Rezultati spermiograma

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.087
2.437
113
Načeloma kolesarjenje škodi, ker gre za pregrevanje mod. Če se ukvarja s tem, naj ta hobi malo opusti. Drugače pa lahko povem tako, da ima s tem težave ogromno parov. V štirih letih kar sva hodila tja sva le redko srečala iste obraze, čakalnica pa zmeraj polna. In to je zgolj ena od klinik. Ljudje o teh težavah pač ne govorijo, ni pa to za moderne čase nič nenavadnega, enostavno smo vsi pregoreli in več ne vemo živeti enostavno brez stresa. Posledice pa so tudi take. K sreči za večino primerov obstaja rešitev, le čimprej naj jo poiščejo.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.768
626
113
Pozabite na izboljšanje, pri 1% funkciji ne boš mogel bistveno izboljšati rezultata.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.813
113
pri taščici
Pri 20tih vse naredis da se "ne prine", po 30 pa ugotovis tole ali kaj podobnega.
Glede na to da sem bil pri okoli 25 precejkrat na rentgenu ( tudi medenice) me je bilo strah ce je kaj posmodilo. Pa se je kasneje izkazalo da ne.
Zelim vama da uspe.
V druzini imano porocen par 20 let ki jima ni uspelo. Kot kaze je razlog ona. Ugotovitev po "naključju". Je pa to nekako tabu tema se vedno marsikje. Zato cestitam za pogum da si se izpostavil na alterju.
Je pa vedno vec moskih neplodnih. Tudi zaradi vse kemije ki jo uporabljamo tako ali drugace.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.194
4.662
113
Neplodnost je ljudi težila od nekdaj. V svetem pismu je v stari zavezi opisanih več parov, ki so s tem imeli težave. Pa ni bilo kemije, vsi s šibkim zdravjem so umrli že kot otroci.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.799
2.050
113
Pri 20tih vse naredis da se "ne prine", po 30 pa ugotovis tole ali kaj podobnega.
Glede na to da sem bil pri okoli 25 precejkrat na rentgenu ( tudi medenice) me je bilo strah ce je kaj posmodilo. Pa se je kasneje izkazalo da ne.
Zelim vama da uspe.
V druzini imano porocen par 20 let ki jima ni uspelo. Kot kaze je razlog ona. Ugotovitev po "naključju". Je pa to nekako tabu tema se vedno marsikje. Zato cestitam za pogum da si se izpostavil na alterju.
Je pa vedno vec moskih neplodnih. Tudi zaradi vse kemije ki jo uporabljamo tako ali drugace.

Neplodnosti ni sedaj toliko več kot pred leti, le ta tema je bila v preteklosti zelo tabu tema. Glede na to, da je sedaj tudi za neplodnost (vsaj pri moškem) na voljo že dokaj rutinski poseg, smo sedaj večinoma vsi pripravljeni spregovoriti o tem, vsaj tisti, ki smo to uspešno dali skozi in imamo naraščaj, ki bi ga drugače ne imeli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

kajn

Guru
5. okt 2007
2.456
1.246
113
Iskajoč brata
midva sva tudi sla čez tole... Oba z normalnimi rezultati, brez kakšnih vidnih napak, samo ni bilo rezultata. Ko sva se normalizirala, sva šla čisto odprto v to. Najboljše je bilo, ko so strici/tete in razni sorodniki spraševali: Ja kdaj pa bo kakšen naraščaj. In čisto simpl rečeš nazaj: Imava težave in nama ne gre... Nikoli več ne vprašajo :)

Prvi je ratal po 2 letih naravno, ravno preden bi začela z umetno. Drugi po 5 letih z umetno oploditvijo. Opravila vse v Ljubljani....

Glavni preboj pride pri paru , ko se zave da ni redek primer in vaju ni treba biti nič sram. Tudi ko hodiš po postopkih, so vsi drugi tam z istim razlogom..
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.813
113
pri taščici
midva sva tudi sla čez tole... Oba z normalnimi rezultati, brez kakšnih vidnih napak, samo ni bilo rezultata. Ko sva se normalizirala, sva šla čisto odprto v to. Najboljše je bilo, ko so strici/tete in razni sorodniki spraševali: Ja kdaj pa bo kakšen naraščaj. In čisto simpl rečeš nazaj: Imava težave in nama ne gre... Nikoli več ne vprašajo :)

Prvi je ratal po 2 letih naravno, ravno preden bi začela z umetno. Drugi po 5 letih z umetno oploditvijo. Opravila vse v Ljubljani....

Glavni preboj pride pri paru , ko se zave da ni redek primer in vaju ni treba biti nič sram. Tudi ko hodiš po postopkih, so vsi drugi tam z istim razlogom..
Zagotovo neko skrivanje nima smisla in prej negativno kot pozitivno vpliva na vse skupaj.
"Pri nas" je bil najbrz razlog "tumor" v njeni glavi ki je vplival na proizvodnjo hormonov. In to so ugotovili malo pred 40.
Prej so se pa najbrz "okoli pasa" vsi ukvarjal z njima. Kolikor so se pac. Ker sta se vedno precej skrivnostna,.mi pa tudi ne drezemo prevec.
Pac jih ne bosta imela kot kaze. Bo pac kaksna nečakinja/necak moral prevzeti kmetijo. Ali pa ce bosta kaj posvojila slucajno na stara leta .
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.257
5.813
113
pri taščici
Neplodnosti ni sedaj toliko več kot pred leti, le ta tema je bila v preteklosti zelo tabu tema. Glede na to, da je sedaj tudi za neplodnost (vsaj pri moškem) na voljo že dokaj rutinski poseg, smo sedaj večinoma vsi pripravljeni spregovoriti o tem, vsaj tisti, ki smo to uspešno dali skozi in imamo naraščaj, ki bi ga drugače ne imeli.
Sedaj naj bi na neplodnost vplivalo razni ze omenjeni "mehcalci", fitofarmacevtska sredstva (nezasciteno spricanje)....
Oprijeta oblacila pri moskih tam "dol" (pregrevanje ni dobro)...
Tega nekoc ni bilo
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.310
941
113
Jaz v družbi opažam, da imajo probleme tisti, ki imajo vse (za moj okus preveč) "popredalčkan" in "splaniran". Je*i ga, kdaj najbolj prime, ko se ga malo opijeta in sprostita pri delu... Otroci ti itak red podrejo... :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in sandra

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Sedaj naj bi na neplodnost vplivalo razni ze omenjeni "mehcalci", fitofarmacevtska sredstva (nezasciteno spricanje)....
Oprijeta oblacila pri moskih tam "dol" (pregrevanje ni dobro)...
Tega nekoc ni bilo

Ne samo špricanje, tudi uživanje hrane z ostanki tega špricanja (tudi metaboliti FFS, za katere itak živi bog ne ve kaj počnejo v telesu, ker se jih niti ne študira ob uvajanju na trg).
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Jaz v družbi opažam, da imajo probleme tisti, ki imajo vse (za moj okus preveč) "popredalčkan" in "splaniran". Je*i ga, kdaj najbolj prime, ko se ga malo opijeta in sprostita pri delu... Otroci ti itak red podrejo... :valjamse:
Res da boste rekli da je nesramno.
Sam tile pari z umetno oploditvijo prav izstopajo -negativno.
 
  • Wow
Reactions: ales85

Feniks

Fizikalc
16. dec 2021
161
37
28
Česa, oprijetih hlač ali težav? Kolikor vem, težave so bile, le vedelo se je manj.

Ja, ker pri nas pojemo ogromno soje... v Aziji, kjer je pa dejansko pojedo ogromno, pa države kar umirajo od manjka prebivalstva. Ah čakaj...

Ja , ker v aziji sojo semeljejo, stisnejo in prodajo kot tofu. Pri nas pa semleto brozgo najprej predelajo mikroorganizmi (beri se fermentira) potem šele gre v usta. Aja ne, obratno je.

Razlika je pa ogromna. Ugibaj kje je več fitoestrogena. Plus pri nas pojemo veliko več plastike, ki je spet obremenjena s snovmi, ki delujejo estrogeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Sedaj naj bi na neplodnost vplivalo razni ze omenjeni "mehcalci", fitofarmacevtska sredstva (nezasciteno spricanje)....
Oprijeta oblacila pri moskih tam "dol" (pregrevanje ni dobro)...
Tega nekoc ni bilo
Ti pa veš kako je bilo. Če se doma ni prijelo se je pa bik menjal. Al na more al na skijanje.