Rorschach test

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Sicer sem zaposlen ampak sem čisto po naklučju prišel do termina za razgovor za ZEELOOO fino službo, kamor je res težko
prit, ker imajo kup nekih omejitev in karakteristik in bla bla bla.


Od kolega znanec je zaposlen pri tej firmi, zato sem ga angažiral, da mi je malo povedal kako zgledajo ti razgovori za delo,
skratka kup enih testov potrpežljivosti (recimo že pri tajnici te pustijo čakat po dve uri, in te opazujejo kdaj se boš zganil, ipd...)


Ker sem bivši krupe čezoceanke, so mi vsi ti testi že dokaj poznani, in z njimi nebom imel večjih težav, tut test s padcem kulice,
skratka "I'm covered here".


Zadnji in vrjetno ključen je pa test o katerem nevem ničesar, slovenskega pejđa nisem našel, wikipedia prezakomplicirano razloži,
skratka zanima me kako je s tem rorschach-ovim testom. Na kaj naj bom pozoren, kaj naj govorim, kaj naj ne govorim, ali naj primem
sliko ko jo položi predmene, jo lahko dvignem, jo lahko rotiram, skratka tukaj morem pokosit 100%, ker se obesim če ne dobim te službe.

Enkrat sem ta test že delal, ampak rezultatov nikoli nismo zvedli.


Predvidevam, da bo Jernej tukaj imel glavno besedo....
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Test je ravno zato zamisljen tako, da nebi bil na nekaj vnaprej pozoren.

Gre se enostavno za vpogled na tvoje asociacije ob tistih (mislim da 8-ih) zmazkih ki ti jih prikazujejo med izprasevanjem.
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
2 uri čakanja pred tajnico? to ne bi blo dobro....
grin1.gif
 

panoramic

Fizikalc
20. mar 2010
1.837
0
36
Da me začnejo na razgovoru hebat z nekimi psiho testi, vstanem, se zahvalim in grem. Ne rečem testi a la Google, kjer dejansko preverjajo tvojo sposobnost kreativnega razmišljanja, iznajdljivost, itd. Da mi pa začnejo z nekimi psiho forami - pri takšnem delodajalcu, ki ga bolj kot moje sposobnosti in reference zanima moj psihološki profil, ne vem, če bi sploh hotel delati. Kajti to bi razumel kot znak, da se tudi tekom delovnega razmerja poslužujejo raznih psiholoških "trikov". Thanks, but no thanks.
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
Sogovorniku pade svinčnik na tla in če mu ga pobereš, si revše, ki leze v rit, če pa ne, pa si 'glavni' in sposoben, ki se ne pusti jebat
grin1.gif
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Pri čemer sploh ne veš, kakšen kader pravzaprav izpraševalec išče - samostojnega ali copato.
wink-1.gif
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
Rorschach test je precej zajebana zadeva in rabiš kar precej znanja da spelješ oz da testiraš. Kaj bi pa ti rad naredil pa ni jasno. Se pokazal kot drugačna osebnost?
Dober "pshič" bo že iz pogovora s tabo marsikaj prebrala že iz govorice telesa, Rorschach je za globjo analizo
Mene to zanima tako bolj nedeljsko zato, boš potreboval kakšno podrobno razlago psihiatra.
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
točno! Polega tega je lahko nekdo samo prestrašen ali prekomerno samozavesten tisti trenutek.
 
Nazadnje urejeno:

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Res je. Vse skupaj paše v nek širši kontekst - nikjer ne boš dobil samo rorschacha, ampak bo to dopolnilo k nečemu drugemu. Že iz pogovora se marsikaj razbere, rorschachi, prerisovanje slikic, asociacije ipd. so samo pika na i.
Lahko naletiš na nekoga, ki bi tekom celotnega razgovora pokal od ega, potem pa mu zleti svinčnik pod noge in ga, logično, pobere. Bo kar ostalo pri prejšnji ugotovitvi, da je prevec svojeglav, četudi je po tem testu sodeč vodljiv in nesamostojen.
smile-1.gif


PS: Pa prej si najbrž mislil psihologa, ne psihiatra. Dohtar bo zadeve prevzel od tu naprej, ko je že jasno, da nekdo govori krepke neumnosti na tem testu.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
S temi testi je načeloma problem, ker ga morajo izvajati ljudje, ki so usposobljeni za to (ne, običajni kadrovniki, ki sicer vejo za vsako firmo gor in dol po ulici, kakšne plače imajo kje, niso pravi), sicer so rezultati precej... brezvezni. In če greš ta pogoj izpolnit so lahko dolgotrajni (spomnite se tistih za vojsko) in še - dragi. So pa tisti res dobri psihotesti lahko boljši od enega ali dveh osebnih razgovorov (pravi psihopati so lahko na prvi vtis fantastični ljudje... In če ga nastaviš za direktorja si si pljunil v lastno skledo...
smile-1.gif
No, test naj bi takšne lastnosti odkril).

Da se vsakdo na psihotestih skuša delati zglednega državljana, ki uboga ženo in šefa, je menda jasno. In dobri testi to upoštevajo oz. kompenzirajo (v vojski moraš 5x obkrožiti, da se ne oblačiš rad v ženske obleke... Če bi hotel lagati, bi ti najbrž ta 6x že dopizdilo in bi obkrožil po resnici...
evil.gif
).

Pri inteligenčnih testih te pa lahko zajebe nekdo, ki je tisti test že kdaj videl in se ga do neke mere priučil (že po defaultu nesposobnim to ne bo uspelo, ampak vseeno). MFBT teste recimo srečaš v 7. razredu OŠ, pa spet v 1. letniku SŠ (recimo za ZOISa), potem ti jih pa dajo v roke še na razgovoru za službo (bodoči delodajalec te pošlje pisat teste na zavod). Hja, moral bi biti bedak, če jih ne bi vsakič odpisal boljše.
tongue-1.gif
 

legionar

Fizikalc
13. sep 2010
2.427
5
38
JA malo se skozi motim.

Pravo sliko, da več načinov "testiranja". Pogosto to dejsnko delajo neki kadroviki brez posebnega znanja, kar je tako kot da bi jaz to delal.
 
Nazadnje urejeno:

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Si že razmišljal o tem, da se zaposliš v vojski? Ne? Bi te bili veseli.
wink-1.gif
 

TRiK

Fizikalc
20. jan 2009
846
21
28
Na misijo bi šel, praviš.
wink-1.gif
(sklepam, da tam bi lahko kaka podobna cifra padla)
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik matix pravi:
Kakšen je test s padcem svinčnika?


Model ti da eno globalno vprašanje, zakar recimo potrebuješ 30 sekund, da obrazložis svoj vidik, kako bi se spoprijel, kaj bi
naredil prvo, na kaj pazit. Vpraša te recimo; "V živlenjepisu ste napisali da prihajate z delovnega mesta ki ima vodilno vlogo,
povejte nam kako bi vaše vodenje vplivalo na delovni klimo in deloven elan oseb katere so dosedaj imele vodjo ki se zanje ni brigal?"


Ti pričneš nabijat kako bi jim dal vedet da ste vsi enakovredni in spoštovanje in gor in dol, skratka 30 sekund govorenja kjer se nesmeš
ustavit ker deluješ nesiguren ali nakladač in medtem ko ti "nalagaš palete" modelu pade kuli. Ti malenkost zatem umakneš pogled,
pogledaš kje je kuli, ga vrneš, daš pozitivno obrazno mimiko vmes pa govoriš z enakim tonom, hitrostjo. To bi naj dokazalo, da veš kaj
govoriš, si prepričan, in da te med tvojim vodenjem (sedaj vodiš govor, ane) nemore zmotit nobena malenkost kot je padec kulice.

Sicer se to pri nas izvaja po firmah za zajebancijo, ker na podlagi tega neboš imel manjših možnosti za službo, če pa je model s
katerim imaš razgovor sposoben in zares ve kaj dela (dvojna enaka vprašanja z drugimi besedami), si s tem nabereš zajebane pike,
če te fore ne poznaš in to spelješ, si definitivno sposoben, komunikativen in te malokaj zmoti.


Nažalost je v sloveniji mogoče 10 delovnih mest, ki bi tako pripravljenost in izkušenost zares potrebovali.
(moje ni med njimi da nebo pomote - daleč od tega)
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik bansh28 pravi:
Da bi mene hebali s takimi testi na razgovoru bi sam potegnu vn mašino in vse pomrl !!!!

Vrjamem, če bi bil pa na razgovoru pri kakem googlu, kjer so letne wages 150k€++, dobiš nepremičnino in premičnino ker to spada
k njihovemu standardu, lahko prihajas v službo ko ti je in greš ko ti je, pa vrjami, da bi ga na intervjuju še potegnil modelu ki te sprašuje.