Rent-a-car San Francisco

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Ne najdem več, pa odpiram novo temo...

Gledam rent-a-car za ZDA in sicer prevzem in oddaja v SF v času od 26.8 do 16.9.

Vprašanja:
1. Pristanek v SF je predviden ob 18:55... če dam pickup na letališču ob 20:00 imam dovolj časa? Ne znam si predstavljat, koliko časa bom potreboval od check-ina do rent-a-cara in ali kaj kompilicirajo, če zamudiš?
2. Iščem midsize SUV (Ford ali Toyota), da bi lahko, če zagusti v njemu tudi komot prespal. Cene se iz dneva v dan višajo.. je razlog povpraševanje in zaloga?

Gledam na straneh https://goo.gl/d3enj1 <- menja? GPS imam
 
Nazadnje urejeno:

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
1. Ura prevzema je okvirna. Ko boš prevzel prtljago greš na šalterje z rentacari, ali boš tam prvi ali stoti v vrsti je nemogoče napovedat. Nihče pa te ne bo "haklal" če boš prišel tri ure kasneje kot si napovedal. Najem avta je industrija, ne zmenek.

2. Tam ti bodo skušali prodat še tisoč in eno zavarovanje, zato prej preglej kaj je vključeno in kaj ni.

3. Rezerviraš razred, ne točno določenega vozila, potem pa na kraju samem izbereš med nekaj vozili. Na šalterju te obvezno vpraša še če želiš upgrade v višji razred, tako da, ne glede na to kaj si rezerviral lahko še tam izbiraš.
 

boc

Majstr
1. avg 2007
2.366
432
83
Lahko poskusiš še: CarDelMar, kjer je lahko doplačaš še par EUR/dan za kompletno zavarovanje.
 
Nazadnje urejeno:

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Rental pri Alamo/Dollar-katalog TUI
Ni pick upa. Ko pristaneš greš ven in ko pride avtobus Ren a cara - ima le tega napissnega na busu Cca vsake 20 min.
Odpelje te v firmo Rent a carja, kjer stojiš v vrsti. Sam sem vzel neka da dobiš avto preko vrstee -brezplačno - in ga dobil brezplačno. Zamorc mi je hotel prodat speed cruse control!
Težka bo spanje v avtu, sam če vameš enoprostrca. Cena o ho ho!
Ko dobis avto, dobis številko, kjer je pakiran. Men so zmutil, pa ga nisem našel. Kar naprej sem hodil okoli enega sportnega, rdecega, predno mi kapne, da je najin
smile-1.gif

Takrat bil najem 24 € dan plus cca 12 €ostalih stroškov.
Jaz sem ti fouš!
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Če bosta začela z ogledom SFja - če bosta par dni v mestu, jaz ne bi vzel avta na letališču, ker boš imel v mestu z njim same probleme (beri parking je od 30 usd na dan pa gor...). Z uberjem oz vlakom v mesto, potem pa najem v centru, pa vrneš na letališču.
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Se strinjam.
V SF je promet obupen in parkiranje drago.
Poleg tega bo rent-a-car cenejši v kaki poslovalnici v mestu.
Najem avta je najdražji na letališčih in v hotelih.
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
hvala vsem.

@oby, sem razmišljal tudi o tem. Sicer trenutno še nimam čisto začrtanega plana ampak ena stvar je... Imam željo pogledat Alcatraz, ta pa je zaseden za vikend mojega prihoda, zato sem razmišljal, da bi čimprej zapustil SF in mogoče zadnje tri ostal dlje.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
V ponedeljek še maš frej. V Sf je komot za pogledat za 2 dni, v ponedeljek greš na alcatraz, pol po avto in se odpelješ...

en dan gre samo za kolesarjenje... Museum of fine arts, pa bicikliranje čez golden gate, pa ful je luštn spust do Sausalita pa pol z ferryem nazaj... nakonc si tolk zmatran, da padeš dol in si prežvečil jet lag
smile-1.gif

Splača se pogledat še uno podmornico - muzej, ki je zasidrana tam pri pomolih, pa chinatown.

Japanese garden je bil men tko hecen ampak je za videt. Če se boš hotu vozit s tramvajem se boš al na čakal al pa mal znašel
wink-1.gif


men je sf ful fini za prebrodit časovno razliko. se ful zgonim in pol se hitr navadim na uro
smile-1.gif


ps: v eni uri boš čez letališke formalnosti sam s ful sreče. Jaz sem nazadnje rabil 1 uro 15 sam do kufrov, pa sem bil med prvimi iz aviona. Če si pa sredi economija, bo pred tabo vsaj 200 ljudi, ameri si pa vzamejo čas... nazadnje so delal sam 4 šalterji za non-usa...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Jaz imam ravno kontra izkušnje:
- prvič ,da je rentacar najcenejši na letališčih (in hkrati najbolj komot, samo preložiš kufre v avto in si mobilen)
- drugič, da si v USofA brez avta dobesedno bos, ker javnega prometa ni (nekaj avtobusom dnevno in turističnemu tramvaj pač težko rečeš javni promet). Tri dni (čez vikend) sem bil brez avta v LA in nisem vedel kaj bi sam s sabo, ostane ti samo taxi, ali turistični ogled. Spiš itak v motelih, kjer parking ni problem, v mestu pa ga tudi pokneš ravno kamor hočeš, tudi v SF to ni bil noben problem, niti pri ogledu centra, Alcatraza in ostalega.

Ne vem no, če je v resnici računica da se zaradi par USD parkirnine jebeš s transferjem letališče-hotel/motel-center,......
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Na, Alcatraz je že zaseden za pondeljek 29.8. Ma, bom SF pustil za zadnje dva dni.
Bom kar rental na letališču v najbližji hotel in štart proti Yosemite al pa Taho Lake.
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Alcatraz smo mi rezervirali 3 tedne prej pa smo an sreco se dobili.
Amapk tud, ce ga ne vidis nisi zamudil nevem kaj.

Avta za sam center SF ne potrebuješ, mi smo ga sicer imeli, ampak ga nismo kaj dosti uporabljali. SF je dokaj "malo" mesto. Avto je pa seveda obvezen, ce gres malo izven, to pa predvidevam da bos sel.

Oooo.. kak sem fauš
smile-1.gif


Uzivaj
 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
ali je kdo rezerviral preko izzirent.si? izkušnje?
ali so ta zavarovanja dovolj ali potrebujem še katero?


najugodnejši mi je izzirent
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.094
164
63
jaz sem nazadnje vzel alamo gold paket..

drugače je pa SF izredno lepo mesto. Jaz bi si vzel vsaj 3 dni časa za ogled tega mesta
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Auto MUST v usa.
SF: boš po Lombart street peš hodil? Inspector Claham: Do you fell lucky? Do you punk! Street of San Francisco niso možne brez auta!
Sam s pakingom nisem imel problema. Fishem war ima zraven trgovino z parkingom, kjer ti povrnejo parkirnino če kjerkoli v njihovi trgovini
ka kupiš!
Ja v centru pa v chino town ne rabiš, sam tja mora pa pridit.
Nekaj si pa le od nas dobil! Torej kaj o najetem avtu, lepop prosim. Želim biti pripravljem. Za vsak slučaj, nikoli se ne ve!
 

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Jaz imam ravno kontra izkušnje:
- prvič ,da je rentacar najcenejši na letališčih (in hkrati najbolj komot, samo preložiš kufre v avto in si mobilen)
- drugič, da si v USofA brez avta dobesedno bos, ker javnega prometa ni (nekaj avtobusom dnevno in turističnemu tramvaj pač težko rečeš javni promet). Tri dni (čez vikend) sem bil brez avta v LA in nisem vedel kaj bi sam s sabo, ostane ti samo taxi, ali turistični ogled. Spiš itak v motelih, kjer parking ni problem, v mestu pa ga tudi pokneš ravno kamor hočeš, tudi v SF to ni bil noben problem, niti pri ogledu centra, Alcatraza in ostalega.

Rent-a-car firme na lokacijah na letališčih dodatno zaračunajo "Airport Concession Fee Recovery", ki ni prav majhen.
Primer: pred nekaj leti sem v Philadelphii najel avto za en mesec (pri Hertzu) - na letališču bi plačal dobrih 900 USD; v poslovalnici v centru mesta sem pa plačal okoli 650 USD.
Res je, da je rent-a-car na letališču najbolj komot, ampak to nekaj stane.
Ko grem tja čez službeno, vzamem avto kar na letališču (v službi nihče ne komplicira zaradi cene).
Ko grem pa privatno, pa raziščem še druge opcije.
Včasih drugiih opcij ni, včasih pa so.

V ZDA res praviloma rabiš avto, ampak San Francisco in Los Angeles nista primerljiva.
V LA brez avta nimaš kaj.
V San Franciscu pa gre.

Kar precej sem se vozil po SF in ko smo se po polževo premikali od križišča do križišča in od semaforja do semaforja, so se mi vedno smilili lokalci, ki morajo to trpeti vsak dan.
Jaz sem bil tam samo kot obiskovalec in sem že potrpel tisto uro ali dve, da sem se prebil skozi mesto.
Je pa res, da SF še zdaleč ni najhujše mesto v ZDA za obisk z avtom (New York, Chicago itd so precej hujši).

Se pa spomnim ene vožnje po SF, ki je bila pa res zabavna.
Pred par leti so me znanci iz ameriškega Fiat kluba povabili na "Bullit Drive", vožnjo po istih ulicah SF, kjer je v filmu dirjal Steve McQueen.

 

Rajc

Pripravnik
22. jul 2007
571
5
18
Avto sem vzel pri rentalcars.com in sicer od prvega do zadnjega dne. V centru SF bi ga sicer dobil za 50€ ceneje, če bi ga prevzel naslednji dan pa 70€ samo sem šel bolj na komot
smile-1.gif
Hotel, kjer bom prvi večer nastanjen ima velik parking in vrjetno bom tam pristal tudi zadnje dva, tri dni. (hja, če bi "stisnil" in se še bolj racionalno poglobil v plan izleta, bi mogoče prišparal kakih 100€)
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Edini fee, ki sem ga pri najemu v usa doplačal je bil ko sem avto vrnil nekaj tisoč km od mesta prevzema. Sicer pa tarifa na letališčih ni bila nič dražja kot v mestih. Za razliko od Evrope, kjer recimo v kakšnem turističnem kraju za tridnevni najem plačaš več kot za tedensko tarifo na letališču (zadnji tak primer je bil na portugalskem in na tenerifih).