Revolut bančni račun

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Čisto logično. Če prenakažeš denar prek več različnih bank je za organe pregona težje priti do izvorne transakcije.

Kako misliš pa delajo tajkuni. Nakažejo v tujino in preko mnogih bank ta denar spet pride v Slovenijo na nek drug slovenski račun. In to je definicija pranja denarja.
S prenakazovanjem denarja iz enega na drug račun, ki sta oba odprta na tvoje ime, znotraj EU in še uradno prijavljenja FURSu, najverjetneje ne. In ne, kolikor je meni znano, to ni definicija pranja denarja.

Za pranje denarja rabiš najprej "dirty money". Četudi se prenakozanje denarja lahko uporablja pri pranju denarja, to še ne pomeni, da je prenakozavanje pranje denarja ali povezano s karkršnim koli pranjem denarja. Kvečemu ti lahko težijo za izvor (ki ga v tem primeru enostavno dokažeš), pa še to je malo čudno, če prenakazuješ med svojimi računi, ki niso ravno v kakšni posebaj razičnih držvah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: JakeOnBreak

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Jaz vidim 1001 scenarij za pranje denarja za ta scenarij.

Je malo drugače če iz 1 računa nakažeš eni osebi 50.000 eur ali pa iz 10 računov nakažeš iz vsakega računa 5.000 eur eni osebi (po možnosti da ima lahko druga oseba 10 računov ali so računi od svojcev te druge osebe). V tem primeru te za transakcijo 50.000 sigurno preverijo, v drugem primeru manj verjetno.

Banka ne ve kakšne transakcije delaš na ostalih 9 bankah.

Zaradi takih primerov morajo banke preverjati sumljive transakcije. Če si pošten državljan te nima kaj skrbeti od preverjanju.
 
Nazadnje urejeno:

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Ne drži. Sodelavec si je preko kartice naložil na Revolut 300 eur. In potem takoj enako vsoto iz Revoluta na mBills. Zablokirali so ga. Tako početje se tretira kot pranje denarja. Potem so ga odblikirali z opozorilom, da naj tega več ne počne.
Jst sem to redno počel. Sicer v obratni smeri. Revolut -> N26 -> mBills (oz kaj drugega) z zneski krepko višjimi od 300€ in nikoli nobenih problemov.

Se mi pa zdi, da Revolut na splošno zelo rad komplicira, zato sem ga tudi dal na strasnki tir. Recimo nakazila iz računov odprtih pri Sberbank banki zavrača, ne gre ne poslati ne prejeti denarja. Tudi recimo nakazovanje denarja iz Revoluta na kakšno borzo je ponavadi zavrnjeno ipd. Včasih mi je zelo prav prišel, ker sem dobival plačo v funtih in je bilo pri njih najbolj enostavno dobiti/odpreti UK račun. Pa še menjalni tečaj je bil zelo vredu
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Pri Revolutu regulator dela, tako da si bolj prepričan da Revolut ne izvaja kakšnih mučk mimo regulatorja.

Potem ni naključje, da je N26 pred nekaj tedni fasal kazen ter bo moral razviti dodatne mehanizme proti pranju denarja:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Jst sem to redno počel. Sicer v obratni smeri. Revolut -> N26 -> mBills (oz kaj drugega) z zneski krepko višjimi od 300€ in nikoli nobenih problemov.

Se mi pa zdi, da Revolut na splošno zelo rad komplicira, zato sem ga tudi dal na strasnki tir. Recimo nakazila iz računov odprtih pri Sberbank banki zavrača, ne gre ne poslati ne prejeti denarja. Tudi recimo nakazovanje denarja iz Revoluta na kakšno borzo je ponavadi zavrnjeno ipd. Včasih mi je zelo prav prišel, ker sem dobival plačo v funtih in je bilo pri njih najbolj enostavno dobiti/odpreti UK račun. Pa še menjalni tečaj je bil zelo vredu
V čem pa je štos takega prenakazovanja iz računa na račun in na tretji in peti račun?
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
V čem pa je štos takega prenakazovanja iz računa na račun in na tretji in peti račun?
Pa tudi zato, ker sem potreboval UK TRR (ne SEPA, je drugačna oblika), ki ga je ponujal Revolut, za prilive v GBP (N26 tega ne ponuja), trajnike in ostali plačilni promet sem pa izvajal pretežno prek N26. mBills pa uporabljam za skeneranje QR kod na položnicah. Kot je povedal ze seba44 ima mBills odprt TRR pri sberbank, ki pa ga Revolut blokira.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
V čem pa je štos takega prenakazovanja iz računa na račun in na tretji in peti račun?
ker je tako najhitreje in najceneje. jaz recimo iz addiko -> revolut naredim top-up, potem pa revolut -> N26 naredim instant SEPA. to naredim z dvema klikoma na telefonu, transkakciji se izvedeta v trenutku in brez stroškov. če bi hotel recimo direktno nakazati iz addiko -> N26 preko SEPA, bi transakcija trajala do dva delovna dneva + nekaj centov provizije bi mi zaračunali.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
374
83
ker je tako najhitreje in najceneje. jaz recimo iz addiko -> revolut naredim top-up, potem pa revolut -> N26 naredim instant SEPA. to naredim z dvema klikoma na telefonu, transkakciji se izvedeta v trenutku in brez stroškov. če bi hotel recimo direktno nakazati iz addiko -> N26 preko SEPA, bi transakcija trajala do dva delovna dneva + nekaj centov provizije bi mi zaračunali.
:aplauz::nazdravje: haha svaka ti čast.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
Jaz furam podobno.

Iz Sparkasse na N26. Tam imam vse trajnike. Za sprotno porabo pa potem Top-up na Revolut preko apple pay a.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
ker je tako najhitreje in najceneje. jaz recimo iz addiko -> revolut naredim top-up, potem pa revolut -> N26 naredim instant SEPA. to naredim z dvema klikoma na telefonu, transkakciji se izvedeta v trenutku in brez stroškov. če bi hotel recimo direktno nakazati iz addiko -> N26 preko SEPA, bi transakcija trajala do dva delovna dneva + nekaj centov provizije bi mi zaračunali.
A tole
potem pa revolut -> N26 naredim instant SEPA.

je tudi zastonj?
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
ker je tako najhitreje in najceneje. jaz recimo iz addiko -> revolut naredim top-up, potem pa revolut -> N26 naredim instant SEPA. to naredim z dvema klikoma na telefonu, transkakciji se izvedeta v trenutku in brez stroškov. če bi hotel recimo direktno nakazati iz addiko -> N26 preko SEPA, bi transakcija trajala do dva delovna dneva + nekaj centov provizije bi mi zaračunali.
Ali se na N26 ne da narediti top-up in je možno samo SEPA nakazilo?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Da se naredit top-up, ampak je 3% feeja (razen prvič ko probaš) in max 450€. Top-up na revolut in sepa instant transfer dalje je pa free.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Torej, o čem je govoril sass?
Ne razumem kaj misliš? :D Koliko razumem, je govoril točno o tem, kar sem napisal, da je free, če narediš top-up na Revolut in potem SEPA instant transfer dalje na N26.

Direktnega top-upa na N26 ni niti omenjal, je pa bizi vprašal:
Ali se na N26 ne da narediti top-up in je možno samo SEPA nakazilo?
zato sem odgovoril, da je v tem primeru 3% feeja (razen prvič ko probaš) in max 450€.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Ne razumem kaj misliš? :D Koliko razumem, je govoril točno o tem, kar sem napisal, da je free, če narediš top-up na Revolut in potem SEPA instant transfer dalje na N26.

Direktnega top-upa na N26 ni niti omenjal, je pa bizi vprašal:

zato sem odgovoril, da je v tem primeru 3% feeja (razen prvič ko probaš) in max 450€.
Uporabnik sass je napisal:


ker je tako najhitreje in najceneje. jaz recimo iz addiko -> revolut naredim top-up, potem pa revolut -> N26 naredim instant SEPA. to naredim z dvema klikoma na telefonu, transkakciji se izvedeta v trenutku in brez stroškov. če bi hotel recimo direktno nakazati iz addiko -> N26 preko SEPA, bi transakcija trajala do dva delovna dneva + nekaj centov provizije bi mi zaračunali.

Tole ne vem:
revolut -> N26 naredim instant SEPA

A ni tale instant SEPA plačljiv?
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Uporabnik sass je napisal:


ker je tako najhitreje in najceneje. jaz recimo iz addiko -> revolut naredim top-up, potem pa revolut -> N26 naredim instant SEPA. to naredim z dvema klikoma na telefonu, transkakciji se izvedeta v trenutku in brez stroškov. če bi hotel recimo direktno nakazati iz addiko -> N26 preko SEPA, bi transakcija trajala do dva delovna dneva + nekaj centov provizije bi mi zaračunali.

Tole ne vem:
revolut -> N26 naredim instant SEPA

A ni tale instant SEPA plačljiv?
Ne
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Uporabnik sass je napisal:


ker je tako najhitreje in najceneje. jaz recimo iz addiko -> revolut naredim top-up, potem pa revolut -> N26 naredim instant SEPA. to naredim z dvema klikoma na telefonu, transkakciji se izvedeta v trenutku in brez stroškov. če bi hotel recimo direktno nakazati iz addiko -> N26 preko SEPA, bi transakcija trajala do dva delovna dneva + nekaj centov provizije bi mi zaračunali.

Tole ne vem:
revolut -> N26 naredim instant SEPA

A ni tale instant SEPA plačljiv?
Ni.

Je pa plačljivo v obratni smeri, če narediš SEPA instant iz N26 na Revolut. Ampak spet ni potrebe potem, ker lahko brezplačno narediš top-up s kartico na Revolut.