Road trip DE in AT

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Tole na sliki pokaže gmaps.
Kje se splač naredit ovinek in kaj pogledat?
Ena ideja je bila Luxemburg, samo bo zelo slabo vreme. Imam pa 2-3 dni časa. Brez otrok...
V AT greva v neko čokoladno hišo.
Muzeji-zgodovina-art naju ravno ne zanimajo. Kaj sploh še ostane? :))
1000068767.jpg
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
2-3 dni časa za cel roadtrip skupaj? Ali prav moraš v Amsterdam, ali je to samo želja? Ker za nek vsaj minimalno spodoben roadtrip do Nizozemske je tole krepko premalo časa... To je dovolj le za to, da se pofočkaš v Amsterdamu in nazaj domov.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
2-3 dni časa za cel roadtrip skupaj? Ali prav moraš v Amsterdam, ali je to samo želja? Ker za nek vsaj minimalno spodoben roadtrip do Nizozemske je tole krepko premalo časa... To je dovolj le za to, da se pofočkaš v Amsterdamu in nazaj domov.
Sorry, nisem dobro napisal.
To je pot domov. NL bom samo prevozil.
Vmes pa bi se kje ustavil, če je kaj zanimivega. Da ne bom samo naravnost domov pičil:)
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Aha, OK, to pa je druga pesem :)

Lahko zapeljeta en krog po Nurburgringu :) Kakšen Mercedes/BMW/Porsche muzej? Sicer si napisal, da vaju zgodovina ne zanima, tako da ne vem, če mesta spadajo zraven ali ne...lansko leto smo se ustavili v Rothenburgu ob der Tauber. Simpatično mestece. Mogoče Heidelberg?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Mesta oz manjsa starinska mesta so ok:)
Hehe, nisem nek petrol head:) O teh muzejih razmišljam... Po nurburgringu bi sel, sam ne s svojim avtom:) Potem je pa že cena verjetno problem.
Thnx za predloge.
 

Primzi

Fizikalc
1. sep 2007
1.025
92
48
Ali si že kdaj vozil to relacijo?

V slabem vremenu in običajni gužvo bosta na cesti ne samo 14 ur ampak raje 16-18.
Če ne gresta iz AMS ob 5 zjutraj bosta na NL v jutranji gužvo in imela drugo gužvo okoli FRA.
Če bosta samo enkrat prespala bo to samo vožnja. Računska na spanje med Frankfurtom in Nürnbergom .

Če si vzameta 3 dni, bi si prvi dan vzel nekaj na NL. Npr: Delft, ali DeltaWerke (nasipi in videti kako so ukrotili morje) in prespal prvo noč nekje v severni Nemčiji in potem drugo noč okoli münchna (BMW ali pa samo na superco piva)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Robert

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
NL - DE brez gužve, lepo tekoč promet. Slabih 6h do Rothenburg ob der Tauber https://g.co/kgs/SNmFowz To je bilo ok za pogledat. Prespala v bližnji vasici.
Pičiva dalje proti Grazu in zgoraj omenjeni čokoladnici. Tam nekje še enkrat prespiva.
Lahko pa še vedno kdo strese iz rokava še kak predlog na tej relaciji ;)
Oba žal sovraživa planiranje in iskanje in nisva tipična turista... mi je jasno, da je težko naju zadovoljit:))
Nekaj sem probal uporabljat famozni AI...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Ali si že kdaj vozil to relacijo?

V slabem vremenu in običajni gužvo bosta na cesti ne samo 14 ur ampak raje 16-18.
Če ne gresta iz AMS ob 5 zjutraj bosta na NL v jutranji gužvo in imela drugo gužvo okoli FRA.
Če bosta samo enkrat prespala bo to samo vožnja. Računska na spanje med Frankfurtom in Nürnbergom .

Če si vzameta 3 dni, bi si prvi dan vzel nekaj na NL. Npr: Delft, ali DeltaWerke (nasipi in videti kako so ukrotili morje) in prespal prvo noč nekje v severni Nemčiji in potem drugo noč okoli münchna (BMW ali pa samo na superco piva)
pred parimi leti sem pičil kar direkt:fredi::bonk:Sedaj je šlo gor v 2 dneh, domov pa v 3. Gužve ali težav s prometom pa čist nikjer nič. tok-tok-tok...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
V Solnogradu - Salzburgu na Mozart kugle, če sta glih na čokolado.
Nisva na čokolado, sploh. Sem rekel moji naj pogleda kolk je s poti, pa reče, mah, to si lahk doma v lidlu kupiva:valjamse::srce:
Obisk čokoladne hiše bi jaz kar priporočal. Na polovici preizkušanja nama že ni blo več najboljš:norec: če bo še kdo šel, pojdite lačni, pa počasi. Ne se preveč zagnat, je dost materiala skozi cel ogled:p;) Na koncu te že mine, da bi še sploh kdaj jedel čokolado. So tudi pitniki vmes. Na koncu pa še "zoo" in "adrenalinski park" -lep sprehod med domačimi živali in malo se pretegneš na poligonu:) Tako, da pokuriš kako kalorijo iz čokoladnice:) Torek zjutraj, pa kr lepo zapolnjen parking. Notri pa sva bila skoraj sama. Mislim, da je ob vikendih tole kr norija.

Sva pa še po centru Gradca naredila 8k korakov. Gor na grad. Po toboganu nisva mogla, ker je šele popoldne odprt. Ta center je padel čist slučajno, ker sva v Mur Parku (šoping center) vidla, da tramvaj pripelje kar notri v center, direkt pred špar... in linija gre potem direkt do mesta, 12min, 3eur v eno smer. To je bila dobra popestritev.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Kako si izbiral/dobil info o prenočišči pri Rothenburg ob der Tauber?
moja je našla na bookingu. neka sosednja vasica. Samo mi tist hotel ni bil najbolj všeč. Postelja škripala, mobilnega signala ni v celi regiji, wifi zelo počasen. Za eno noč ni panike. Če bi moral pa dlje bit, pa ne bi bil vesel.

Parking v tem mestu se plača. Samo kartice niso delale, kovancev pa nisem imel. Sem moral app namestit. 5MB 5min... - beri zgoraj zakaj... ob nedeljah in izven seozene je veliko stvari zaprtih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new