Rodos

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Ekola, letos gremo poleg Pašmana še za 7 dni v Grčijo. Odločitev je padla za Rodos. Je izbira dobra?


Sedaj so me pa sama ušesa, nasveti, informacije, priporočila ... Hotela dokončno še nismo izbrali, bilo naj bi pa od 20/21/22/23. 07 za teden dni. Najraje center mesta, da kaj dogaja.

Opcija je tudi tale hotelček, če je že kdo bil v njemu, bo dobil zvestega in hvaležnega poslušalca.
http://www.sunholidays.si/default.cfm?Jezik=Si&Kat=07010101&ProdID=640&noextra

Če je kdo iz agencije, lahko tudi kakšno ponudbo na ZS. 2 Odrasla in 1 otrok (14).
Kot Gorenjec preferiram za čim manj denarja čim več udobja in ugodja.
redface-1.gif

Zajtrk in večerja sila zaželjena.
srce-1.gif


Kako je z rent a carom, rent a motorinom, rent a boat ...?

rodos2.jpg



rodos.jpg
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Nekaj brskam po nemškem Tui-u in sem naletel na tale zapis. V grobem mi je sicer jasno (neznam nemško - sem bil na drugi strani hriba s puško v roki ( `41) in prosim za prevod, kdor zna.

...bei Buchung bis 13.02.08
(begrenztes Kontingent)
zusätzliche Sparmöglichkeiten
ab mindestens 7 Tagen Aufenthalt
- bis zu €; 250 pro Person/Aufenthalt < posebno tale del
write.gif



187804-seboljsi.jpg
 

Priponke

  • 187804-seboljsi.jpg
    187804-seboljsi.jpg
    118,2 KB · Ogledi: 560

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Bil tam pred davnimi leti z motorjem za 2 dneva. Prišel s trajektom iz turčije. Hotel je bil "Zvezdno nebo na plaži"
wink-1.gif
. Glavna atrakcija je seveda staro mesto Rodos, z obrambnimi jarki in palačo in luko. Zelo blizu je tudi Turčija in vem da imajo 1 dnevne izlete s trajekti. Jaz sem prišel iz Marmarisa in je res lepo ampak zeloo turistično mesto. Takrat je bilo na turški obali jasno vidden iz rodosa znak iz turške zastave. To sem videl kar nekajkrat v turčiji, sem pa zdej nekej brskal po google earth pa ne najdem. Mogoče so grki kaj zboljšali odnose z turki in zadevo odstranili. Žal imam nekaj slik samo na diasih, takrat žal ni še bilo digitalnih fotkičev.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Bil tam z vd ženo 3 leta nazaj. Odličen dopust. Po nasvetu vseh prijateljev sva bila na južni strani otoka v mestu Faliraki. Potem ko sem videl vse te hotele v mestu mi ni bilo žal. Tudi lokalni vodič je rekel, da so mestni hoteli vsi bolj tako, primerni za mladež, ki išče poceni namestitev in nočne zabave pa seeda za tiste, ki radi surfajo saj na severni strani ponavadi piha in so visoki valovi (meni se sicer nise zdeli tako strašni). Na jugo imaš poleg Falirki-ja še Lindos, ki je prav tako precej turističen.
Aja pa še ful velik vodni park je v Falirakiju.
 

keba

Pripravnik
6. sep 2007
102
0
16
BG
Bil na Rodosu zadnje poletje. Tocno v tem hotelu kot dajes link. Hotel ni nekaj ekstra, ampak zadovoljiv. Vazno da ima klimo (sicer so neke cudne vgrajene pri tleh), pa tudi hrana je zelo zadovoljiva. Zajtrki zelo obilni in raznovrstni, vecerje se pa malo ponavljajo na par dni, drugace pa okusno. Hotel je blizu obale, kjer je malo valov. A ce se sprehodis 200-300m prides do severne strani otoka kjer je morje zelo mirno. Lezalniki so za placati, morje je super. Bil ze drugic na Rodosu, sicer na v istem hotelu in bom zagotovo sel se kdaj a pravgotovo ne s to agencijo katere link si prilepil. Amaterji.
Rodos kot mesto ti veliko bolj priporocam kot Faliraki, saj sem bil na obeh v obeh mestih in se drugje. Mesto Rodos je lepo za sprehajat, dosti lokalov a ni nekega strasnega zurerskega vzdusja kjer bi pijani anglezi skakali po ulicah in vpili, kot nekje drugje po Grciji. Mesto Rodos je tudi bolj srednjevesko mesto in proti starem gradu oz. obzidju se da lepo sprehoditi, da znotraj tega obzidja sploh ne omenjam ker je itak mesto v malem. Polno stantov, trgovin, restavracij. Faliraki je bolj novejse mesto, bolj hotelsko ce se tako izrazim. Tudi plaze tam izgledajo bolj umetne, ceprav so lepe.
Kar se druzinskega dopusta tice, mislim da ti bo bolj ustrezalo mesto Rodos (kjer je tudi hotel na tvojem linku) kot pa Faliraki.
 

keba

Pripravnik
6. sep 2007
102
0
16
BG
Veliko boljsa izbira. Sem hotel iti v tega lani, pa nisem dobil prostega termina. Izgleda super, tudi v zivo sem ga videl in mislim da ne bos razocaran. Je pa kot vidis skoraj cisto na obali, le cesta je vmes. Nahaja se na zahodni strani, kjer je malo valov ampak zelo prijetno non stop pihlja, tako da ti niti v najhujsi vrocini ni prevec vroce. Ce te bo se kaj zanimalo pa le vprasaj.

Lp
 
Nazadnje urejeno:

botr

Zelenc'
2. avg 2007
29
0
1
Evo Cifra, zate sem se potrudil prevesti:
Citat:
Nekaj brskam po nemškem Tui-u in sem naletel na tale zapis. V grobem mi je sicer jasno (neznam nemško - sem bil na drugi strani hriba s puško v roki ( `41) in prosim za prevod, kdor zna.

...bei Buchung bis 13.02.08
(begrenztes Kontingent)
zusätzliche Sparmöglichkeiten
ab mindestens 7 Tagen Aufenthalt
- bis zu €; 250 pro Person/Aufenthalt < posebno tale del

Če rezervirate do 13.2 (omejeno število rezervacij)
možnost dodatnih prihrankov
pri najmanj 7- dnevnem bivanju
- do 250 € na osebo

Pira od Gorenjca ne zahtevam
tongue-1.gif
.

LP
Botr
 

turist

Zelenc'
16. jan 2008
3
0
1
Z agencijo Sunholidays sem letoval že dvakrat, tako na Rodosu kot na Kreti. Obakrat sem bil zelo zadovoljen. Imajo najboljče čase letov, dva predstavnika, boljše transferje in boljše cene kot konkurenca... Ne vam kaj vas je zmotilo, a jaz in moja družina jih moramo pohvaliti.
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Fotoreportaža je že narejena.
redface-1.gif



Ko se vrnem imam 2 dni časa do letovanja v Dalmaciji in samo še dodam tistih 730 slik, ki jih bom sam poslikal in bo.


Hvala vsem za informacije.
nahrung002.gif



Je šel kdo čez v Turčijo, se splača, kako je s carinami? Zlato ..., ker iz Grčije itak ne more biti nič, ker so tudi v Evropi.
Se bolj splača plačati agenciji v Sloveniji ali lokalni turistični agenciji ali pa jo mahniti kar na "štop" čez.

Malo me Gorenjsko mede, da hočejo luških pristojbin po 19 evrov na osebo = x 3. Too much.
Lahko tudi par metrov prej izplavamo iz ladje, da ne bomo uporabljali njihovega pristana.

Izlet 50 + 19 = 69 x 3 = glava boli in kredit se smeji.
bonk.gif
 

stilo

Fizikalc
19. jul 2007
599
133
43
Jaz sem prišel na rodos iz Turčije s trajektom. So me pregledal kot terorista + pokazat sem moral da imam dovolj denarja da si bom lahko kupil karto z otoka
bonk.gif
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
moja prva izbira na Rodosu je Esperos Palace ali esperides,lepša plaža, za nočno življenje je pa Mitsis boljši. Na njegovi plaži se ne boš kopal, preveč piha in preveliki valovi. Hotel je ok sem bival v njem pred 5 leti, ko sem bil 1. na Rodosu, od takrat še bil v Esperosu in Magic life Rodos.
Če rabiš dobor ponubo piši PM.


V tučijo sem šel iz Kosa, kjer je 20 minut z ladjo, iz Rodosa hidrogliser 43 EURO
 

keba

Pripravnik
6. sep 2007
102
0
16
BG
Citat:
Uporabnik turist pravi:
Z agencijo Sunholidays sem letoval že dvakrat, tako na Rodosu kot na Kreti. Obakrat sem bil zelo zadovoljen. Imajo najboljče čase letov, dva predstavnika, boljše transferje in boljše cene kot konkurenca... Ne vam kaj vas je zmotilo, a jaz in moja družina jih moramo pohvaliti.

Kaj ste rekli, gospa/gospod zaposlen-a pri Sunholidays?
grin1.gif

Ste se registrirali, samo da naredite reklamo (bodite malo manj ocitni, vsaj)? So ce se ne motim, placljive drugace.
grin1.gif

Bi lahko kar po alinejah napisali v cem so boljsi od konkurence.
grin1.gif

Dajte se še malo pohvalit kako so najnizje cene, transferji, časi letov.....- saj veste da ni res.
No, glede cene ste ze ugodni, ja. Ampak kaj za to ceno dobis je pa druga tema.
Sicer pa naj vsak proba kar mu pase in gre s katero agencijo pozeli, jaz sem svoje izkusnje povedal.
No, pa dovolj offtopic.
 

keba

Pripravnik
6. sep 2007
102
0
16
BG
Drugac pa kar se izletov tice, priporocam ogled otoka symi in njihov stari manastir, pa pojdi kar v lastni reziji- imas kar nekaj barcic (luko bos itak hitro nasel- ce gres proti obzidju je ob cesti), ki te tja popeljejo po 30% cene od cen ki jih ponujajo agencije. Pa ce imas sreco, naletis se na kaksno skupinico z vodicko z nasih krajev (balkana) in bos imel se brezplacno vodenje. Sicer pa ni kaj velikega za slisati, bolj za videti.
Imas pa se izlet v vodni park, sem pozabil kako se imenuje, je pa kar velik in zna biti zanimivo predvsem za tvoje mulce. Je pa res da vstopnine niso glih poceni (ker si gorenec ti moram omeniti, da ne bo hude krvi).
grin1.gif
 

turist

Zelenc'
16. jan 2008
3
0
1
No tukaj ste pa res udarili mimo, sicer sem pomočnik ravnatelja osnove šole, ki je nekaj sveta že videl, a še vedno premalo; na mojo veliko žalost...Prvotni post se je nanašal na ponudbo dotične agencije in jaz sem za razliko od vas bil z njimi zadovoljen in to dvakrat. Drugače se pa strinjam z vami, Rodos je vreden obiska bodisi v lastni režiji ali pa s katero od agencij. Poudarjam katero koli, da ne bo spet pomote.
 
Nazadnje urejeno:

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
glede dobrih Timingov letal pri Sunholidays ne bo držalo, saj so bili vedno popoldaski.
 

Cavalierka

Pripravnik
19. sep 2007
118
0
16
osrednje-slovenska
Lansko poletje sem bila na Rodosu, in sicer prav v mestu Rodos z agencijo Atlas Airtours. Bila sem v hotelu Mitsis in sem bila zelo zadovoljna, predvsem z zelo prijaznim osebjem, hrano, sobo... Do plaže je bilo 100 m, soba je imela pogled na morje. Ves čas je zelooo pihal veter, posedično so bili tudi valovi veliki (prvi dan so me malo motili, potem pa sem se jih navadla in ful uživala).

Predstavnica agencije nam je ves čas ponujala kakšne vodene izlete, ampak sva s z mojim odločila, da bova raziskovala v lastni režiji. Najela sva si skuter (zelo poceni prevozno sredstvo - btw; tudi avti niso dragi) in se odpravila v dolino metuljev, na farmo nojev (in ogled ostalih živali: kamele, opice...), tovarno keramike (imajo zelo lepe izdelke, ki so enkrat cenejši kot v centru, letališču), odkrivala rajske plaže... Šla sva tudi na izlet v Turčijo, spet v lastni režiji, ki je res mnogo cenejša. Greš v kakšno poslovalnico, kupiš karte in potem v pristanišču plačaš vizo. Res je, da te ful pregledujejo, ampak se kr splača iti pogledat. Je bilo pa 50 stopinj takrat v T.
frown-1.gif
), pa tudi kakšnih cunj na bazarjih ne, ker so res dobesedno cunje. Priporočam pa vse vrste sladic.

Rada bi kakšno slikco priložila, ampak mi ne uspe. Drugače pa: Meni je bil Rodos zelo všeč.
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Slikce bi bile cool.

Če jih imaš na disku, ko napišeš sporočilo klikni na (glej na sliki) in jih pripni postu. Če so pa že na netu, pa povej in ti bom pomagal.
200208-rod.jpg
 

Priponke

  • 200208-rod.jpg
    200208-rod.jpg
    25,4 KB · Ogledi: 452