rezervacija hostla in plačilo s kartico

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
evo, za opozorilo vsem, ki rezervirate hostl prek neta-frend je z mojo kartico rezerviral hostl u amsterdamu, nakar je po spletu okoliščin spal v nekem drugem hostlu, rezervacije pa bimbo ni skenslal. In so mi potem vseeno trgali s kartice še nočnino, kot bi tam spal.
stupid-1.gif
Ne vem, če je to tudi sicer praksa hostlov, je pa dobro vedet za prihodnjič.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.409
9.158
113
in kje je zdej problem? ce pac mas glupega frenda ti bo pac to poplacal, pa bos dalje mirno spala
wink-1.gif
hostli imajo drobni tekst..eni trgajo eni ne.
 

PNG

Fizikalc
24. jul 2007
1.103
2
38
41
papua nova gvineja :)
www.senzala.si
no sej, itak da mi bo poplačal...sam do zdej sm tut jst mislila,da je point rezervacije ravno v tem, da plačaš tist za primer, da te pol ni-kot ara scena-če se premisliš, tisto zapade, pa je. U droben tekst se pa res nisva spuščala...
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Kolikor je meni znano, je to precej običajna praksa, tudi booking.com ima urejeno na ta način. Kartica služi kot garancija, če se slučajno ne prikažeš, sicer plačaš v hotelu.

Na ta način se zavarujejo:
a) da nimajo praznih sob in od tega nimajo nič (ker bi potem vsipovprek samo rezervirali, pol bi se jih premislilo, sobe pa bi ostajale prazne brez da bi oni imeli kaj od tega)
b) da tisti, ki rezervira, vsaj približno resno misli (tako za hec ravno ne puščaš številke kreditne kartice na vsakem vogalu).

Drugače pa - ja, frend je bimbo.
grin1.gif
 

medak

Pripravnik
18. jul 2007
730
0
16
www.potopisnik.si
Za enkrat nisem še srečal nobenega večjega sistema preko katerega bi si rezerviral sobo in ti v primeru da se ne prikažeš ne trgajo celega zneska.

Mislim da to niti ni drobni tistk, ampak je kar na veliko označeno, da če recimo odrezerviraš 48 ur prej, dobiš vse vrnjeno (razen neke malenkosti), če 24ur prej, dobiš vsaj enkaj, če ne, pa nič.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.707
139
63
čist normalno, zaradi frendove rezervacije je bila postelja pač prazna. Včasih je treba tudi vnaprej plačat za 1 noč.

lp
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
Mi vem da ko smo šli na dunaj smo mogli naprej plačat (se mi zdi da 30€). Mi pa deluje logično.. drugače pa piše na strani od hostla da trgajo.. drobnitisk.press