Roadtrip po ZDA

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Tkole ... ker se počasi staramo in smo samo enkrat mladi, razmišljamo o roadtripu po ZDA. Seveda z avtomobilom, ki bi ga najeli ali kupili in na koncu prodali.
Šli bi seveda poleti in za cca. en mesec... najverjetneje iz zahoda proti vzhodu. (npr. okvirno: San Francisco, Nevada, ... , Florida, Washington DC, New York).
Dočno določenega štarta / cilja in pa rute še ni, tako da tukaj bi prosil za kako pomoč, kaj bi splačalo ogledati, kje žurati... torej doživeti in iskoristiti ZDA do daske, ker gremo brez krvosesov
aplauz.gif


Verjamem, da je že kdo od vas ali vaših kolegov storil to neumnost in tako upam na vsakršen nasvet....


Torej:
- katero ruto priporočate
- kaj si je treba v ZDA nujno ogledati
- ren-a-car ali nakup in prodaja avtomobila
- kje žurat
- poceni hostli
- 10.000km nam ne uide, bo 30dni dovolj
- ostale svari, ki prav pridejo


Road trip sicer še ni siguren, vendar vseeno pa bo vsaka info prav prišla. Gre le za "once in a lifitime" priložnost, še posebaj zdej, ko je dolar še nizek.



LP, frik
 
Nazadnje urejeno:

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kupit se ti ga ne splača, edino če ga dobis zares poceni.

Boljše ga je rentat, ker itak majo tako pošlihtano, da ga recimo rentaš na severu floride, in ga na jugu vrneš, ker
je tak ista firma.

1 mesec je malo malo, ampak čist dovolj za rookije, če prevozite celo florido ste že dost naredli, recimo od fort walton beach, proti orlandu, tampa bay, miami, key west... več kot 1500 milj ne priporočam, ker bote več vozli kot žurali,
vsaj tak se vam bo zdelo. Zraven pa vzamite samo zelo dosti denarja, denarja, denarja, kreditne kartice in nekaj denarja.

Kul je če si porezervirate hostele, znate poceni skoz prit.
 

frik

podporočnik
23. jul 2007
252
0
16
39
Domžale
Hja ...glede na to, da smo vajeni vožne, ker se furamo zelo veliko po EU zadne čase (tudi do preko 1000km v enem dnevu), mislim, da 7.000 - 10.000 v 30+ dneh nebi smel biti problem.

Vseeno pa sem malo gledal čekiral in premišljeval in prišel trenutno do tele rute:
Florida - Louisiana - Texas - New Mexico - Arizona - California (LA in Hollywood) - Nevada - California (San Francisco).


Se nam splača dodati 1500km še za New York in Washington D.C. ?

by the way:
Nikoli še nisem bil v ZDA, tudi nisem pretirano se nikoli zanimal za vse skupaj... tko, da ne poznam njihovih super duper znamenitosti.


Kaj se recimo splača pogledat na ruti, ki sem jo napisal zgoraj ?

Glede avtomobila:
Ponavadi so cene rabljenih avtomobilov, ki jih prodajajo dilerji z davkom ali brez --- glede na to, da majo oni vse cene brez davka.

Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Evo ti ruto, Route 66 .
grims-1.gif

Verjetno se bomo tudi nekaj malega peljali na njej ja ... New Mexico, Arizona in California
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Na kratko - kot velja za vsa taka načrtovanja - ti svetujem, da si malo poglej, kaj običajno delajo turistične agencije. In pregled teh zadev ti bo dal tole informacijo:

Turistične agencije (saj približno veš, kaj pomeni iti s turistično agencijo z vidika ogleda, postanka,...?) porabijo 10-12 dni za vzhodno obalo 10-12 dni (NY, Philly, Washington) in za zahodno obalo 10-12 dni. Če boš delal nekaj podobnega z vidika ogledov, potem ti ostane teden dni za vse, kar je vmes.

Stvar je torej odvisna od tebe - če si roadtrip guy, potem je itak glavni cilj vožnja in ni panike to pokriti v 30ih dneh. Če pa hočeš hkrati tudi še kaj videti (nacionalni park ti hitro požre dan, Friscu boš tudi najbrž namenil vsaj kakšen dan, tu je tudi LA z vsem, kar potegne vsakega, ki rad hodi v kino, najbrž ne boš šel mimo Las Vegasa), potem bo pa bolj težko.

Je pa res, da je vmes nekaj neskončnih in precej dolgočasnih kosov, ki niso problematični.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jest bi šel takole: Florida-New york-Washington-Chicago-Route66(skozi Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomo-Texas-New Mexico-Arizono)-Los angeles-San Francisco.

Tako bi obrede praktično vse, ni pa to pot za nekoga ki se ne mara dosti vozit z avtom.

Jest bi si vzel na vzhodni obali po par dni za Miami, Washington in New York, nato bi brez kakšnih daljših postankov prevozil r66 in nato še po par dni za L.A. in San Francisco.
 

decva

Pripravnik
5. sep 2007
462
0
16
tud mi smo se menili za route66, (pa smo jo zdej prestavili nekam dolgorocno v prihodnost....) enostavno zato ker je kultna... mal si preber na netu..
sicer moras pa ugotovit kaj te bolj zanima- vecja mesta al narodni parki...
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Route 66 je vseeno malo premalo...
Sam sem bil samo na zahodnem delu... San Diego, Palm Springs, Sedona (Nevada - must see), Lake Mead, Grand Canyon, Las Vegas, Death Valley, LA...
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
OK, pa da pridružim lonček, ehmmm gumo tudi jaz in ne odpiram novo temo.

Torej familja (2+ 2) bo šla z avtom iz Washingtona DC do Orlanda FL in nazaj. V Orlandu bomo 3-4 dni, da se mularija nagleda tematskih parkov in back to Washington DC.
Na poti do Orlanda se bomo 2x ustavili in prenočili, ker imamo čas. Za nazaj pa 1x. Sedaj pa vprašanje: Kaj naj si ogledamo na poti od Washingtona DC do Orlanda?
Nasveti več kot dobrodošli.

Thx by Mr.NO
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
OK, pa da pridružim lonček, ehmmm gumo tudi jaz in ne odpiram novo temo.

Torej familja (2+ 2) bo šla z avtom iz Washingtona DC do Orlanda FL in nazaj. V Orlandu bomo 3-4 dni, da se mularija nagleda tematskih parkov in back to Washington DC.
Na poti do Orlanda se bomo 2x ustavili in prenočili, ker imamo čas. Za nazaj pa 1x. Sedaj pa vprašanje: Kaj naj si ogledamo na poti od Washingtona DC do Orlanda?
Nasveti več kot dobrodošli.

Thx by Mr.NO

Kolko dni mislite reskirat?
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Torej na poti dol bomo 2 cela dneva + pol dneva prvi dan + zadnji dan ko pridemo v Orlando. Tam bomo 3 dni. Za nazaj bom rabil pol dneva (odhod po zajtrku) + en dan vožnje do bližine WAS DC (prespimo) in naslednji dan v WAS DC, kjer oddamo avto, let imamo ob 15:20.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
Spet jst.

Na kaj moram biti pozoren pri najemo avto v ZDA? Po netu kaže, da ima Dollar najcenejši najem. Cca 200 $ ceneje od drugega najcenejšega. Je kje kakšna finta?

LP
 

tis

Fizikalc
25. jul 2007
5.423
0
36
Citat:
Uporabnik Mr_NO pravi:
Spet jst.

Na kaj moram biti pozoren pri najemo avto v ZDA? Po netu kaže, da ima Dollar najcenejši najem. Cca 200 $ ceneje od drugega najcenejšega. Je kje kakšna finta?

LP

Pri rentanju avtov v ZDA moraš biti pazljiv na tri stvari:
- morebitna doplačila glede na to, kdo vse lahko avto vozi
- kaj vse vključuje zavarovanje
- morebitna doplačila glede kraja vrnitve vozila
 

ThaShizznitt

Fizikalc
13. jan 2008
4.781
4
38
Za avto pri Avisu doplacas mislm da 1000$, ce ga vzames v San Franciscu in pustis v New Yorku....Voznje je pa kr dost za 30 dni, oz, ce si na konc v New Yorku kaksen tedn, je to samo dobre 3 tedne.....Pa nad 24 more bit star tist k vozi, drgac se doplaca ker si mlad voznik....pa ni lih mal....
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.349
243
63
He, he mlad voznik sem bil kakih 20 let nazaj. Drugače pa je relacija Washington DC - Orlando FL in nazaj.
 

apico

Pripravnik
18. avg 2007
117
0
16
Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če je že kdo izkoristil varjanto "drive away", pri kateri praktično ti izvedeš transfer določenega avtomobila za nekoga drugega, sam se pa pelješ zastonj. Ponekod ti plačajo celo nekaj goriva.

Spomladi planiramo vožnjo L.A. - Las Vegas - San Francisco in iščemo še kako varjanto poleg klasičnega rentanja. Nekaj sem sicer našel na netu, glavni vir: "autodriveaway.com" pa je trenutno nedosegljiv. Mene pa firbec matra.
wink-1.gif


Če kdo kaj ve, naj se javi! :D
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.088
801
113
Citat:
Uporabnik frik pravi:
Hja ...glede na to, da smo vajeni vožne, ker se furamo zelo veliko po EU zadne čase (tudi do preko 1000km v enem dnevu), mislim, da 7.000 - 10.000 v 30+ dneh nebi smel biti problem.

Komentar v zvezi s kilometrino: če ste v EU navajeni nabrati tudi 1.000+ kilometrov v enem dnevu, potem ti lahko svetujemo tudi takšni, ki še nismo bili v ZDA in vemo, da je tam nabiranje kilometrov (milj) bistveno lažje na neskončnih ravnih cestnih povezavah. Na Evropsko hitrost nabiranja kilometrov prideš šele na zahodnem in vzhodnem gorovju ZDA, vmes pa je čisti "flat-out".

Recimo 10.000 kilometrov predstavlja v ZDA 12 do 15 dni turistične vožnje, ostalo so vožnje prosti dnevi. Takšne kilometrine jaz dosegam v Evropi (kar pa ni vsem povšeči).