Revolut bančni račun

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Po moje je najbolje, da v Revulutu odpreš račun v CHF, nanj napraviš konverzijo iz € in nato plačaš direktno iz tega računa. Tako ti odpadejo razni konverzijski štosi.
Si ziher da to karkoli spremeni v njegovem primeru, ker glede konverzije v samem Revolutu, kolikor vem ni razlike, ali pretvoriš v naprej ali pa on-the-fly (razen tega v katerem trenutku se upošteva menjalni tečaj). Problem je očitno ker se pošlje kot SWIFT nakazilo in plača dodaten fee za nakazilo (ne konverzijo). Če malo pogooglaš, se kar dosti ljudi pritožuje nad tem. Baje dobiš tudi obvestilo glede tega, tole je random SC iz Revolut foruma:
1606135449202.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: Vojnik

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.468
804
113
Revolut v Švici operira s švicarskim bančnim računom. Plačila so brez provizije - no, jaz delam v drugo smer, če hočem CHF naložiti na račun, jih iz (druge švicarske) banke nakažem na en vmesni CH račun (ki ni moj osebni) skupaj s pravo referenco in potem priroma na moj osebni Revolut račun. Brez provizije.
Če nakažem neposredno na svoj osebni račun, so stroški.

Za ta primer, ko pa iz Revoluta nakazuješ na švicarsko banko, pa v resnici nikoli nisem poskusil. Mehanizem, kako se ogniti SWIFT, imajo. Je pa vprašanje, če ga uporabljajo.
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
190
58
28
Kolikor sem ispel izvedeti, gre za provizijo s strani prejemnikove banke. Ker SEPA placila so mozna samo v EUR, ne pa tudi v CHF.
 

OvCa77

Pripravnik
19. dec 2018
72
8
8
Verjetno potem bolje poslat prek TransferWise. Tam naj bi v naprej zaračunali provizijo in oni pošljejo iz švicarskega računa
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Odprl sem N26, zdaj pa bi rad naložil gor 20€, da dobim njihovo kartico. Edina možnost je preko bančnega nakzila.
Gledam online pa se ne znajdem ali sem smotan :)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
GB IBAN bo veljaven še vsaj do 30.6.2021
Lahko pa da bo po 31. decembru dodatna provizija.


We’ve noticed that some payments to your Revolut account are still using your old ‘GB’ IBAN. We have redirected those payments to your new IBAN for you. And to make this transition easier, we will keep redirecting those payments for six months until the end of June 2021 (not two months, as we had previously indicated). So until the end of June 2021, if anyone sends a payment to your old ‘GB’ IBAN we’ll make sure that you get it as normal, and we’ll inform you by email so you can remind the payee that your IBAN has changed.

European banks may decide to impose an additional fee for transfers to GB IBANs after Brexit, so we strongly suggest that you start using your new LT IBAN by 31st December, if you’re not already.
 

SvetIdej

Majstr
20. dec 2011
3.958
321
83
www.svetidej.com
Dodali so možnost potrditve vstopa v aplikacijo preko mobilne aplikacije.

Plus tega lahko naložiš denar preko debetne/kreditne kartice.

Pa tudi chat so omogočili.