Rent-a-car Španija

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Konec meseca letim v Španijo in sem tam najel avto za 5 dni prek Firelfy, pa me zanima ali moram biti na kaj posebej pozoren?

Pogoji naj bi bili sledeči:
What's Included
Neomejeni kilometri , Zavarovanje ( - Kasko zavarovanje proti nezgodi avtomobila - Zavarovanje proti kraji - Odgovornost tretje osebe) , Lokalne takse , Letališko doplačilo

What you'll need to know
Fuel Policy - Za gorivo bo potrebno plačati ob prihodu na lokacijo prevzetja avtomobila. Rezervoar ni potrebno ponovno napolniti ob vrnitvi. Za neporabljeno gorivo se bo vrnila vsota denarja za najeme 1 do 3 dni. Strošek polnega rezervoarja goriva je odvisen od tipa avtomobila. Prosimo, da pomnite: Zaradi logistike ponovnega polnjenja rezervoarja bo zaračunana cena po višji tarifi na liter od cen na lokalnih bencinskih črpalkah.

GORIVO – NA LOKACIJI PREVZEMA AVTOMOBILA BOSTE MORALI PLAČATI REZERVOAR GORIVA. (Prosimo, da si pogledate dodatno sekcijo o dobaviteljevih pravilih za gorivo)

Torej, če razumem me bodo na začetku opalili za cel tank goriva po 150% ceni za liter in glede na to, da je najem daljši od 3 dni, se mi najbolj splača, če pripeljem avto nazaj na hlapih.
smile-1.gif


Je pa varianta - 5 dni za 65 EUR - 4-vratna Corsa, kar je super ugodno, a predvidevam, da bodo računali še tank 100 EUR :p
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Skratka tuhtam, če se mi morda ne splača bolj, če kupim varianto full to full, ki me pride 105 EUR za 5-dnevni najem nove Fieste.
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
V Šaniji je ta Fuel policy pač tak, kokr piše: plačaš polni tak (cca 70-100 EUR za rezervoar, odvisno od avta). Če porabiš, še gre, če ne si preplačal. Full-to-full je pač dražji. Poceni ni v nobenem primeru. Preden bookiraš preveri še ponudbo na http://www.goldcar.es/ ki je tudi med cenejšimi vendar pozor glede pogojev. Če se le da vzemi Zero excess opcijo zavarovanja ki pokriva zavarovanje avta v smislu full kasko brez odbitne franšize, v nasprotnem primeru si ob 600-900 EUR varščine, ki se zadrži če karkoli poškuduješ avto (oz. ti ga drugi).
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
lani sem za 50l nafte plačal na licu mesta 75€ kar je bilo 5€ več kot na tankšteli.priporočam zero excess.da imaš brezskrben dopust.pri fireflyu me je pred 2 letoma za 7 dni prišlo to 42€
 

Dacho

Fizikalc
5. sep 2007
1.872
1
38
44
Ljubljana
Rezervacijo sem naredil prek rentalcars.com, sem še enkrat pogledal, je zero excess, pa sedaj je še 5 EUR nižja cena, tako da sem staro rezervacijo storniral in naredil novo
smile-1.gif
 

zakajaltersuxu

Fizikalc
19. jul 2007
1.587
85
48
Predvsem je odvisno kje boš vozil, v mestih zna bit kar hudič. In če boš v hostlih je najbolj če prej povprašaš če majo privat parking oz. jest sem ga pri enem kar na privat dvorišču pustil čez noč:)