Rimac in Bugatti

I

Izbrisan uporabnik 474

Lahko razloziš ta money talks?
Ker jaz sem bil pod vtisom, da denar teče proti Rimcu in ne od njega.
Poleg tega ima po trenutnih lastniških deležih Porsche večinski delež v Bugatti/Rimac. Dober mora biti Rimac, da jih je “prisilil” v to. S svojim 20% lastniškim deležem.
Sam menim, da bo Rimac priskrbel tehnologijo (verjetno elektro Bugatti), ostalo bo pa itak po starem.

Ja, denar teče proti Rimcu. In da steče čim manj denarja proti Rimcu, so mu dali še Bugattija zraven (ki je tako ali tako money pit). Kot je rekel sajkek, je Bugatti tukaj "scapegoat". Poleg tega, ko ti denar ni več prioriteta, hočeš uveljaviti svoje ime (power play, enako kot biznismeni gredo v politiko) in Rimac se hoče postaviti na avtomobilski zemljevid. In tiščat svoj priimek k Bugattiju je kot nalašč za njega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka in sajkek

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Huh, verjetno res ni najbolj potrebno, da je zraven še Rimac ime, bi lahko bil tudi samo Bugatti. Ampak očitno si je to prislužil, ali ne? Vozila bodo pa še vedno Bugatti. Lahko razložiš, zakaj je s tem konec Bugattija?

Poleg tega me še tole zanima: le kako hudiča Rimac zvija Porscheju/VW grupi roke, da mu mečejo ta denar noter? In vlagajo vanj? Morda zato, ker ima dobro tehnologijo? In delno se to pokriva tudi z bodočimi produkti Bugattija, kjer so verjetno ugotovili, da zadeva štima oz. je bolj smiselno uporabit njegovo tehnologijo, kot razvijati svojo. Mi je res zanimivo, zakaj je potrebno to gledati z negativne perspektive, češ Rimac nekaj sili. Če se velikan za to odloči, potem je verjetno Rimac si to zaslužil nekako.

PS: Sem malo razmišljal sedaj in včerajšnja uradna predstavitev morda potrjuje tvoje besede, ker so v tej vsi vsaj 10x potrdili, da se za Bugatti ne bo nič spremenilo. Le zakaj :)?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.167
8.949
113
pogajali so se 1,5 leta (tako oni govornik), da ni bilo lahko, investorje in shareholderje prepričat..denar je itak nekje v luftu. ja, avto industrija v EU potrebuje protiutež Musku, in to je trenutno Rimac...mogoče je tudi tu zadaj nekaj resnice.
Zadeva se je speljala na pravi tir, ko so uradno predstavili nevero. Verjetno je to bila pika na i in zadnji push za shareholderje.
Sicer je še poleg v tej župi Kia/Hyundai, ki je pod svoje okrije še vzel Boston Dynamics (tiste USA pasje robote itd...)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Glede na to kakšni "playerji" so v igri ne dovomim, da je tole združitev pogledalo nebroj top svetovalcev, pravnikov, upravnih odborov in morje ostalih strategov, da so tole vse skupaj požegnali. Dečko je deloholik in bo vlekel dokler bo lahko (zdrav). Ga ne poznam, ampak sodeč po tem odkod izhaja in kako funckionira mu lahko samo rečem bravo in kapo dol.

Zdaj mi je tudi jasno odkod denar za novi kampus.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in sajkek

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.738
2.617
113
Kaj ni jasno. VW je dejansko prevzel Rimca in ko/če jim ne bo on več v interesu ga bodo izrinili.
Je pa kljub temu, kar je dosegel sigurno velik uspeh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Če ne bo kakšen epic zajeb ali afera je pravilen termin izplačali. Tudi Rimac se je marsikaj naučil in ni priplaval po župi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi