Rentgen

DMX

Fizikalc
20. avg 2007
2.324
11
38
Zdravo

A mi lahko prosim nekdo razloži, zakaj si je potrebno pri rentgenu odstranit vse kovinske elemente. V tem primeru gre za slikanje zob, kjer so bili odstranjeni vsi prstani, špange, uhani, pozabilo pa se je odstranit oz. povedat, da ima ta oseba katera se slika v laseh "kao te diamantke" na enem pramenu ---> nekaj takega ---> http://www.aliyarose.co.uk/images/jupon/blinxhairweb.jpg

se pa zdaj na sliki vidita ta 2 "diamantka.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ker je to artefakt na sliki, ki jo popači. Že tako slika ni 1:1 in je lahko bolj ali manj kvalitetna, če pa je še nekaj kovinskega gor, kar šajna na vse strani je pa sploh neuporabna.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik DMX pravi:
se pa zdaj na sliki vidita ta 2 "diamantka.

Mislim, da si si že kar sam odgovoril.
smirk-1.gif
 

dijo_porko

mona
6. sep 2007
2.124
54
48
122
A imajo rentgenologi bonificiran delovni čas? Pa še vprašanje o urbanem mitu: ali imajo zagotovljeno ne vem koliko mleka na dan?
 

Diablo

Fizikalc
19. jul 2007
5.360
3
38
to ne vem, vem pa da imajo dosti več dopusta kot navadni ljudje.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ne, nimajo benificirane delovne dobe. Imajo pa krajši delovnik (mislim da 35ur), ter 10-15 dni več dopusta na leto.

Za mleko pa prvič slišim.
confused-1.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik dijo_porko pravi:
A imajo rentgenologi bonificiran delovni čas? Pa še vprašanje o urbanem mitu: ali imajo zagotovljeno ne vem koliko mleka na dan?

imajo 36 urni tedenski delavnik.nimajo benefikacije.imajo pa že v štartu cca 50dni dopusta .mit o melku ne drži za radiološke inžinirje ali retgenologe temveč za ljudi ki so delali kot varilci
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Pa ko radiologinja zanosi mislim da takoj preneha z delom in gre na porodniško.
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
ksz....

zakaj pa? me čisto tako zanima, saj oni se "skrijejo" ko naprave slikajo paciente, a morda same naprave toliko oddajajo od sebe?

kaj pa pacienti, ki so zunaj na hodiniku, dobijo kaj sevanja od tega slikanja, ki se dogaja notri, vrata so namreč lesena, kar pomeni, da gre sevanje čez?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
vrata so že lesena.ampak polnitev je iz svinca in ne smejo prepuščati več kot je zakonsko določeno(skoraj nič)
danes so res da skoraj vse naprave že tako zaščitene da delavci na radiologiji ne dobijo skoraj nič doze.zato država udi hoče ukiniti skoraj vse bonuse.itak pa vsi nosijo dozimetre katere se pregleda če je bil kdo slučajno ispostavljen povečanemu sevanju
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

X žarke ustavi že tanka plast svinca.

Vrata sobe pospeševalnika na Onkološkem inštitutu (gama sevanje) pa tehtajo 30 ton, soba je 5 metrov pod zemljo in do nje vodi hodnik v obliki črke S.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Komentar: Še vedno imaš invazivo (radia, kardio) in medoperativno slikanje (travma), kjer je izpostavljenost še vedno precej visoka.

Vprašanje: Zakaj mleko in varilci?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:


Vprašanje: Zakaj mleko in varilci?

Železo (menda nerjaveče) vsebuje cink, ki se ob varjenju dviga in ga varilec vdihne, zato je dobro popiti mleko, ki ta cink veže na sebe in ga varilec izloči...

Nekaj takega je, so pa včasih res varilci dobili 2dl obvezno pri malici. Če kdo kaj bolje ve naj me popravi
smile-1.gif


LP
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:


Vprašanje: Zakaj mleko in varilci?

Železo (menda nerjaveče) vsebuje cink, ki se ob varjenju dviga in ga varilec vdihne, zato je dobro popiti mleko, ki ta cink veže na sebe in ga varilec izloči...

Nekaj takega je, so pa včasih res varilci dobili 2dl obvezno pri malici. Če kdo kaj bolje ve naj me popravi
smile-1.gif


LP

tako je radenska ali mleko
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik shift pravi:
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Jernej pravi:


Vprašanje: Zakaj mleko in varilci?

Železo (menda nerjaveče) vsebuje cink, ki se ob varjenju dviga in ga varilec vdihne, zato je dobro popiti mleko, ki ta cink veže na sebe in ga varilec izloči...

Nekaj takega je, so pa včasih res varilci dobili 2dl obvezno pri malici. Če kdo kaj bolje ve naj me popravi
smile-1.gif


LP

tako je radenska ali mleko

Tega se pa jaz spomnim ko je bil stari ata vratar v železarni in je imel vedno ampak vedno ogromno mleka in radenske v vratarnici pa pingu sok zame
cheer.gif
 
17. dec 2010
1.174
0
36
124
Ne samo barva las ... jaz sem že slišal za tatuje tudi ... da bi naj tisti svinčevi ali kakšni že pač so ti delci ... v tatuju bili moteči ...
Sicer niti malo ne vem, kaj bi tu lahko bilo oz šlo narobe ...

Sem pa tudi za isti primer slišal, le da tokrat za ... kaj že je tista komora, kjer slikajo možgane oz glavo ... in tam bi naj magnet bil tako močan, da bi te delce kar ven vtrgal in kožo poškodoval ...

To sem pa slišal v oddaji Mythbusters, ko so to sprobavali, da bi naj takih primerov bilo kar veliko ... tudi doktor, pri katerem so delali ta poizkus, je potrdil, da se je pri njih to tudi že zgodilo ... pač da koža ni počila ali nekaj takega .. rekel je samo, da je tam začela tečti ven kri.