Rezanje keramike ?

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
Zanima me s katerim orodjem lepo odrezati ploščico (glej spodnjo sliko).

Keramika problem.png


Glede na to da sem sedaj rezal s sledečim orodjem (bauhaus einhell in diamantna plošča na fleksarci) vendar nisem nikoli dobil gladkega reza (brez krušenja glazure):

rezalnika.png


Ali imate alterjevci kakšen trik kako rezati da pridem do brezhibnega roba (brez krušenja)?


Problem:
tuskabina.PNG
 
19. jul 2007
2.764
1.493
113
Kakor vem (sem videl pri obdelovalcih kamnov) je ključ do tega mokro rezanje (kar je pa nekompatibilno s tvojo mašino).
Bo pa kakšen znalec še kaj več povedal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
bauhaus Einhell ima mokro rezanje ampak se vseeno kruši, mogoče ni dovolj kvalitetna plošča katera pride zraven?
Ali obstaja kakšna tanjša plošča za flex da bi najprej "prerezal" samo glazuro?
Experimentiram naprej v petek in soboto.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
bauhaus Einhell ima mokro rezanje ampak se vseeno kruši, mogoče ni dovolj kvalitetna plošča katera pride zraven?
Ali obstaja kakšna tanjša plošča za flex da bi najprej "prerezal" samo glazuro?
Experimentiram naprej v petek in soboto.
Kaj pa vem, sem poskušal tudi z eno drugo ploščo (ne spomnim se več, kakšno konkretno), pa ni bilo nič drugače.
Upam, da najdeš kak način, ker imam v kratkem v planu prenovo kopalnice, pa mi bo prav prišlo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.344
5.858
113
pri taščici
Problem je lahko v poceni sajbah in fleksarcah.
Ker "opletajo". Seveda tega ne vidis s orostim ocesom, na keramiki se pa opazi.
Probaj kje dobiti "drazjo" opremo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Zanima me s katerim orodjem lepo odrezati ploščico (glej spodnjo sliko).

Poglej priponko 69735

Glede na to da sem sedaj rezal s sledečim orodjem (bauhaus einhell in diamantna plošča na fleksarci) vendar nisem nikoli dobil gladkega reza (brez krušenja glazure):

Poglej priponko 69734

Ali imate alterjevci kakšen trik kako rezati da pridem do brezhibnega roba (brez krušenja)?


Problem:
Poglej priponko 69736

Ne vem kako šajbo že imaš..a mora biti gladka, brez kakršnega koli zobca oz. zareze (ta s slike ni gut..posebej), taka kot je na strojčku.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Takšna naredi sicer čist rez, ampak če je ploščica "gres" jo bo rezala zelo počasi. Kot je že en gor napisal je opletanje plošče lahko velik problem, reši te samo brusilka z nastavljivimi obrati zato da lahko naštelaš na hitrost kjer je opletanje minimalno, ker to opletanje pride zaradi resonanc (in slabih ležajev).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

ssokec

Pripravnik
23. dec 2012
70
31
18
malo update-a

najboljši rezultat sem dobil s sledečo rezalno ploščo:
rezanje.jpg


pomembno je da rineš flex naprej, da rezilo samo pritiska navzdol. Če vlečeš proti sebi plošča poskakuje in kruši keramiko.

Rezultat ni idealen ampak je zadovoljiv in ne bo opazno glede na barvo (vzorec ploščic).

rezanje1.jpg


Ena varianta bi bila še da bi s klasičnim rezalnikom zarezal samo gornjo plast v obe smeri in potem v diagonali zarezal z flexom ter lomil plošcico, nekaj v tem smislu (sam rezilo sem mel zajahano in se nisem upal lomit) :

rezanje2.jpg


delni končni rezultat je nekaj takšnega (32 plošcic v kopalnici in samo ena je cela):
rezanje3.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: vincent

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.636
993
113
Te ravne linije odrežeš s fleksom par cm stran, zarežeš z rezalnikom in potem odlomiš s kleščami. Važno je da s fleksom zarežeš v kot.

Druga varianta je pa da kot zgoraj odrežeš z ravno šajbo in potem zbrusiš rob. Na granitogres pride potem lep gladek rob ven.