Ročna avtopralnica za mokro čiščenje talne tapete avta

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Zaradi zamašenega odtoka klime iščem kakovostno ročno avtopralnico (pripeljem avto, pokažem, kaj je treba narediti, in plačam, ko zrihtajo), kjer bi z vodnim sesalcem posesali vodo ven.

Morda bi bila še boljša rešitev, da bi s šamponom mokro oprali vso talno tapeto (ker je jasno, da stoječa voda smrdi sto na uro), vendar morajo to znati narediti tako, da bodo potem vso vodo in čistilo za sabo tudi spravili ven...

Pozna kdo kakšen plac, kjer to dobro naredijo (mojstrov, ki še tepihe operejo tako, da dajo nazaj v avto mokre ali pa tistih, ki usput še skopirajo ključe, ne rabim :))?

Ljubljana in okolica bi bili idealni. Btw., ima še kdo izkušnje s spravljanjem vode ven iz talne tapete?

Hvala vsem za pomoč!
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Voda ne smrdi. Vode ni problem spravit ven.
Smrdi plesen ali celo gniloba, ki je nastala zaradi vode. Tisto spraviti ven je pa.... Jaz sem enkrat polil nekaj litrov mleka pred sovoznikom. Kljub ukrepanju isti dan, nisem nikdar popolnoma odstranil vonja. Ali pa sem ga samo "famtonsko" vohal.

Pa sorry ker ti nisem dal naslova pralnice.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Vode ki se nabere pod tepihom v izolaciji nobena avtopralnica ne odstrani. Prag in sedež ven, mslo dvignit tepih in izolacijo ven pa avto na sonce. Rešis do suhega v enem dnevu
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Luka: štekam, in tako sušim tudi sam... Prav talne tapete pa ne bi ven pobiral, ker bo s tem verjetno preveč dela...

Mokro je bilo pod tepihoma spredaj in zadaj levo, v bistvu se je že precej posušilo na soncu, vseeno pa bi bilo verjetno dobro še poskusiti posesati z vodnim sesalcem... Oziroma presoditi, če je smiselno celo talno tapeto našamponirati in nato posesati z vodnim sesalcem?

Je bolje samo posesati kolikor vlage pač gre in ostalo le poskusiti posušiti na soncu?

Nekako sem že tudi prišel do sklepa, da je tole pizdarija in avto ne bo več tak kot je bil...

Hvala vsem!
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
daj napiši, za kakšno "kočijo" gre, bomo najverjetneje lažje podali info, kaj pomeni sneti talno oblogo do polovice
 

spenstar

Fizikalc
2. sep 2007
964
116
43
ne vem zakaj bi rabil s sesalcem spravljat ven vodo iz tal? saj tam je par milimetrov tkanine in nic drugega. raje poskrbi da se avto dobro posusi, gor potrosi sodobikarbono za kaksen dan in potem posesaj.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Kočija je 15 let star polo 9n... Pojma nimam koliko dela je z odstranitvijo talne tapete, priletel pa je namig, da je pri nekaterih avtih treba ven pobrati armaturno ploščo in kpl enoto ventilacije...

V tleh je talna tapeta s peno, po občutku debeline nekaj cm, nekje med 3 in 5 cm...
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
Za samo odstranitev tapete ni pretirano veliko dela, sem delal podobno zadevo 2 leti nazaj.

V mojem primeru je bil problem, da je zamakalo spredaj pri spoju notranjega blatnika s šasijo, in bila vsa talna obloga prepojena z vodo, prav tako izolacija (in seveda zatohel vonj v notranjosti).

Razdrl sem celotno notranjost, da sem talno oblogo v celoti odstranil:
- odstranil vse sedeže
- odstranil plastiko in konzolo okrog menjalnika
- plastike na pragovih
- še kakšna malenkost in to je bilo to

Nato pa celotno talno oblogo in izolacijo ven. Talno oblogo sem globinsko očistil, izolacijo posušil, poflikal luknjico kjer je zamakalo in tako pustil cca en teden da se je vse vredu posušilo (sem pa to delal spomladi marec-april).

Nato v obratnem vrstnem redu sestavil nazaj in ker je bila globinsko očiščena celotna notranjost je bila kar konkretna razlika.

LP,
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
David: odlično, kateri avto pa si delal to?

Hudič je, ker si malo daleč...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.556
688
113
Kočija je 15 let star polo 9n... Pojma nimam koliko dela je z odstranitvijo talne tapete, priletel pa je namig, da je pri nekaterih avtih treba ven pobrati armaturno ploščo in kpl enoto ventilacije...

V tleh je talna tapeta s peno, po občutku debeline nekaj cm, nekje med 3 in 5 cm...

Glede armaturke ne skrbi.

Zgoraj zagotovo ima ločeno talno tapeto in izolacijo-peno.

odstraniš sedež, (če imaš stranski airbag, prej odklopiš AKU)
odstraniš stransko letvico ob vratih
tapeto privzdigneš in izvlečeš izolacijo.
oboje posušiš in sestaviš nazaj
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.369
302
83
Kočija je 15 let star polo 9n... Pojma nimam koliko dela je z odstranitvijo talne tapete, priletel pa je namig, da je pri nekaterih avtih treba ven pobrati armaturno ploščo in kpl enoto ventilacije...

V tleh je talna tapeta s peno, po občutku debeline nekaj cm, nekje med 3 in 5 cm...

ma to je šala mala snet ven sedeže pa oblogo dvignit čez sredinski kanal
 

Dawid88

Pripravnik
3. jul 2015
82
17
8
www.spoliraj.me
David: odlično, kateri avto pa si delal to?

Hudič je, ker si malo daleč...

Isto VW Polo letnik cca 2003 semizdi.

V prilogi fotografija, da dobiš občutek kako izgleda, za razstaviti pa ni nek problem (ne pozabi na izklop akumulatorja).

IMG_5187.JPG