šob je bila tako vroča, da je nisi mogel prijeti) in je bilo bolje, čeprav je bilo še vedno malo zamegljeno. Če prav razumem bi se zadeva morala zluftat v tem času...
Khm, no bomo videli kaj in kako...

haha... kakšni prizori bi bili, če bi te policaj ustavil! al pa da bi te kdo pogledal, ko bi te prehiteval! : )
smile-1.gif


ok... malo čudno je, da se ti še vedno ni odrosilo... a okna si mel odprta? pomoje je nekaj narobe...
 

Matjaz1974

Fizikalc
10. okt 2007
1.732
33
48
49
Nekje po sloveniji
Obišči stran
Js imam klimo skoz vklopljeno. Sicer je malo odvisno od temperatur, kdaj v resnici laufa ali pa ne, ampak nekega posebnega rošenja še nisem opazil. Avto je parkiran zunaj in če se že zarosi (če je npr. zjutraj, ko sedem v avto veliko minusa) se odrosi po npr. 30 sekundah.

Moker pa je bil včasih, ko smo v avtih počeli še kaj druga...uf, kje so tisti časi
wink-1.gif
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Zanimivo, jaz imam ravno drugačne izkušnje z uporabo klime pozimi. Jo uporabim za odrositev in osušitev notranjosti. Jo pa kakšno minuto ali dve pred ugašanjem avta izklopim, ker drugače mi ob naslednjem vžigu megla res butne po šipah.

Očitno eni ne vejo, čemu služi klima... Itak, da razvlaževanju, pa ni pomembno al greje al hladi...
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
hmmm.... če se mi slučajno zarosi prva šipa, vklopim gumbek za odroševanje in se vklopi AC (klima) ... po pol minute ni ne duha ne sluha o zarositvi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
vklopi se klima če je dovolj visoka zunanja temepratura..v nasprotnem primeru ti zgolj spiha šipo..po možnosti s toplim zrakom, če je avto že ogret..zato jo odrosi.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Jurij pravi:
En tak preparat sem jaz enkrat uporabil, šipa naslednje jutro ni bila zarosena, ampak je z nje kar teklo! Nikoli več.

Antifog.

Meni ni teklo naslednje jutro, ampak po parih dneh.
bonk.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
nč ni dovolj visoka temperatura sedaj. Zdaj ko je mrzlo tudi mi odrosi. Vklopi avtomatsko AC!!! In max v minuti odrosi. Sej če je zunaj toplo, sploh ne zarosi. Razen če .... hhmmm...
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Tudi če napiše displej AC ni nujno, da se vklopi kompresor klime. Nekateri imajo mejo +5st. Pri meni je nekje meja 0st, edino enkrat sem opazil, da kaže zunanjo -2st pa se je še vklopil kompresor.