Rent a car v Španiji

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Konec septembra grem za teden dni v Španijo, konkretno Andaluzijo. Ker se mislim potikati naokoli imam namen najeti avto. Avto želim najeti pri kakšni bolj poznani hiši, kot so Avis, Hertz, Europecar itd..., da se izognem kakšnemu nategu. Ker z najemom avta v Španiji nimam veliko izkušenj, me zanima na kaj moram biti pozoren? Katero podjetje priporočate in na sploh vse kar je potrebno vedeti?
Druga zadeva, ki me zanima je sledeča. Pojavila se je majhna neprijetnost in to zaradi tega, ker letalo pristane v Malagi ob cca. 23:30, stanovanje pa mislim najeti v mestu Nerja, ki je cca. 50km oddaljen. Najprej sem mislil avto najeti na letališču in se z njim odpeljati do Nerje. Trenutno sem to misel opustil, ker bi bilo mogoče najbolje, da se s potencialnim lastnikom stanovanja dogovorim, da mi on organizira prevoz od letališča do stanovanja in mu pač plačam prevoz. Pa tudi ponoči mi ne bo potrebno bluziti naokoli in iskati stanovanje. Tako bi lahko avto najel naslednji dan v Nerji... Kaj priporočate, oziroma kaj bi bilo najbolje?

Lep pozdrav
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
španija je kar se tiče rentacarja ena bolj easy držav,najbolj pasja je italija,nerja je 70km od letališča,torej če te nekdo pride iskat boš dal zato vsaj 50€,rajši več.glede na to da te teden najema pride manj kot 70€ (če vzameš super cover 100€)za avto velikosti fieste,bi jaz dodal 30€ kolikor ti zaračunajo če prideš po delovnem času in se mirno odpelješ
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Malo mi pojasni tale super cover. Kaj in kako? Poleg najema moram računati še zavarovanje. Ne želim dajati kakšnih 500€ kavcije in blokade na kartici. Kaj je najbolje? Da doplačam zavarovanje itd...?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.750
2.034
113
za šankom
kavcija bo v vsakem primeru,že zaradi prometnih prekrškov in polnega tanka bencina.lahko tudi več kot 500€,poglej pogoje firme pri kateri boš vzel avto,super cover je od firme do firme lahko različen pri malenkostih,ponavadi pa zajema komplet avto,pnevmatike,stekla,notranjost.pazi ker lahko so pnevmatike,podvozje stekla,streha izključeni pri določenih verzijah najema ne glede na firmo
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Kakorkoli gledam povsod se usedejo na kartico in blokirajo določen znesek na kartici. Nimam izkušenj z najemanjem avta, zato tudi mogoče neumna vprašanja. Na netu sem prebral, da so najdražji najemi na letališčih in da se bolj izplača najem kjerkoli drugje. Obvezen pregled avta pred podpisom pogodbe, obvezen poln tank in enako pri vračanju avta. Full cover itd... Avto nameravam najeti v Malagi od 24.9. do 30.9. Ker sva dva, mi zadostuje kakšna majhna kanta. Vozil bom jaz, kreditna kartica pa se glasi na žensko. Torej je potrebno plačati dodatnega voznika. Sem gledal več opcij, pa mi še vedno ni jasno koliko € bodo blokirali na kartici.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Če te je strah it v svet, pojdi do lokalnega Hertz-a pri nas in se dogovori za pogoje tam dol. Bo lažje a dražje.
 

steiner

Pripravnik
2. sep 2007
69
0
6
A Cicar si prečekiral? Cca. 150 € za tvoj termin za C1, pa brez odbitne franšize je...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.686
3.567
113
Ceno lahko znižaš če upoštevaš kaj od tega:
- najcenejše so tedenske tarife
- najceneje je avto najemat na letališču
- najceneje je če ga vrneš na istem mestu kot si ga vzel
- kreditna kartica je obvezna in naj se glasi na ime šoferja.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Odgovora še nisem dobil. Koliko € mi bodo blokirali na kartici, če vzamem manjši avto za cca. 1 teden? 500€, 800€...?
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Kaj to pomeni, recimo, da ti blokirajo določen denar na kartici? Recimo tebi 500€. Če avto razbiješ, teh 500€ ostane njim? Če plačam full cover, to potem ni moj problem?
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
http://www.essentialtravel.co.uk/carhireinsurance/car-hire-excess-insurance-explained.asp

Temu kar naredijo na kartici se reče rezervacija sredstev, za primer nesreče, poškodbe,... vzameš zero excess varianto dopalačaš malo več in imaš mir. Vsaj na papirju.

Vsekakor pa imej na kreditni kartici vsaj 1500-2000 EUR limita (lahko začasnega, odvisno kako se zmeniš na banki) da ne bo $$$ težav če bodo težave
smile-1.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
Povečanje limita te stane 5 EUR (na NLB) - če rabiš na hitro nekaj plačat na potovanju (kino večerja, apartma, reševanje poti domov ko ti ukradejo denarnico...) je vseeno bolje plastika kot s sabo nosit gotovino?

Lej vsak po svoje organizira potovanje.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Z gotovino sploh ne moreš najet avta razen če položiš precej velik depozit, ki ti ga vrnejo šele en mesec po poteku konca najema (morebitni prekrški),...mene so cepili na malti ,..a mi ni nič žal, prevažal sem se z lokalnimi avtobusi, ki so poceni, udobni, ne prepolni ampak traja in traja da kam prideš....
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.636
6.470
113
Da je kartica potrebna za najem avta, mi je popolnoma jasno, vendar se sam izogibam velikim limitom na karticah ravno zaradi kraje. Osebno sem na Master card zmanjšal limit na 500€, ker več ne potrebujem. Zato mi je malo mimo, da bi sedaj na banki dvignil limit
Kadar grem na potovanje uporabljam gotovino + kartico, tako da veliki limiti niso potrebni