Ropot pri nizki hitrosti

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Pozdravljeni alter mehaniki

Danes sem se počasi vozil po makedamu, nato cca 30 km po avtocesti. Ko se se ustavil in čez pol ure ponovno speljal se mi je pojavil sledeč ropot spredaj desno-sliši se kot da kakšen kamen udarja na kovino. vendar ga ne morem locirati. Ropot se pojavi pri hitrosti do max 20 km/h, nato pa čisto o utihne. Avto med vožnjo ne trese nič, zavira normalno. Prav tako je avto nov oz. Ima cca 5000km

Posnel sem video hrupa. Če kdo ve zakaj bi lahko šlo, se priporočam za nasvete.

Video
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
823
113
Pozdravljeni alter mehaniki

Danes sem se počasi vozil po makedamu, nato cca 30 km po avtocesti. Ko se se ustavil in čez pol ure ponovno speljal se mi je pojavil sledeč ropot spredaj desno-sliši se kot da kakšen kamen udarja na kovino. vendar ga ne morem locirati. Ropot se pojavi pri hitrosti do max 20 km/h, nato pa čisto o utihne. Avto med vožnjo ne trese nič, zavira normalno. Prav tako je avto nov oz. Ima cca 5000km

Posnel sem video hrupa. Če kdo ve zakaj bi lahko šlo, se priporočam za nasvete.

Video

Nekateri avti imajo s plehom zaščiten katalizator. Možno je, da imaš kamenček mez zaščito in katalizatorjem.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Kamenček se ti je zagozdil pri desnem disku in plehu ali pa polosovini in ga obrača. Pri večji hitrosti samo še drsi. Najprej preveri un pleh okrog diska..tam nekje zadaj bi moral biti kamenček...
 
Nazadnje urejeno:

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
Sem tudi jaz pomislil na kaj takega in sem avto opral z vapom in konkretno pregledal pa nisem nič našel grem jutri na servis oz nekam na dvigalo da preverijo kaj in kako.. Mi je pa cudno da se je pojavilo po cca 30 km ko sem ze nehal voziti po makedamu, vmes sem se se vsaj 4 ustavil, nato pa zacne ropotati
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.188
1.797
113
Pozdravljeni alter mehaniki

Danes sem se počasi vozil po makedamu, nato cca 30 km po avtocesti. Ko se se ustavil in čez pol ure ponovno speljal se mi je pojavil sledeč ropot spredaj desno-sliši se kot da kakšen kamen udarja na kovino. vendar ga ne morem locirati. Ropot se pojavi pri hitrosti do max 20 km/h, nato pa čisto o utihne. Avto med vožnjo ne trese nič, zavira normalno. Prav tako je avto nov oz. Ima cca 5000km

Posnel sem video hrupa. Če kdo ve zakaj bi lahko šlo, se priporočam za nasvete.

Video


Kamen ti je vrglo na mest kjer povzroča ropot. Ali ga bo ob priliki zabrisalo dol ali pa ga toliko obrabi da pade dol, kjerkoli se je že zataknil.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
786
21
18
da zapremo temo-avto je bil na servisu in je bilo potrebno odstranit zavorni disk, ker se je kamen zataknil za rob z notranje strani.
imam pa sedaj vsaj žlahtni kamen v spomin :/
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Lepo da si rešil težavo, tudi jaz sem imel podoben problem vendar sem ga uspel rešiti brez servisa.
Komaj slišno ropotanje iz motornega prostora. Krivca sem našel , storilca pa še ne ..
 

Priponke

  • oreh.jpg
    oreh.jpg
    1 MB · Ogledi: 327