Ročna zavora laguna 2

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.156
55
48
Osrednja Slovenija
Živjo! Sem isto vprašal že na reno forumu, ampak ker več glav pomeni več zelja, postavljam isto vprašanje še tukaj.

Razmišljam da bo treba uredit delovanje ročne na laguni 2, letnik 2001. Pedal prime normalno, ročna pa izredno slabo. Zajle itd so v redu, nič ne šteka, se pa "govori", da so prvi letniki imeli težave z ročno. Pa me zanima, ali kdo ve kaj se je potem spremenilo? So pri novejših letnikih (npr 2003) drugačne čeljusti ali kaj drugega?

Potem me še zanima, ali se omenjene čeljusti da obnoviti? Sicer ne opažam da bi kaj štekale, me pa vseeno zanima če se pokaže potreba. Nove so drage, še rabljene niso poceni, le da rabljene, ki so bog ve koliko časa nekje stale je po mojem neumnost dajat gor.

Skratka, če ima kdo kakšen nasvet naj pove.

Aja - kaj to pomeni da prime slabo - tehničnega je sicer (komaj) naredila, ampak na suhem asfaltu ni boga da potegne črto. Na mokrem ali na makadamu pa komaj. Če nisi pozoren in ne zategneš ko konj, avta ni varno pustiti na malce večjem klancu.

No, poleg tega da naj bi to bil znan problem pa sam najbolj sumim na diske, zato sem enkrat že iskal kakršne koli rabljene diske za test. Če ima kdo, se priporočam. Lahko so hudo zgonjeni, jih bomo že podrejal da stestiram. Gor so namreč eno leto stari diski (mislim da trw) in mi vizualno ne štimajo - ne glede na to koliko bremzam, je disk moten, kot bi bil masten (čeprav ni masten). Se mi zdi kot bi bil material preslab (premehek, pacast). Temu v prid govori tudi obraba diska - se mi zdi da je več diska izginilo kakor ploščic.
Za primerjavo - prednji diski se svetijo, na scenicu se vsi 4 diski svetijo, omenjeni so pa motni. Ker pa ta roba spet ni ravno poceni, mi ni ravno dajat 300€ da ugotovim ali imam prav ali se motim.

Skratka, če ima kdo odogovore oziroma rešitev problema, se priporočam
smile-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Pakne ali diski so dragi za zamenjavo pri renojih na splosno ker eni letniki imajo locene pakne in zavorni del, drugi letniki imajo pa pakne in celo zadnjo roko ce lahko tako recem v enem kosu in to je drago ke rje zraven se lager itd, skratka to je za megana in mislim da za laguno tudi, bo kdo povedal k vec ve iz prakse