ropot pri zadnjem kolesu

Izzi

Pripravnik
7. jan 2021
37
27
18
Živjo,

imam že star avto okrog 20 let - Megane. Nekak se že nekaj časa spravljam k menjavi, samo izgleda, da bo treba malo pohiteti.

Prejšnji teden sem menjal jermenice... Tale teden pa malo hitreje zapeljem čez dokaj položnega daljšega ležečega policaja... In od takrat mi nekaj tudi ob najmanjši udrtini na cesti udari/poka po karoseriji. Za levim zadnjim kolesom. Kot bi vozil en kotaleč kamen v prtljažniku. Vizualno nisem nič našel, avto je še vedno vozen, ni povešen, pod kolesom ni nič opazit. Tudi če zaniham avto s pritiskom na prag, se nič ne pozna. Ker je še nekaj dni do mehanika, me zanima vaše mnenje... Kaj bi se lahko odlomilo? Bo sploh še smiselno popravilo?
 
Nazadnje urejeno:

janko

Pripravnik
12. nov 2007
165
11
18
Živjo,

imam že star avto okrog 20 let - Megane. Nekak se že nekaj časa spravljam k menjavi, samo izgleda, da bo treba malo pohiteti.

Prejšnji teden sem menjal jermenice... Tale teden pa malo hitreje zapeljem čez dokaj položnega daljšega ležečega policaja... In od takrat mi nekaj tudi ob najmanjši udrtini na cesti udari/poka po karoseriji. Za levim zadnjim kolesom. Kot bi vozil en kotaleč kamen v prtljažniku. Vizualno nisem nič našel, avto je še vedno vozen, ni povešen, pod kolesom ni nič opazit. Tudi če zaniham avto s pritiskom na prag, se nič ne pozna. Ker je še nekaj dni do mehanika, me zanima vaše mnenje... Kaj bi se lahko odlomilo? Bo sploh še smiselno popravilo?
Verjetno amortizer.
LP Janko
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Živjo,

imam že star avto okrog 20 let - Megane. Nekak se že nekaj časa spravljam k menjavi, samo izgleda, da bo treba malo pohiteti.

Prejšnji teden sem menjal jermenice... Tale teden pa malo hitreje zapeljem čez dokaj položnega daljšega ležečega policaja... In od takrat mi nekaj tudi ob najmanjši udrtini na cesti udari/poka po karoseriji. Za levim zadnjim kolesom. Kot bi vozil en kotaleč kamen v prtljažniku. Vizualno nisem nič našel, avto je še vedno vozen, ni povešen, pod kolesom ni nič opazit. Tudi če zaniham avto s pritiskom na prag, se nič ne pozna. Ker je še nekaj dni do mehanika, me zanima vaše mnenje... Kaj bi se lahko odlomilo? Bo sploh še smiselno popravilo?
Avto ima torzijsko zadnjo premo, vzmeti sigurno niso problem, ker jih ni (vsaj ne klasičnih, če bi torzija počila, bi se avto zadaj posedel v celoti). Preveri vpetje blažilca (amortizerja) na karoserijo, lahko je odletel vijak, počil amortizer ali pa si vse skupaj odtrgal s karoserije.

Ali se popravilo splača ali ne, najbolj veš sam, odvisno od stanja ostalih stvari na vozilu. Rabljeno celotno zadnjo premo sicer dobiš za manj kot 100€
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Mogoče bi za začetek pogledal pod avto?

1632218353261.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe