Reševanje težav z Zumo 550

000

Zelenc'
20. sep 2007
7
0
1
Na mojem zumotu je po letu uporabe nastal problem z touch screenom. Na desni polovici namreč ni več zaznaval celega potega s prstom, ampak le če si potegnil z nohtom.
Navigacijo sem nesel na Goeset v Kranju, kjer so mi po enem dnevu brez vsakršnih problemov sporočili, da mi bojo poslali novo napravo.
Danes sem jo dobil na dom z naloženimi in posodobljenimi kartami, ki so bile tudi na mojem starem.
Tako da kapo dol pred Geosetom!
 

000

Zelenc'
20. sep 2007
7
0
1
Šele sedaj opazil problem. Ko kliknem na zemljevidu na POI se Zumo ugasne. Je to to?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.414
4.400
113
49
Na sončni strani ALP
Jap... Al pa čist zmrzne...
frown-1.gif
 

Frko

Pripravnik
24. jan 2008
649
0
16
Tudi sam imam z Geosetom pozitivne izkušnje.
Vedno so pripravljeni svetovati, pa tudi gps so mi sami od sebe zamenjali prav tudi z naloženo kartografijo.

LP
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Zumo ima tudi velke težave z kompatibilnostjo kart, verjetno pa niste še zaznali tega problema, če še niste načrtovali poti v italijo recimo....
Ta vikend sem imel doma tri (3) zumote in na vseh enak problem, eden je šel tudi na servis pa so pametovali in zagotavljali da to ni problem da bojo oni to v dveh urah zrihtali, da je problem samo v nepravilno naloženih kartah... jok brate odpade, nič niso rešil.

Problem pa je sledeč, če imate naloženo kompletno evropo in kompletno AR in obe aktivni, potem ne boš našel države ki so izven AR in tako seveda tudi naslova ne, razen, če ga imaš v priljubljenih ali pod "zadnje najdene". Brez težav pa deluje iskanje po AR. In brez težav deluje iskanje po evropi če izklopiš AR.
No ker imam kolega, ki je občutljiv če nekaj ne deluje kot mora, sem se cele praznike ubadal z nalaganjem različnih kombinacij, da bi prišel stvari do dna. Na geosetu so zatrdili da nimam pojma in da mora biti evropa brez hrvaške in slovenije in da zadeva funkcionira, seveda sem to že prej probal pa NI res, dokler je AR aktivna ne dela iskanje po evropi.
Na koncu sem prišel do najbolje delujoče variante, da je AR brez slovenije in da je evropa kompletna. Vendar pa je ta moj kolega takoj našel težavo, namreč iskal je ulico ki je v CN ni, je pa v AR in tako sem ga poslal na geoset pa naj zrihtajo, no obljubili so mu da mu bojo v dveh urah zrihtali, pa me še vedno ni poklical, bil pa je tam zjutraj.... sedaj sem ga poklical in mi je poedal da niso nič zrihtali in da so priznali da je to nekaj narobe in bodo poskusili zrihtat v 48 dneh kolikor je rok za garancijo, ampak se že pojavlja vprašanje. Kaj bo dosegel če mu po 48 dneh zadeve ne bodo zrihtali in mu bodo dali novo naprava, ki pa deluje isto kot prejšnja... nekakšen začaran krog.

Dejansko ni sprejemljivo da moraš preklapljati karte če je naprava narejena za to da deluje kot mora. A si predstavljate na motorju med vožnjo prekljapljanje med kartami, jaz si ne.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ta problem je znan in drugih starejših modelov... Opazil na modelu Nuvi 300.

Reši ga samo nov FW. Saj o tem smo že pisali. Do tedaj si pač izklapljaj CN 2008.

Sicer pa preklopiš samo ko si v "Jugi"
smile-1.gif


Na modelu Nuvi 760 dela brezhibno.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Tudi na 660 dela BP in novega FW še ni ki bi to odpravil. In enostavno ne moreš rečt da boš pač prekljapljal, da saj to ni nič hudega itd. Glej za napravo daš 700 in nekaj€ in v trgovini ti zagotavljajo brezhibno delovanje. Tudi v navodilih ni nikjer opisano da bi moral kaj prekljapljat, dejansko se to lahko enači z tem da bi ti moral pred vsakim zagonom worda, restartat računalnik. Ne rečem da ni moteče če parkrat na leto iščeš naslov izven SLO, ampak če moraš večkrat tedensko na različna mesta izven Slo, je pa to prekljapljanje moteče, vsaj vem da bi meni to morilo. In čist razumem človeka.
Hec je predvsem v tem da je geoset ZAGOTAVLJAL,da je moja napaka da ne znam pravilno naložiti kart, seveda je g. Jure človeka najprej napizdil kako se sploh upa pridet z ukradenim kartam, ko je končno človek prišel do besede ko mu je lahko pokazal račun za karte, je bila škoda že narejena.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

leni: se strinjam. Za tako ceno hočeš maximum.

Verjetno pa je "resnica" tukaj nekje vmes. Karte in naprava sama. Pa tudi neke težae v POI so bile ali so še?
 

Podobne teme