Rolerji

Sandrca

hudičkica
29. okt 2007
785
0
16
Stvar je taka: Sandrca se je po treh letih odločila da bo zopet začela rolat. Vse lepo in prav, če ji nebi bili njeni rolerji že zdavnaj premajhni.
In zdej me zanima katere rolerje se splača kupit (rolati nameravam po trasah kot je npr. okrog Blejskega jezera), kje imajo dobro ponudbo rolerjev (gledala v Hervisu, za odrasle majo samo Filo)? Se rabljene rolerje sploh splača kupovat? In za konec se priporočam še za kakšn predlog glede "trase" za rolanje
wink-1.gif
Hvala in LP
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Rolaš lahko povsod, kjer je asfalt
smile-1.gif
. Seveda je fino, če imaš zraven dovolj prostora, da te kakšna stara mama s cekrom ne sklati.
Jaz rabljenih nebi kupoval, ker so že novi ubistvu zelo poceni (včasih si moral kar lep denar odkartat za dober par, danes temu ni tako). Fila izgleda okej, jaz mam sicer od Salomona (kupil predlani v Hervisu-akcija), ubistvu nič posebnega, ampak sem zadovoljen, za občasno rekreiranje so vrh glave.
Izberi si tiste, v katerih se ti noga najbolje počuti
smile-1.gif
. Ne vem, poglej še v kako drugo športno prodajalno ali veleštacuno. Bojo pa ziher kake akcije (če niso že), tako da boš gotovo kaj našla.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
jaz sem mel prej oxygenke, šlo v redu, po 10ih letih sem jih lani zamenjal za rollerblade v akciji (hervis).
glej da bodo meli vsaj ABEC 5 ležaje, če ne 7, da bodo udobni (malo se zapelji po trgovini), ne pozabi na ščitnike in probat na nekem zaprtem parkirišču, da se malo navadiš, pol pa na juriš. lp
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Rolerblade so dobri. So pa tudi dražji, vendar so tudi bolj trdnejši in noga je not bolj oprijeta, kar je dobro, ne sme preveč plesat.
 

Fiatista

Pripravnik
1. sep 2007
670
0
16
Js mam zanalašč ABEC-3, ker drugač se mi zdi, kot da se kolesca kar sama od sebe vrtijo. Jaka rekreacija
smile-1.gif
.
 

Bushez

Pripravnik
4. okt 2007
127
0
16
LJ
Sam prisegam na Rollerblade, ker so res odlični. Prve sem zamenjal po 6 letih z njimi ni bilo nič narobe (jih nisem glih šparal), samo koleščka in ležaje sem menjal imam jih še vedno doma in so uporabni, drugi so prav tako Rollerblade in jih imam že 8 let, do sedaj BP. Rollerblade sem kupil v BTC (vendar trgovine ni več), v Naklu je bila včasih Roces trgovina, drugače je pa važno, da ti lepo na nogo sedejo, glej da bodo ježaji ABEC 5 ali 7, večja kolešča pomenijo manj napora pri rolanju in višje hitrosti. Veliko varnih km :D
 

North_face

Fizikalc
31. mar 2008
1.500
0
36
www.alter.si
Mal sem pozen, a vseeno: ne kupuj rabljenih rolerjev, saj boš prvo, kar boš storila, zamenjala koleščka.
Pa tudi ležaji so lahko slabi (še posebno, če so bili rolerji voženi tudi po mokri cesti, ...).
Raje kupi nove, saj če v najslabšem primeru menjaš tako ležaje, kot koleščka, ti bo cena sladnjih delov že skorajda dosegla ceno novih rolerjev ...
 
Nazadnje urejeno: