Rezane kovine železa doma

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Danes sem se optimistično lotil rezat kvadratne cevi pod 45° ... ni to-to, kar sem hotel... imam še en projekt s pravokotnimi cevmi 60x30 kjer pa mi je natačnost veliko bolj pomembna... Tako, da na roke ne bi rad delal...
Imam žago za les, samo kolikor gledam, list za železo ne paše gor, ker ima manjšo luknjo... potrebujem 30mm
V bližini nihče ne izposoja žage za železo.
Nikjer kjer prodajajo železo ne želijo rezat natačno, še manj pa pod 45° , že sam grobi razrez so mi extra zaračunal (saj je bilo kar nekaj rezanja...)
Cene traćnih žag so pa predrage. Če vzamem pa nekaj najceneje je pa natačnost tam-tam kot na roke...

Še kakšna ideja?
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Mali Flex, šajba za inox, risalna igla, kotomer, pa gasa. Pa veliko vaje :biceps:.
Zdaj če si kupil že švas aparat kupi še tračno žago, pride vedno prav.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
Danes sem se optimistično lotil rezat kvadratne cevi pod 45° ... ni to-to, kar sem hotel... imam še en projekt s pravokotnimi cevmi 60x30 kjer pa mi je natačnost veliko bolj pomembna... Tako, da na roke ne bi rad delal...
Imam žago za les, samo kolikor gledam, list za železo ne paše gor, ker ima manjšo luknjo... potrebujem 30mm
V bližini nihče ne izposoja žage za železo.
Nikjer kjer prodajajo železo ne želijo rezat natačno, še manj pa pod 45° , že sam grobi razrez so mi extra zaračunal (saj je bilo kar nekaj rezanja...)
Cene traćnih žag so pa predrage. Če vzamem pa nekaj najceneje je pa natačnost tam-tam kot na roke...

Še kakšna ideja?

das nekam kjer imajo cnc, ce mora biti tako zelo natancno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Mali Flex, šajba za inox, risalna igla, kotomer, pa gasa. Pa veliko vaje :biceps:.
Zdaj če si kupil že švas aparat kupi še tračno žago, pride vedno prav.
saj s flexom sem sedaj in se res trudil, samo ni to-to...

Rabljena Scheepa je za kaj? To se dobi za normalen denar. Ali jo bom dlje nastavljal kot pa rezal? To me tudi potem mine in bi najraje vrgel dol po hribu...
 

Sonny_Chiba

Majstr
3. dec 2011
1.553
-249
83
Kaj manj se ne splača kupovat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
saj s flexom sem sedaj in se res trudil, samo ni to-to...

Rabljena Scheepa je za kaj? To se dobi za normalen denar. Ali jo bom dlje nastavljal kot pa rezal? To me tudi potem mine in bi najraje vrgel dol po hribu...

caki, zdej bos nabavljal hobi stroje, ki ne slovijo ravno po natancnosti, se jahal in bentil, ker spet ne bo v nulo, namesto da neses strokovnjaku odrezat?

a to je una moska trma "ZMOREM TO"?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
caki, zdej bos nabavljal hobi stroje, ki ne slovijo ravno po natancnosti, se jahal in bentil, ker spet ne bo v nulo, namesto da neses strokovnjaku odrezat?

a to je una moska trma "ZMOREM TO"?
tako je :biceps: jaz to imam, jaz to zmorem, meni ne bo nihče govoril, da ne gre... :fredi::valjamse: bolj je point v diy... Ker če mu nesem zrezat, mu lahko rečem, da mi še zavari, če mi že zavari, zakaj nisem potem kar njemu rekel, da mi naredi ali nisem naročil nekje... pač point je da delam sam. Včasih bentiš, včasih se veseliš... tako pač je. Pa manj me boli, če sam zaj... in sem jezen na sebe. Kot pa ko nekomu naročim, pošteno plačam, pa je ravno tako narobe in me nategujejo z "jutri bo"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in msenjur

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
ja dobr, zakaj bi ti pa se un varil? pac neses odrezat in delas naprej doma. sej mizarju tud kdaj daš kaj narezat, pa potem sam sestavis do konca? te diy projekti se ustavijo ravno zaradi tega, ker profi orodje stane. in dolocenih stvari pac ne mores narest s hobi orodjem, ce hoces imeti v nulo. to ni nic takega, sej se bos potem pri varjenju in montazi osebnostno izrazal! :)

sam sem imel v mislih razrez z vodnim curkom, to je potem v nulo.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Osnovno vprašanje je kako bo sploh zavarjeno...če pa človek ni sposoben odžagat profila pod kotom. z 1 mm šajbco kar je veliko lažje kot pa varjenje...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
ja dobr, zakaj bi ti pa se un varil? pac neses odrezat in delas naprej doma. sej mizarju tud kdaj daš kaj narezat, pa potem sam sestavis do konca? te diy projekti se ustavijo ravno zaradi tega, ker profi orodje stane. in dolocenih stvari pac ne mores narest s hobi orodjem, ce hoces imeti v nulo. to ni nic takega, sej se bos potem pri varjenju in montazi osebnostno izrazal! :)

sam sem imel v mislih razrez z vodnim curkom, to je potem v nulo.
saj načeloma je tako. Samo vseeno bi rad vse sam, čim več kolk pač gre... pri določenih stvareh sem trmast in rinem dokler gre:))
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Osnovno vprašanje je kako bo sploh zavarjeno...če pa človek ni sposoben odžagat profila pod kotom. z 1 mm šajbco kar je veliko lažje kot pa varjenje...
eno je odrezat profil. eno pa 3cm debelo cev, kjer se zelo hitro zgodi, da kot je že ok, samo po debelini pa je zgoraj in spodaj razlika. Ko dva taka kosa daš skupaj, imaš na eni strani čisto skupaj, na drugi pa kak mm lufta... Verjajem, da ste eni sposobni, pa to s pirom v eni roki odrežete za šalo...

Zavarjeno je pa tako, da drži in zbrušeno, da zgleda ok. Se še učimo...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Znanec pred kratkim nabavil novo kitajko iz AE al tam nekje. Pa je bil znesek v pet mestni cifri. Prej je zagal na nekaj od wd tehnika za 4 mestno cifro.
Ima pa kitajka ze pomik, pa se nekaj bonbončkov. Kako je pa natančna ga pa se nisem vprašal.
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
Prodam, če bi kdo kej delal.. Zadnja leta v neuporabi, ker z flexom in plasma rezalnikom naredim hitreje.

1684045369716.png