Risanje (skeniranje?) izdelka za 3d print

igi

Guru
13. okt 2007
5.340
975
113
Celje
Obišči stran
Pozdravljeni!

Polomil sem en plastičen komad, ki nov stane kot da je narejen iz zlata. In ker vem, da je velika verjetnost, da ga bomo spet polomili, bi raje imel narisanega, da ga lahko dam kadarkoli sprintati na 3d printer.

Nimam sploh pojma ali se danes takšne zadeve že skenirajo ali se to nariše v 1 uri ali potrebuješ za to 5+ ur...
Tolerance so lahko kar precej velike, ker je to nosilec bergle na električnem skuterju in mm gor/dol ne igra vloge.

Imamo koga tu gor, ki lahko to uredi in pa okvirna cena.

Hvala
 

Priponke

  • nosilec.jpg
    nosilec.jpg
    598,7 KB · Ogledi: 726

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
Tole zmodeliras ne v 1 uri. Prej rabis kake 3 ure.
kaksno natancnost pa rabis?
in kako velik je ta kos?
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.291
1.061
113
to bi šlo hitro za narisat če bi ta vzorec dobil na mizo da si ga lahko sam premerim.
okvirne velikosti?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Pazi. plastični materiali za tisk so trdi, niso tako vzmetni, da bi ga ponucal za držalo palice/bergle!
ko se bo 'risalo' bi bilo dobro poenostavit obliko. simetričnega.
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
recimo 6x2cm. Natancnost +-5mm. Tudi detajli niso pomembni. Bistvo je luknja kjer se privijaci in “obroč”v katerega se zatakne bergla.
Tale komad lahko v procesu modeliranja dokaj poenostavis.
Bo malo robustnejsi, ampak s stalisca 3d printa nic kaj drazji. Material pa lahko potem izbiras.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
To bi jaz namontiral nosilec za metlo ali lopato. Oziroma ga naprintal. Obstaja en taki fini. Bom popoldne poiskal. Se ga malo dodela in ga tu nekam montiraš. Kor konec koncev rabis samo nekaj kar ti palco drži. Tega je pa na tone na thingiversu
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
kaj pa kaksen nosilec cevi?

 

igi

Guru
13. okt 2007
5.340
975
113
Celje
Obišči stran
Ma za ženo sva nabavila en tak “sport bili” električni skuter. Zadevo videl na netu in mi ni dalo miru, da nebi tole potegnil v Slovenijo :). Ker je res zakon v kolikor potrebuješ da je prenosno za v avto, letalo... Cena za takšno igračko itak pol Cliota, ampak se precej ok obnese.
In ker je malce poseben so dodatki tudi malce dražji. Komplet nosilcev za bergle 60€.

itak da lahko dam gor eno skobo, ampak ker je cel skuter mal “fensi šmensi” nebi zdaj nekih lukenj dodatno vrtal. Enega imam celega, drugi je pa nekje “odletel”, ker je za moj občutek malce smotano narejen v osnovi in je samo zataknjen gor. Je pa verjetno zato da se kaj druga ne polomi narejeno tako da se to prej odhakla.

jaz sedaj nebi kompliciral. Cimbolj enostavno in uporabno.

 

igi

Guru
13. okt 2007
5.340
975
113
Celje
Obišči stran
dosega je pa kolk?

Po papirjih nad 15km z osnovno baterijo.
V praksi pa tako po vecjih mestih ce se “spehajava” ( zena na skuterju jst peš) za kaksne oglede sva tam na 10km pa baterije se več kot dovolj. V hrib pa gre tako da verjeti ne mores. Me je blo ze kr strah gledati ko sva testirala...

v bistvu je res fina zadeva. In 5sekund da pospravis/raztegnes.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej