Ročna mazalka/mazalica kako se uporablja

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Pozdravljeni,

eno vprašanje za strojnike...

Imam novo podbno mazalico tejle na linku (od wurtha, ostalo vse isto):

https://www.mimovrste.com/garniture-orodja/trisa-mazalka-za-mast-trisa-vt-400

Nikakor mi je ne uspe prepričati v delovanje.

Ve kdo morda pravilen postopek kako uporabljati.

Vsatvil sem kartuso ,sedaj pa lahko stiskam in stiskam in ne pride do pravega delovanja. Občasno pritisne manjšo količino masti ven ,a to ni tisto pravo.

Se spomnim včasih je že s prvim stiskom mast lepo lezla ven ,in se je tudi na ročici občutil manjši odpor.

To pa sedaj kot da leti kar v prazno ko pritiskaš...

Ima kdo izkušnje ??

Lp
 

B81

22. jul 2007
34.516
8.960
113
Oce je uho spodaj sukal in sva mazala stroje s tem 30 let nazaj...zdaj iscem kaksno avtomatsko ali baterijsko, da ni treba z rokami stiskat.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Mislim da sem rešil...

Ročico zadaj sem parkrat potegnil not pa ven ,kot bi pumpal ,in je začelo delovat.
Sprva je malo špukalo,pihalo ,sedaj pa trenutno deluje ok..


Za par mazanj na leto ne potrebujem nič drugega kot ročno...

Vseeno hvala.lp
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Pozdravljeni,

eno vprašanje za strojnike...

Imam novo podbno mazalico tejle na linku (od wurtha, ostalo vse isto):

https://www.mimovrste.com/garniture-orodja/trisa-mazalka-za-mast-trisa-vt-400

Nikakor mi je ne uspe prepričati v delovanje.

Ve kdo morda pravilen postopek kako uporabljati.

Vsatvil sem kartuso ,sedaj pa lahko stiskam in stiskam in ne pride do pravega delovanja. Občasno pritisne manjšo količino masti ven ,a to ni tisto pravo.

Se spomnim včasih je že s prvim stiskom mast lepo lezla ven ,in se je tudi na ročici občutil manjši odpor.

To pa sedaj kot da leti kar v prazno ko pritiskaš...

Ima kdo izkušnje ??

Lp
Narahlo jo odvij kot bi hotel zamenjati patrono in potem pritiskaj kot da bi mazal, da gre zrak ven pa štangco na kacu mazalice imej do konca notri.
 

FuriousG

Majstr
30. jul 2007
3.347
150
63
37
A tisti "vzvod" si porinil nazaj notri v mazalko? Mogoče malo odvij čep na sprednjem koncu pri cevi in malo napumpaj. Lahko da je kje še kak zrak.

Denis Priporočam ti Milwaukee. Jaz mam 12V že kaki dve leti in je super. 18V je še močnejša, pa malo bolje prebije kake zabite niple - ma drugačen način streljanja. Baterijska je zakon, ker jo držiš z eno roko, z drugo roko pa držiš cev na niplu. :)
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Mazalko je treba včasih odzračit, kot ste že napisali. Tako ročno kot baterijsko.
Tudi Milwaukee ima gumb za izpust zraka. Imam jo kakih 6?+ let. Ni ga nipla, ki ga nebi prebila, da je le nastavek dober. Ko je prišla je bilo kar nekaj problematičnih in se je vse predrlo. Absolutno priporočam. Tistih 100+ € v primerjavi s kako drugo je glede na njeno moč smiselno dodati. Če je mazanja veliko je seveda sedaj smiselno vzeti 18V. Res pa trenutno ne poznam kaj nudijo "no name" baterijske.
Kot je napisal predhodnik. Z eno roko natikaš cev, z drugo pritiskaš gumb. Mazanje vzame morda 20-30% toliko časa kot ročna s tem, da gre mast kamor mora.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Včasih je kar zanimivo ja, sploh če si sam polniš kartuše. Ampak s časom dobiš malo prakse in zrak nekoliko manj nagaja. Za tiste, ki veliko mažejo so pa pa tako najboljša varianta tiste večje pnevmatske mazalice za na posodo ali z lastno posodo.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Malo stara tema, sem pa komaj usposobil mazalico ...

A tista ročka zadaj more pol bit noter? Se pravi dam kartušo, napumpam zadaj par x in jo pustim noter?

Lahko tudi brez kartuše uporabljam a ne?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Da se tudi brez kartuše ma bo packasto :)

Zgori odsravfas.....mast snameš tist ta easy pokrovcek dol...potegnes rockp iz zadnje strani vn.....porines kartuso z odprtim delom not do konca...odpreš še zgornji del (ta k ma rinko kot od paštete :).) in zaspravfas.... Napumpas in spuščaš zrak vn vmes čez ventil zgoraj...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Ročko rineš notri ja.... Bl je prazna bl jo rineš :)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
A ni tista ročka za to, da kartuša ne pleše, oz. da preprečuješ zrak v masti brez kartuše?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Jajn - pri kitu ti to ročko mehansko not tišči in stiska kit ven, pri masti pa jo podtlak zraven vleče, če nisem že pozabil kako deluje.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.907
5.460
113
Ja sam podtlak moras prej ustvarit...
Tko da zrak zgori vn spumpas...

Pa prot koncu bl qu...tesni....moras dost rocko rint not da mast leze...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.115
2.464
113
Ja sam podtlak moras prej ustvarit...
Tko da zrak zgori vn spumpas...

Pa prot koncu bl qu...tesni....moras dost rocko rint not da mast leze...
Ni tu nobenega podtlaka, zgolj dejstvo, da je mast gosta in če je vmes zračni mehurček pač zadeva dela v prazno, ker je zrak stisljiv.

Če se ti ne izprazni do konca bo čas za menjavo. Imam tri, pa gredo vse do konca, razen če seveda polniš tako, da je polno zraka vmes, takrat se pa res slabo prazni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
532
82
28
Ročka mora biti notri, da ti mast rine naprej. Če mast prece ne gre maš zrak notri. Spravi ga ven. Lahko pritisneš knof na vrhu in ga sputiš ven ali pa počasi odšraufaš zadevo celo dol in to delaš res počasi da zrak ven spustiš. Ker če si prehiter potem gre vsa mast ven. O ja vem. 1 mazalica na dan napolni in sprazni da namažeš use stroje in traktorje. Pač par dni v letu, drgač pa zdrži kr nekaj časa.

Lahko daš direktno samo mast not, sam spet maš zrak in ga spuščaš ven in to. Če rabiš 1 kartušo na leto jo kupi. Staro ven, novo not pa čiste roke. Itak pa je mast najmanj 1kg v posodi.