Rent a car v Ljubljani?

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Išče se ugoden rent a car v Ljubljani, 2x po en teden in načeloma avto najemam vedno prek billiger-mietwagen.de (za tujino) in še nikoli ni bilo težav. Sedaj sem naredil rezervacijo in sem opazil dve zadevi, pa bi vprašal mojstre, ki se malo bolj spoznajo na zadeve, da komentirajo/svetujejo.

Pri enem avtu hočejo ob ceni za najem še dodatno zaračunati 40 EUR, ker bo avto prečkalo mejo (gre za sosednje države, članice EU).

Pri drugem avtu je narejena rezervacija, vendar so poleg stroška najema navedeni še dodatni stroški, ki niso bili vidni ob rezervaciji - šele po potrditvi najema na e-mail (sicer imam opcijo brezplačne stornacije). Sicer bi poklical še samega lokalnega ponudnika, a moram dobiti še kontakt. Torej, lokalni ponudnik naj bi zaračunal še naslednje stvari:

Straßenzulassungsgebühren: 5.86 EUR pro Tag, Höchstbetrag max. 43.92 EUR.
Zusatzversicherung PAI (= Personeninsassenunfallversicherung) vor Ort: 11.96 EUR pro Tag, Höchstbetrag max. 142.98 EUR.
Straßengebühren: 5.86 EUR pro Tag, Höchstbetrag max. 43.92 EUR.

Ali so te zadeve opcijske ali nujne za doplačilo? Zavarovanje potnikov ugibam, da ni nujno? Kaj pa te neke neumnosti okoli cestnine al kaj je že ta strošek 5,86 EUR na dan?
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
372
119
43
vinjeto ti zaračunavajo naši vrli najemodajalci in se tega ne morš izognit
smile-1.gif


Jaz sem lani, ko sem rabil avto zaradi totalke kar nekaj časa koristil rentacar preko Avantcarja, samo da sem bookiral preko rentalcars.com, je bilo ceneje kot direkt
wink-1.gif
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
http://www.agio.si/

Men so se zdel ugodni in profesionalni, brez kakih skritih stroškov glede vinjet pa tega. Tudi v tujino greš lahko (dovoljenje, stroškov pa ni). Dobre izkušnje mam pa tut s sixtom (kamor sem šel, ker je mel agio zaseden)