Ritalin, aderal, Concerta

Mucarek

Zelenc'
7. mar 2019
3
0
1
Pozdravljeni.
Vem, da dosti otrok uživa, ker "umirja", v resnici samo sfokusira. Mene bolj zanima kako ga lahko dobiš kot odrasla oseba. Namreč imam sam probleme z veliko utrujenostjo in zaspanostjo in posledično torej z nezbranostjo pri delu, ko pa ne delam več, pa seveda spanje kjerkoli in kadarkoli. Nevrolog je že izključil narkolepsijo. Rad, pa bi sprobal ali mi bi to sploh pomagalo, da bi lahko delal brez težav, seveda tudi takrat ko je treba doma kaj postorit. Kakšna je možnost to dobit kje? Kaj je potrebno in če ima kdo doma, ki tega ne uporablja se priporočam.
 

Mucarek

Zelenc'
7. mar 2019
3
0
1
Greš do svojega zdravnika, poveš težavo in ti da napotnico za psihologa. Le ta pa presodi, če ti da recept. Ali pa črni trg, na tujih ebayih se da vraga dobiti.
Hm ja saj študiram črni trg, ker psihiater mi želi dati, antidepresive, čeprav je sam priznal, da bi bil strel v prazno, ker ne vidi vzroka. Tega pa nočem. Bi pa imel kak kontakt nekega zanesljivega prodajalca tega, ki ni predrag, če obstja kje kaj?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pozdravljeni.
Vem, da dosti otrok uživa, ker "umirja", v resnici samo sfokusira. Mene bolj zanima kako ga lahko dobiš kot odrasla oseba. Namreč imam sam probleme z veliko utrujenostjo in zaspanostjo in posledično torej z nezbranostjo pri delu, ko pa ne delam več, pa seveda spanje kjerkoli in kadarkoli. Nevrolog je že izključil narkolepsijo. Rad, pa bi sprobal ali mi bi to sploh pomagalo, da bi lahko delal brez težav, seveda tudi takrat ko je treba doma kaj postorit. Kakšna je možnost to dobit kje? Kaj je potrebno in če ima kdo doma, ki tega ne uporablja se priporočam.
S kakimi energijskimi pijačami si verjetno že poskusil?
 

Mucarek

Zelenc'
7. mar 2019
3
0
1
S kakimi energijskimi pijačami si verjetno že poskusil?
Haha energijske so mala malca, redbul, Indigo, kofein, nikotin, vse kaj je možno, še efedrin pred leti, pa to nič kaj ne pomaga, ali sem neobčutljiv na tole ali pa ne deluje na moje receptorje. Saj problem je ker traja že vse skupaj 15 let in je zadeva vedno bolj moteča za življenje in okolico.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
Sem imel podobne probleme, dokler nisem ukinil hrane z glutenom. Moraš pa zdržati vsaj 20 dni brezglutenske prehrane.
Čeprav testi za alergijo na gluten niso pokazali, da bi imel alergijo.
Tudi brezglutenski ovseni kosmiči mi delajo probleme.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Pozdravljeni.
Vem, da dosti otrok uživa, ker "umirja", v resnici samo sfokusira. Mene bolj zanima kako ga lahko dobiš kot odrasla oseba. Namreč imam sam probleme z veliko utrujenostjo in zaspanostjo in posledično torej z nezbranostjo pri delu, ko pa ne delam več, pa seveda spanje kjerkoli in kadarkoli. Nevrolog je že izključil narkolepsijo. Rad, pa bi sprobal ali mi bi to sploh pomagalo, da bi lahko delal brez težav, seveda tudi takrat ko je treba doma kaj postorit. Kakšna je možnost to dobit kje? Kaj je potrebno in če ima kdo doma, ki tega ne uporablja se priporočam.
Ali so ti ščitnico že pregledali?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.954
113
pa kri temeljito?
Ravno takšne simptome je zadnjic en razlagal, da je bil kronično utrujen da je spal kje je bilo možno, da je bilo daleč od normalnega.... diagnoza je sicer bila kar huda - odpoved ledvic...a vseeno, jaz tega nebi podcenjeval - vsaj po tistem pogovoru.
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.106
297
83
- Smrdeči prdci ampak res smrdeči, pogosto driska (sedaj lepi teflonkoti). Sedaj prdci če že (zelo redko) sploh ne smrdijo. Jem tudi fižol, veliko fižola in ne prdim.
- Utrujenost, zaspanost. Po defoltu so se mi oči same zapirale (kot da bi imel 10 kilogramske uteži na vekah).
približno tako:

Da ne rečem če sem si kdaj zaprl uči, se mi je kar zabledlo-zavrtelo kot bi bil pijan)
Lahko sem spal po 12 ur brez problema (kar sem si privoščil čez vikeknd). To pomeni spal ko top.

Ker obožujem kruh, si ga kdaj privoščim ampak se simptomi hitro vrnejo. Zato te prekrške delam le občasno enkrat na dva meseca. En prekršek na dva meseca še ni posledic (to pomeni en krof, ena pica ali nekaj kruha).

V glavnem sedaj pri 50-tih se bolje počutim kot nekoč pri 20-ih.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Jaz mam kar podobne izkušnje. Začel sem pa opažati po pitju piva, da me je odneslo potem drugi dan. Prvič pa sem opazil lani, ko sem imel 40dnevni post od crap hrane, kruha, piva itd... pa sem se vrhunsko počutil. po postu šel nazaj na par stvari in mi je ubio prebavo in počutje.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.947
321
83
- Smrdeči prdci ampak res smrdeči, pogosto driska (sedaj lepi teflonkoti). Sedaj prdci če že (zelo redko) sploh ne smrdijo. Jem tudi fižol, veliko fižola in ne prdim.
- Utrujenost, zaspanost. Po defoltu so se mi oči same zapirale (kot da bi imel 10 kilogramske uteži na vekah).
približno tako:

Da ne rečem če sem si kdaj zaprl uči, se mi je kar zabledlo-zavrtelo kot bi bil pijan)
Lahko sem spal po 12 ur brez problema (kar sem si privoščil čez vikeknd). To pomeni spal ko top.

Ker obožujem kruh, si ga kdaj privoščim ampak se simptomi hitro vrnejo. Zato te prekrške delam le občasno enkrat na dva meseca. En prekršek na dva meseca še ni posledic (to pomeni en krof, ena pica ali nekaj kruha).

V glavnem sedaj pri 50-tih se bolje počutim kot nekoč pri 20-ih.

Si kdaj probal sourdugh. Sem že slišal za par primerov, ko so ga lahko jedli tudi glutensko intolerantni...škoda da ga nebi smel jesti, če ga obožuješ ;)