Ročna ali električna kosilnica

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Pozdravljeni. Na atriju imam 70m^2 trave in iščem najbolj primerno kosilnico.

Zanima me če ima kdo izmed vas izkušnje z ročnimi kosilnicami ala gardena 400 classic (cena okrog 100€).

Po drugi strani je električna kosilnica Viking Me 235, ki je bil na ZPS-ju zelo dobro ocenjen okrog 125€.

Ročna ima prednost v samih dimenzijah in hrupu. Obe te stvari sta pri košenju ob bloku zelo pomembni.

Hvala
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
tud sam ravno to kupujem... husqvarna ima tudi rocno.

kolega ki jih je prodajal je rekel, da so tudi rocne presentljivo dobre.... jest mam skoz v glavi iz filmov k so se vsi jezili cez te kosilnice.... hehe...

ampak za majhne zadeve je ok! pa sirina je vecja kot pri elektricni...

tam je treba pa kabel umikat, cistit in pospravljat...

bi blo za probat...
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Sam sem bral da so bile leta nazaj rocne kosilnice res slabe in so skoraj da izumrle. Potem pa da so zaceli izdelovati rocne kosilnice po nekem drugem principu in da je kosnja res enostavna in ucinkovita. Rad bi pa se kaksno mnenje iz prve roke ;)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Najcenejša aku je pod 100€, ročna khm - prodam dva komada skoraj nič rabljene - novi modeli - ne me hebat s tem sranjem!
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
No tak odgovor sem potreboval ;) hvala, jaz bom kar elektricno saj imam res majhno povrsino in mi kabel ne bo delal preglavic. Lahko se zaupas kateri dve rocni kosilnici prodajas? Lp
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
ne pozabit, da je ročna po drugačnem principu. Cilinderska bolje reže travo (bolj čist rez) če hočeš met angleško travico je ta način košnje boljši.
Ampak pazi to moreš kosit redno na par dni. To ni za 1/3 trave dol ruknit. Če se boš tega držal nimaš z nobeno rotacijsko niti podobnih rezultatov.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
No tak odgovor sem potreboval ;) hvala, jaz bom kar elektricno saj imam res majhno povrsino in mi kabel ne bo delal preglavic. Lahko se zaupas kateri dve rocni kosilnici prodajas? Lp
Kaj pa vem, ena nova ALKO stoji materi ena druga pa tašči. V resnici ne prodajamo, rabi pa jih tudi nihče ne.

Je pa res - prava sorta trave in vsake dva dni gonit, pa dela.
 

BrunoMars

Fizikalc
9. jan 2020
224
50
28
Ali mi lahko mogoce kdo lahko priporoca kaksen specificen model elektricne kosilnice?