Revolut bančni račun

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Introducing Revolut current accounts

Our latest update eliminates these hurdles, enabling customers to open a free Revolut current account from a smartphone in 3 minutes. There’s no need for proof of address or a credit check: new users can verify their account with a simple selfie and snap of their passport.

This update makes it even easier to use Revolut as a bank account. Whilst Revolut technically isn’t a bank, our app lets you do most of the things that a bank does - but better!

Coming soon to Revolut current accounts…

Direct debits
Savings
Credit
Personal IBANs for EUR and USD
1.) a je kdo raziskal če je treba te bančne račune prijavit, Revolut namreč še vedno ni banka, samo obnaša se kot banka.
2.) je kdo povprašal, če morebitno odprti GBP račun lahko ob priliki spremeniš v EUR?

(pa spet so spremenili banko za polnjenje računa)
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.811
199
63
Slovenija
1. poklical sem na FURS, v MB-ju. Če je kartica predplačilna, torej je potrebno od nekod gor nakazat (tudi npr. Paypal), potem ni potrebno prijavljati tega. Tista Number 26 iz Berlina pa se seveda more prijaviti. Če imate kakšne varčevalne račune v tujini, jih tudi ni potrebno prijavljati, pravijo v Furs-Mb..
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.885
3.146
113
Citat:
Uporabnik mcn pravi:
1. poklical sem na FURS, v MB-ju. Če je kartica predplačilna, torej je potrebno od nekod gor nakazat (tudi npr. Paypal)
V bistvu piše da lahko na te nove Revolut račune prejemaš tudi plačo (zaenkrat v GBP)
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
Zgolj teoretično:
- v kolikor lahko prejemaš plačo, pomeni, da institucija lahko prejema depozite.
- če lahko prejema depozite mora imeti licenco FCA (ker so v GB).
Načeloma ima licenco za:
a) Services enabling cash placement on a payment account
b) Services enabling cash withdrawals from a payment account
c) Execution of payment transactions (not covered by a credit line)
d) Execution of payment transactions (covered by a credit line)
e) Issuing payment instruments or acquiring payment transactions
f) Money remittance
g) Execution of payment transactions via telecoms, IT system or network operator
h) Issuing Electronic Money
zanimivo je, da za Slovenijo ne obstaja spisek dovoljen (recimo v večini EU držav lahko delajo a,e,f,h; pri nas je spisek prazen)
- res pa je, da načeloma nimaš lastnega računa
- res je tudi, da po mojem mnenju sredstva klientov ne zapadejo v jamstvene sheme.

Dejstvo je, da so vsa sredstva klientov na skupnem računu pri Barklays (pooled account). Ne vem povsem dobro, kako so sredstva tam varovana v primeru, če bi šlo kaj narobe (recimo stečaj Barklays, stečaj Revolut ali čisto enostvna kraja sredstev,
 

Staedtler

Zelenc'
24. maj 2013
18
0
1
Bom kar tule vprašal, ker nisem našel posebej teme o Revolut-u.

Torej tudi sam sem se odločil in si omislil tole zadevo.
Na račun sem si preko bančnega nakazila nakazal nekaj denarja in ker po štirih dneh denarja še vedno ni bilo na mojem računu, sem jih povprašal v čem je težava. Odgovorili so mi da je bilo v referenci, ki sem jo navedel spredaj dodano še SI 00 in zato ni bilo avtomatsko poknjiženo na moj račun.

Kako pa vi vpišete referenco, da vam gre zadeva avtomatsko skozi?

Recimo da imam referenco: 123456, sem jaz vnesel SI 00 123456.

Hvala.
 

_jfk_

Pripravnik
23. jul 2007
156
20
18
Citat:
Uporabnik Staedtler pravi:
Bom kar tule vprašal, ker nisem našel posebej teme o Revolut-u.

Torej tudi sam sem se odločil in si omislil tole zadevo.
Na račun sem si preko bančnega nakazila nakazal nekaj denarja in ker po štirih dneh denarja še vedno ni bilo na mojem računu, sem jih povprašal v čem je težava. Odgovorili so mi da je bilo v referenci, ki sem jo navedel spredaj dodano še SI 00 in zato ni bilo avtomatsko poknjiženo na moj račun.

Kako pa vi vpišete referenco, da vam gre zadeva avtomatsko skozi?

Recimo da imam referenco: 123456, sem jaz vnesel SI 00 123456.

Hvala.

Sam sem po dveh "strelih v prazno" našel to navodilo.

Pod opis, ne referenco, daš tisto svojo revolut številko.
Referenco daš SI99, naprej pa nič.
Tako so mi poknjizili samodejno, brez supporta.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Kadarkoli kaj nakazujem v tujino dam njihove reference v sklic in še v opis, nikoli nobene težave.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.396
482
83
::1/128
Jaz sem pod referenco dal NRC (namesto SIXX ali RF), tisto referenco od revoluta pa vpisal pod namen in je bilo na Revolutu naslednji dan tekom dneva. Če pogledam pod zgodovino nakazil na spletni banki (Sparkasse) sicer piše, da je bila referenca SI99, tako da očitno tretirajo isto. Sem pa videl na eni drugi spletni banki (mislm da NKBM), da lahko dejansko izbereš NRC referenco iz dropdowna (na Sparkasse je samo textbox) in potem drugam kot v namen niti ne moreš nič vpisat. Sicer pa nalagam denar gor večino iz debetne Vise oziroma sedaj z debetnim MC od N26, ker je instantno in ravno tako brez provizije.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Enako jaz - referenco pod opis in sklic - samo do sedaj pa še vedno moral vklopiti support.
confused-1.gif


Sicer je potem v roku 15 minut rešeno, samo je pa vseeno malo sitno.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
v namen moraš dat. Šlo dvakrat skozi bp.

Kako je zdaj s tem njihovm TRR računom? Kaj si lahko slovenček z njim pomaga?
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
Enako pri meni, vsakič ko nakazjem na Revolut jih moram kasneje še kontaktirati, da ročno knjižijo stanje ker ne vidijo nakazila.
Sem na Sparkasse in vedno dam Revolut cifro v opis/namen plačila in tudi v referenco.
 

mayk

Pripravnik
7. nov 2007
261
0
16
43
Probam naslednjič še brez reference, ampak vseeno sem do zdaj dajal v opis/namen in niso videli mojega nakazila.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.166
8.953
113
Revolut se gre premium, tudi mesečna cena je takšna v rangu 7+ funtov na mesec ...