Rolerji za sezono 2009

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Torej kakšne rolerje priporočate za novo sezono. Zadnje cajte je izbira po teh splošnih trgovinah bolj boga.
Tele sem jaz ogledal:

Roces S253 / S254 (~170 € v ASA Naklo)
http://www.asa.si/pcc.asp#xpath=941887/281266#xpathid=180894#lang=slo
- 90mm kolesa
- ABEC 7

s253-blackblue.jpg


Fila PRIMO 90 (~170 € v Velo šport)
http://www.filaskates.com/index.php?option=com_content&task=view&id=137&Itemid=87
- 90mm kolesa
- ABEC 7

3PRIMO%2090.jpg


Potem so pa tu še Rollerblade, ki so zelo slabo zastopani, najdejo se po raznih Hervis, Intersprot, Sport 2000, vendar samo kakšen model ali dva. Tudi za cene ne vem kje pogledati.

Rollerblade Speedmachine 90 (~270 USD)
http://www.rollerblade.com/site/product.php?site=12〈=1&id=16
- 90mm kolesa
- SG9 ležaji

s90m-big.jpg


Rollerblade Crossfire XT (~200 USD)
http://www.rollerblade.com/site/product.php?site=12〈=1&id=21
- 90mm kolesa
- SG9 ležaji

007916008a1-2.jpg


Rollerblade Crossfire 360 (~180 €)
http://www.rollerblade.com/site/product.php?site=12〈=1&id=19
- 90mm kolesa
- SG9 ležaji

crossfire-36012246672150.jpg


To je to od moje izbire. Cene pri Rollerbladih so okvirne, ker ne vem kje jih najti v Sloveniji. Osredotočil sem se na bolj zmogljive Fitnes modele, zato sem izpustil Racing varjante (100+ mm kolesa) in pa manj zmogljive z manjšim premerom koles.
Komentirajte, pa če ima kdo še kakšne dodatne naj prilepi oz. kje se da določen model dobiti pri nas.
 
Nazadnje urejeno:

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
ti sam glej, da ti na nogo pašejo in da si lahko lepo zavežeš in zategneš. S tega vidika bi jst zadnje izpustil, ker mi je tisto zategovanje na eno nitko neki polavtomatsko, kaj pa vem. Vezalke so le vezalke, če strgaš še vedno dobiš za vsakim vogalom druge. Pa da so ne boš premalih kupu:) Kupuj jih tako, kot da kupuješ pancarje-vzem si cajt, dej na nogo in se furaj po trgovini pol ure.
koleščke itak pr vsakih menjaš, kot si sam opazil imajo vsi enako dimenzijo.

eni imajo še neko plastiko okol gležnja, še to glej, da ne škriplje. Jst sem si ene take kupu, pa in je blo potem to zlo moteče.

ležaji so pa pomojem tut oboji nekje v istem rangu. Pod imenom ABEC so vsaj nam laikom najbolj poznani. V hervisu sem nekaj gledal lani ,je blo neko drugo ime, pa so rekel, da pač enako kot abec, sam drug proizvajalec.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
koleščke itak pr vsakih menjaš, kot si sam opazil imajo vsi enako dimenzijo.
Kje in za kolko EUR ?
Kolesa so vedno komplet z ležaji ?


PS: ABEC je merska enota, ne pa proizvajalec. Tak kot Volt ali Amper
wink-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
hervis in podobni imajo sigurno koleščke. po kolk so nimam pojma. tut če bi vedu, bi vedu za tadrage-trde, ki bolj letijo, dlje zdržijo, bolj drsijo=prej padeš:) Pocen špas glih ni. Vrjetno se dobi kak komplet z ležaji, drugač so po večini brez ležajev.

Povedu sem tak kot so mi rekli v hervisu
tongue-1.gif
Sam kaj je pa potem SG9
 
Nazadnje urejeno:

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
KSZ

Imam eno vprašanje... rolal sem cca 3-4 leta nazaj. Pred enima dvema letoma sem kupil rolerje Salomon (mislim da so jih takrat tudi promovirali v Hervisu) ampak sem jih žal po tednu dni že prodal. Namreč po 10-20 min me je začela bolet desna noga (podplata). Imam malo širše stopalo... zato me zanima, katere rolerje priporočate, da so čim širši in mehki?

Hvala
smile-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
KSZ

Imam eno vprašanje... rolal sem cca 3-4 leta nazaj. Pred enima dvema letoma sem kupil rolerje Salomon (mislim da so jih takrat tudi promovirali v Hervisu) ampak sem jih žal po tednu dni že prodal. Namreč po 10-20 min me je začela bolet desna noga (podplata). Imam malo širše stopalo... zato me zanima, katere rolerje priporočate, da so čim širši in mehki?

Hvala
smile-1.gif

Jaz mam Salomon rolerje že približno 3 leta, pa me na začetku sezone vedno noga (podplat) boli, kot bi po bodicah hodil. Vendar problem ponavadi zgine po kakem tednu. Je pa res, da so me že tudi dostikrat ožulili, je treba ponavadi kar kakšne dvojne nogavice obuti in podobne štorije. Vendar tudi sam iščem sedaj neko bolj udobno zamenjavo.
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
A mi lahko kdo pove, kje v Mariboru prodajajo Roces rolerje?
Sem gledal na Hervisovi strani pa vidim da nimajo Roces.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
A mi lahko kdo pove, kje v Mariboru prodajajo Roces rolerje?
Sem gledal na Hervisovi strani pa vidim da nimajo Roces.

Mislim da so ASA Naklo edini uvoznik v Slo, se pa najde tu pa tam še kakšen model po raznih večjih trgovinah.
Sem pa lani zasledil nekaj modelov od Rocesa tudi v Gigašportu v LJ, tako da je možnost da jih je kaj na voljo tudi v MB. Najbolje, da greš pogledat tja, preden se voziš v Naklo.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Sem pred nekaj tedni kupil v GigaSport Maribor Roces R 200 za 70 EUR (akcija
smirk-1.gif
)
 

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Citat:
Uporabnik stein pravi:
Sem pred nekaj tedni kupil v GigaSport Maribor Roces R 200 za 70 EUR (akcija
smirk-1.gif
)

Super... zanima me pa nekaj... so mehki, udobni? So široki ali bolj ozek model?

LP
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Mehko in udobno. Za širino pa ne bi vedel, ker nimam s čim primerjati...

PS: Vezalke so za potegnit in se "zaklenejo" z onim platičnim hecem. Enim to baje ni všeč. Je pa priročno (hitro).
 
Nazadnje urejeno:

AXi0N

Fizikalc
9. sep 2007
1.014
0
36
Evo, probal vse možne rolerje od Roces, Rollerblade,... in na koncu kupil Fila. Razlog - izredno mehek in širok čevelj, kar je bilo pri meni pogoj za nakup rolerjev. Če primerjam z Rollerblade so resdosti širši.

Vsak, ki išče širok in mehak čevelj mu jih priporočam.

LP
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik AXi0N pravi:
Evo, probal vse možne rolerje od Roces, Rollerblade,... in na koncu kupil Fila. Razlog - izredno mehek in širok čevelj, kar je bilo pri meni pogoj za nakup rolerjev. Če primerjam z Rollerblade so resdosti širši.

Vsak, ki išče širok in mehak čevelj mu jih priporočam.

LP

Kir model pa ?
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Jaz razmišljam o takih rolerjih, dejte mi povedat, kakšne so.

KLIK

Ima kdo speed rolerje, zgleda kot copat in baje so hitrejši od navadnih. Imajo kakšno slabost?
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
getaspx.jpg

KOLESA: Fila 100mm/84A, lečasta (lenticular) kolesa.
LEŽAJI: ABEC 7
OSI: 8 mm tekmovalne osi, aluminijasti distančniki.

Te bi vzel, a so primerne za hitrost?
smile-1.gif
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Sam sicer nimam izkušenj z racing rolerji, vendar kolikor vem so hitrejši, s tem da to seveda ne pomeni, da so hitrejši povsod.
Hitrejši so na daljših poteh, kjer se ne rabiš ustavljati, manevrirat, se izgibati oviram in podobno. Za po mestu pa po mojem menju niso ravno primerni, saj potrebuješ več energije, da jih poženeš v tek (k ose ustaviš ali zmanjšaš hitrost), kot pa pri manjših koleščih. Zadnje bremze ponavadi nimajo priložene, pa tudi za ostro manevriranje niso.
Še ena slabost je slaba opora za gleženj (možnost zvina). Zgornji čevelj je sicer malo višji, kot običajni racing, tako da je v tem pogledu boljši, vendar ponavadi segajo samo do gležnja.
Če pa si fan daljših tur po neprometnih cestah in hitrosti, potem pa bodo kar v redu
cool-1.gif
 

qqqqqqq

Fizikalc
23. apr 2008
1.405
0
36
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Še ena slabost je slaba opora za gleženj (možnost zvina)

Tega se najbolj bojim, zato odpadejo tisti z nizkim čevljem.

Glede zavor se moram pozanimat, bi jo dokupil. Vozil bi se itak po manj prometnih cestah. Ponavadi kolesarim, letos bi pa rad sprobal še rolerje, upam, da še znam vozit to.
grin1.gif


Sicer pa, hvala za info!
cheer.gif