Rezalne plošče za kotno brusilko 125mm

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
Zanima me katere rezalne plošče za kotno brusilko ( do 125mm) uporabljate in kaj naj bi bilo najbolje? Pred dnevi sem kupil par kosov v Bauhausu in jih je presenetljivo hitro pobralo. Res pa je da so bile bolj tanke. Vzdrževalec v podjetju mi je svetoval naj kupim debeline 4mm. Predlogi, izkušnje...?

Lp
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
4mm za kaj? jeklo? To je namenjeno bolj brušenju kot rezanju pri 125mm ploščah! ;)

Manjša je debelina hitreje jo pobere, sploh če ne paziš na ravne reze (da ti zapira rez). Po drugi strani večja debelina slabše/počasneje reže. Sam za 115mm večinoma uporabljam akumulatorsko fleksarco in tam dajem 0.8mm (najtanjša kar obstaja) ker reže z najmanj upora in je poraba moči/baterije najmanjša (nazadnje sem kupil eno piksno bosch plošč, sem imel pa tudi že makita in neke slovenske, vse je približno enako). Če kaj delam da moram odrezovat in brusit imam pa 2mm plošče, s tistim 0.8-1.0mm se ne da brusit oz. jo pobira. Večino dela kjer rabim oboje (rezanje in brušenje) imam dve fleksarci, eno z brusilno šajbo in eno z rezalno.

Pa ja gledaš da kupiš "inox" rezalke, te pomenijo načeloma večjo kvaliteto in dalj trajajo (tudi če režeš navadno črno železo), so pa jasno dražje.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.221
3.374
113
Tudi tanke so vzdržljive, samo nobena katera je poceni. Če je od kakšnega priznanega proizvajalca, potem drži kar en čas. Niso pa poceni
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.646
6.502
113
4mm za kaj? jeklo? To je namenjeno bolj brušenju kot rezanju pri 125mm ploščah! ;)

Manjša je debelina hitreje jo pobere, sploh če ne paziš na ravne reze (da ti zapira rez). Po drugi strani večja debelina slabše/počasneje reže. Sam za 115mm večinoma uporabljam akumulatorsko fleksarco in tam dajem 0.8mm (najtanjša kar obstaja) ker reže z najmanj upora in je poraba moči/baterije najmanjša (nazadnje sem kupil eno piksno bosch plošč, sem imel pa tudi že makita in neke slovenske, vse je približno enako). Če kaj delam da moram odrezovat in brusit imam pa 2mm plošče, s tistim 0.8-1.0mm se ne da brusit oz. jo pobira. Večino dela kjer rabim oboje (rezanje in brušenje) imam dve fleksarci, eno z brusilno šajbo in eno z rezalno.

Pa ja gledaš da kupiš "inox" rezalke, te pomenijo načeloma večjo kvaliteto in dalj trajajo (tudi če režeš navadno črno železo), so pa jasno dražje.
Imaš prav. Tudi možakar iz Mamut Tim-a kjer izdelujejo ''šajbe za fleksarce'' mi je rekel, da je 4mm za brušenje. Naj vzamem Premium rezalko 1mmza pohištvene profile, ali pa 1,6mm za polne profile.
Take info sem potreboval. V ponudbi je malo morje izdelkov, vendar kaj vzeti in, če nimaš pojma, je pa že upsss
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.858
3.882
113
Mtech je samo merkurjev rebrand večinoma slovenski proizvodov. Konkretno mtech plošče so ta kvalitetne od mamuta, maš tudi mq plošče (tapoceni roba) so mislim da tudi mamut. Sicer pa tudi večina ostalih brand rezalnih plošč je rebrandanih slovenskih (swatycomet oz. sedaj so to wailer, made in slovenija).
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.228
717
113
Če rabiš polni premer (ne prideš zraven v izrabljenim diskom) obstojajo rezalke s posipom abraziva,,,
Te se ne obrabljajo po premeru...Stanejo pa nekajkrat več...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
na mtceh res piše made by mamut. Samo jaz nisem bil zadovoljen z njo. mi jo je res hitro pobralo. sedaj imam kronenflex a 960 tz special , kupil v lokalni trgovini. Pa se mi zdi, da dosti več zdrži.
 

Seba81

Majstr
25. avg 2009
2.034
118
63
Doma
Zanima me katere rezalne plošče za kotno brusilko ( do 125mm) uporabljate in kaj naj bi bilo najbolje? Pred dnevi sem kupil par kosov v Bauhausu in jih je presenetljivo hitro pobralo. Res pa je da so bile bolj tanke. Vzdrževalec v podjetju mi je svetoval naj kupim debeline 4mm. Predlogi, izkušnje...?

Lp
Hilti 1mm
 

RoMeX

Guru
20. feb 2008
2.279
761
113
3m cubitron2.

Potem dolgo nič, in nato šele vse ostalo. mtech, kroneflex in podobn krš dela samo dim, reže pa bolj slabo :)

Naj vas cena cubitrona ne odvrne od nakupa, če ga kdo kupi in mu ne izpolni pričakovanj... potem mu ni pomoči :)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.196
1.813
113
Zanima me katere rezalne plošče za kotno brusilko ( do 125mm) uporabljate in kaj naj bi bilo najbolje? Pred dnevi sem kupil par kosov v Bauhausu in jih je presenetljivo hitro pobralo. Res pa je da so bile bolj tanke. Vzdrževalec v podjetju mi je svetoval naj kupim debeline 4mm. Predlogi, izkušnje...?

Lp
Dec...kaj boš rezal? Tanke dobro režejo a hitro grejo. 4 mm ne bo ok. Če že 2 do 2,5 mm. Pri nas v firmi kupujemo od Forcha ..prej Wuerth a so bil drazje in slabše ( enako velja za svedre).