Rosenje stekla z notranje strani

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Bemu, to ni več normalno. Saj vem, da je vlaga v zraku, vendar da se mi steklo zaledeni z notranje strani je pa malo preveč že...
rolleyes-1.gif

Torej, naredil 3 km z avtom pred 1 uro, pridem sedaj do avta in z notranje strani totalno zamegljeno, kar pomeni, da bi bil zjutraj led. Avto ni nikjer vlažen, pregledal vse tepihe, itd... Vse suho kot poper. Kaj naj še naredim?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Daljšo furo cca 100 km, gretje na ful kolikor lahko zdržiš (brez klime) in majčkeno odprta stekla
smile-1.gif
da se presuši vse
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Daljšo furo cca 100 km, gretje na ful kolikor lahko zdržiš (brez klime) in majčkeno odprta stekla
smile-1.gif
da se presuši vse
Hehe, nič potem grem jutri v gatah v avto, pa da vidimo...
grin1.gif
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
imaš tudi neke premaze ki jih namazes iz notranje strani, ki naj bi pomagale proti rosenju, stanejo neko malenkost pa lahko sprobas
 

Jurij

Pripravnik
22. sep 2007
821
0
16
En tak preparat sem jaz enkrat uporabil, šipa naslednje jutro ni bila zarosena, ampak je z nje kar teklo! Nikoli več.
Najbolje lepo očistiti šipo, da ni mastna, pa redno menjavat filter klime, da ne nabira vlage in svinjarije, se kar pozna.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
V Šparu prodajajo ANTIFOG spray za te namene. Stane par eurov. Poročaj, če kaj deluje.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
ogoce bi lahko poskusil s tisto skatlico ki ima nevemkajze noter, da vleze vlago. K se reklamira za kopalnice, barke....
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
pripreš okno za 1 cm pa gretje do konca
isto sranje se mi včasih dogaja v c4 za klimo je pa premaraz
 

Dinotti

Fizikalc
27. sep 2010
1.226
0
36
Ljubljana
Jz sm lani med poplavami zapeljal v en potok! Voda mi je udrla v notranjost, glih tok, da sm meu tepihe mokre. Sčasoma se mi je začelo rosit vse več in več. Nakar sem ugotovil, da ko imam parkiran avto na klancu pred hišo , se mi steka dež v notranjost. In sicer zaradi poplav, mi je odstopil notranji polivinil za panelo. Zaradi tega mi se je tepih napil z vodo, in posledično so se mi začele rositi šipe.
Rešitev, vse sedeže not, tepih ven in nato 3 dni sušenje. Potem se vse skupaj sestavil, polivinil potrgal in vse luknje za panelami zalepil z protizvočno alu folijo. Sedaj se več nič ne rosi, pa še glasba se bolje sliši!
smile-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
preko zime neja klime spljoh! (ko ti seveda ta sploh deluje) ker vse kar bo naredila, je, da bo ko ugasneš avto zarosila notranji izmenjevalec in vlaga (praktično voda) ti bo hlapela...in vprašanje za 10 centov...kje se bo nabrala?

Točno tam ja !
wink-1.gif


Torej...kot že omenjeno, malo več gretja, priprte šipe pa bo počasi odpeketala vlaga v večna lovišča. V kolikor pa se zadeva drastično pojavlja naprej..pa je ena od možnosti, da ti na kakem tesnilu (vrata..npr) curlja noter.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zanimivo, jaz imam ravno drugačne izkušnje z uporabo klime pozimi. Jo uporabim za odrositev in osušitev notranjosti. Jo pa kakšno minuto ali dve pred ugašanjem avta izklopim, ker drugače mi ob naslednjem vžigu megla res butne po šipah.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.499
9.200
113
Hm, tole je pa precej smiselno in dejansko se je zadeva pričela pojavljat, ko sem začel vsak teden par minut laufat klimo, ker jo je fajn preluftat malo, baje. Čeprav bi morala potem vlaga izginit. V nedeljo sem naredil 150 km v gatah (plastika okrog šob je bila tako vroča, da je nisi mogel prijeti) in je bilo bolje, čeprav je bilo še vedno malo zamegljeno. Če prav razumem bi se zadeva morala zluftat v tem času...
Khm, no bomo videli kaj in kako...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.585
264
113
ja... jest zmeri rečem vsem, da naj ne odrosujejo s klimo, ker potem, ko jo ugasneš avto se ulije z šip, in potem sploh ne moreš odrosit, tud s klimo ne...

PButec: nisem pa vedel, da če jo prej ugasneš, da je potem ok... sam verjetno je potem tud dobro okno malo odpret, da gre ven vlaga?