Revolut bančni račun

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
V aplikacijo sem prijavljen s slovenskim dokumentom na slovenskem naslovu. Ravno to mi je čudno. Kot sem zasledil tukaj, je bila večina slovenskih uporabnikov migirana že dober mesec nazaj.
Se ne sekiram preveč. Bo že ko bo.
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.015
115
63
okolica mesta
Skopirajte podatke računa v generator EPC QR kode. Po generiranju kode poslikajte QR kodo z vašo Revolut ali bunq mobilno aplikacijo in plačajte račun.

Upam, da bo komu v pomoč :)
Na koncu ne pokaže kode :)
 
Nazadnje urejeno:

Rumdumdum

Zelenc'
2. nov 2020
11
0
1
A se davek na dobicek iz trgovanja z delnicami prek revoluta placa za vsako prodajo, tudi ce se dobicek uporabi za ponoven nakup delnic enakih ali drugih delnic, ali ko dejansko preneseš denar iz trgovalnega na navaden revolut račun... hvala
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Tako je. Do konca februarja moraš na FURS oddati napoved za odmero dohodnine od dobička od odsvojitve (prodaje) vrednostnih papirjev za preteklo leto. Ne glede ali si jih prodal z izgubo ali z dobičkom. Tudi če dobiček reinvestiraš to ne spremeni dejstva, da moraš o vsaki prodaji poročati FURSu
 

Rumdumdum

Zelenc'
2. nov 2020
11
0
1
Tako je. Do konca februarja moraš na FURS oddati napoved za odmero dohodnine od dobička od odsvojitve (prodaje) vrednostnih papirjev za preteklo leto. Ne glede ali si jih prodal z izgubo ali z dobičkom. Tudi če dobiček reinvestiraš to ne spremeni dejstva, da moraš o vsaki prodaji poročati FURSu


Razumem da moram porocati. Zanima me samo ce moram v naslednjem letu potem placati davek, cetudi dobicek takoj reinvestiram v vrednostne papirje.... Se pravi denar celi cas ostane na trgovalnem racunu.... day trading varianta... hvala
 

Rumdumdum

Zelenc'
2. nov 2020
11
0
1
Tako je. Za licenco na Irskem so zaprosili že maja 2019. Nekje 2 leti traja pridobivanje dovoljenj.

Evo. Ce kliknes buy ali sell se pojavi opcija za strinjanje za nadaljevanje trgovanja z RTL. Po strinjanju se naprej ne zgodi nic. Nobenega dokumenta, potrditve ali podobno....upam da je to ok in da bodo sredstva 1.1.2021 se razpolozljiva.... a kdo ve kje se da preveriti ali je opcija dejansko sprejeta?
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
352
113
43
Razumem da moram porocati. Zanima me samo ce moram v naslednjem letu potem placati davek, cetudi dobicek takoj reinvestiram v vrednostne papirje.... Se pravi denar celi cas ostane na trgovalnem racunu.... day trading varianta... hvala
ja
dobiček v 2020 plačaš v 2021, tud če z dobičkom kupš ponovno v 2021 in narediš dobiček z dobičkom ga plačaš v 2022
 

NoFear85

Fizikalc
13. jan 2017
190
58
28
Imam eno vprasanje. Kaksen mesec nazaj sem preko Revolut racuna placal po predracunu na CH (Svica) racun, tudi vsoto sem vnesel v CHF. Nakar dobim mail, da je bilo placano 10CHF premalo (cca 10% racuna). Predvidevam da je bila to neka provizija na strani prejemnika. Ker imam v kratkem ponovno za nakazat/placat racune v CH me zanima kako se resit teh nevsecnosti. Imam navaden revolut racun, in pa navaden N26 ce je tam kaj lazje.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Po moje je najbolje, da v Revulutu odpreš račun v CHF, nanj napraviš konverzijo iz € in nato plačaš direktno iz tega računa. Tako ti odpadejo razni konverzijski štosi.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.234
54
48
Po moje je najbolje, da v Revulutu odpreš račun v CHF, nanj napraviš konverzijo iz € in nato plačaš direktno iz tega računa. Tako ti odpadejo razni konverzijski štosi.
samo nekaj se zmeraj placal,.. vsaj jest ko si prenakazem na CHF racun pri nas... pri 800 CHF je cca 5 CHF. Ti pa prej napise koliko ti bodo vzeli