Renaultova 1.5 dCi 105km vs. 1.6 16v 110km

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
To da brez neutemeljenega nakladanja gre, to ne boš doživel na tem forumu...
Res zanič je bil 2.2 dCi motor kateri se je razletu, tako kot pri konkurenci. 3.0 dCi je GMjev motor in je ribal še v kakšni bolj "priznani" švedski znamki...
1.9 dCi pa so krepale turbine v prvi seriji 88kW motorjev. Sám motor pa je imel majhen delež okvar...
1.5 dCi; no ja ne vem, ima ga tudi Nissan, pa ni nič veliko slišati da bi bil crap. Verjetno pa se lastniki vzhodnjaških znamk ne vozijo na cviček
evil.gif

2.0 dCi je Nissanov izdelek, da sedaj vidim znalce kako bodo pljuvali...
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.459
1.837
113
na temni strani lune
Zakaj že
confused-1.gif


Pač rabiš 2k€ več kredita oz. lizinga v npr. 7 letih. To ti poveča obrok kredita za par 10€. Plus tega bencinar na relaciji kuri npr. 6-7l dočim dizel 5-6l. Na 100km sta 2€ v prid dizlu. Na 1000 km je to 20€. V enem letu z mojimi kilometri prišparam cca. 450€ minus recimo 250€ kolikor bi bil večji letni obrok kredita, se pravi 200-300€ vse skupaj. V 7 letih tako komajda pokrijem začetni vložek, brez da bi kaj konkretnega prišparal.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Trigger pravi:
Zakaj že
confused-1.gif


Pač rabiš 2k€ več kredita oz. lizinga v npr. 7 letih. To ti poveča obrok kredita za par 10€. Plus tega bencinar na relaciji kuri npr. 6-7l dočim dizel 5-6l. Na 100km sta 2€ v prid dizlu. Na 1000 km je to 20€. V enem letu z mojimi kilometri prišparam cca. 450€ minus recimo 250€ kolikor bi bil večji letni obrok kredita, se pravi 200-300€ vse skupaj. V 7 letih tako komajda pokrijem začetni vložek, brez da bi kaj konkretnega prišparal.

Ja, ampak treba je pri dizlu upoštevai še eno zadevo. Doseg z enim tankom. To zna včasih priti zelo prav. Manj pomembno, pa vendar vredno omembme - z dizlom načeloma izgubljaš manj časa na bencisnskih črpalkah, saj ti je manjkrat treba iti tankat. Meni tako rekoč nepomembno, komu pa je to morda celo pomembna postavka. Sicer pa, kot si sam napisal - če se ne dela ustreznih kilomtrov na leto, raje bencinar.
 

nepomembnez

Pripravnik
9. jan 2009
514
0
16
Pri dizlu na relacije po avtocesti kar veliko prišparaš. Do zdaj sem vozil bencinarje, sedaj imam prvega dizla in ne mislim presedlat na bencinarja še kar nekaj časa. Dizel se lepše pelje, ker dobro vleče že v majhnih obratih, bencinarja pa moraš tiščat, če hočeš videt kaj zmore. Pa, če ti je premalo moči pri dizlu ga enostavno čipneš in to je to.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Prvič slišim, da priznajo napako na 2.0 tdi motorjih. Pravzaprav je bil samo 1.9 tdi takšen, ki je bil brez posebnih problemov. Pošteno povedano, itak ni dizla, ki bi mu jaz zares zaupal, pa če je to vw ali renault. Ampak smešno je, da vsakič, ko se omeni dizle, se posebej pove, kako renaultovi dizli samo crkujejo. Ja, imeli so cel kup problemov z določenimi motorji, ampak zdaj že nekaj časa ni več tako. Menda je pošteno, da se ne šimfa kar povprek.
LMM, it.d so bili tudi napake. Pa nisem nikjer zasledil, da bi bil problem nafta, zanemarjanje, blablahblah, temveč splošno sprejeto mnenje, da je to serijska napaka. Medtem ko pri Renaultovcih je vse drugo krivo. Sem imel vseeno prav, sedaj je poleg zanemarjanja še cviček kriv. Bemu, torej Renaultovce vozi precej prascev, kateri še okrog prinašajo državo, tako da moramo mi več davkov plačevat. Prek.lete ku.rbe.
evil.gif
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Danes sem bil pri stricu od punce in je ves čas jamral kako ima probleme s petrolovo nafto in da avto ves čas zajebava. Golf IV SDI. Prototip avta v katerega naj bi se vlival cviček. Dajte enkat že mir s temi renaultovimi jajci in jih več ne omenjajte.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Danes sem bil pri stricu od punce in je ves čas jamral kako ima probleme s petrolovo nafto in da avto ves čas zajebava. Golf IV SDI. Prototip avta v katerega naj bi se vlival cviček. Dajte enkat že mir s temi renaultovimi jajci in jih več ne omenjajte.
Je ena rahla razlika: zajebavat ali pa crknit s popravilom 2500 EUR.
Oz. če dobro premislim ni rahla razlika.
grims-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
pelji oba na testno vožnjo. Pa vozi tako kot voziš običajno in ne da vidiš kaj zmore avto.
Potem booš videl da na relacijah bp lahko pozabiš na menjalnik pri dci, pri bencinarju pa moraš še kar posegat po njem.

Pač ko kupuje slovenec avto gleda samo konje (ki so na voljo pri redko kdaj uporabljenih 6000rpm. Malokdo pa gleda navor ki je uporaben pri 2-3krpm kjer se največ vozimo.

Zdaj pa napiši podatek o navoru za omenjena motorja
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Citat:
Uporabnik kihko pravi:
Je ena rahla razlika: zajebavat ali pa crknit s popravilom 2500 EUR.
Oz. če dobro premislim ni rahla razlika.
grims-1.gif

In kateri novejši dci motor crkne zaradi nafte in ima tako drago popravilo? Ma tečni ste ko drek.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.330
5.848
113
pri taščici
ne jem vode, si pa kdaj kupim že panirane zrezke....
wink-1.gif

Sicer pa kam sva zapeljala to temo
ja in kdaj pa kdaj mi je šaltanje muka.
Pa sem imel avtomatika(stara klasika) , pa sem raje nazaj na klasiki,čeprav po lj je avtomatik zakon....
714135-kruh001.jpg
 

Priponke

  • 714135-kruh001.jpg
    714135-kruh001.jpg
    119,3 KB · Ogledi: 175
Nazadnje urejeno:

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
pelji oba na testno vožnjo. Pa vozi tako kot voziš običajno in ne da vidiš kaj zmore avto.
Potem booš videl da na relacijah bp lahko pozabiš na menjalnik pri dci, pri bencinarju pa moraš še kar posegat po njem.

Pač ko kupuje slovenec avto gleda samo konje (ki so na voljo pri redko kdaj uporabljenih 6000rpm. Malokdo pa gleda navor ki je uporaben pri 2-3krpm kjer se največ vozimo.

Zdaj pa napiši podatek o navoru za omenjena motorja
zmaga.gif
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
rešitev za nešaltajočo vožnjo so avtomatiki
seveda lahko zadevo malo miriš s traktorjem, ali še bolje, močnim, velikim bencinarjem. verjetno je udobneje voziti 500 konjskega bmw, mb, audija, kot pa 1,5 dci.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Ma tečni ste ko drek.
Z uzitkom provociram Renaultovce, ker ste tako inovativni pri opravicevanju napak.

PS: morda tezko verjames, ampak doma je tudi Renault, je pa res, da ne dobim histericnega napada vsakokrat ko kdo rece kaksno cez Renault. In ce kaj crkne, potem tudi povem in ne iscem 1001 razlog zakaj je crknilo, samo zato da bi Renaultu ostal svetniski sij uberwagna.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Ne vem kaj meni to razlagaš. Meni dol visi za renault ali za vw ali karkoli tretjega, ker do avtov nimam posebnega šentimenta. Mi gre pa na živce ker po forumu lapate kot eni bizgeci brez pametnih argumentov.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Mi gre pa na živce ker po forumu lapate kot eni bizgeci brez pametnih argumentov.
Ahm, povej to moji kolegici. Pa ji še zraven povej, da je brez veze skeširala 1300 EUR. Da ima vse skupaj le v glavi.
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
Razlagaj ti meni, ki v superiorno vw-jevo tehniko tedensko zmečem vsakič vsaj 100 če ne 200€. Ne mi ga srat s kolegi, bratranci od sosedov in kiropraktiki od branjevke na tržnici. Avtomobili crkujejo. Samo bedaki pa so sposobni naredit iz takih izkušenj statistično relevanten vzorec. Glede na to, da je vsaj 1/4 avtomobilov v Sloveniji renaultov res ni težko poznat par ljudi, ki so imeli z njimi hude probleme. Jaz komot sklepam, da audijem pač po spisku crkujejo menjalniki, ker poznam en takšen primer. Pa zame je audi še zmeraj super avto.
 

kihko

Pripravnik
15. sep 2007
474
0
16
Citat:
Uporabnik brgo pravi:
Razlagaj ti meni, ki v superiorno vw-jevo tehniko tedensko zmečem vsakič vsaj 100 če ne 200€.
Ej, ziher je bencin kriv, ne sorry si ga zanemarjal, ups sorry narobe si ga pogledal.
evil.gif

Citat:
Ne mi ga srat s kolegi, bratranci od sosedov in kiropraktiki od branjevke na tržnici. Avtomobili crkujejo. Samo bedaki pa so sposobni naredit iz takih izkušenj statistično relevanten vzorec. Glede na to, da je vsaj 1/4 avtomobilov v Sloveniji renaultov res ni težko poznat par ljudi, ki so imeli z njimi hude probleme. Jaz komot sklepam, da audijem pač po spisku crkujejo menjalniki, ker poznam en takšen primer. Pa zame je audi še zmeraj super avto.
Statistično bo bolj težko, vsekakor pa so imeli par let nazaj težave zgolj Renaultovi dCi motorji s kvazi slabo Petrolovo nafto. To verjetno nekaj pove? Primer kolegice sem ti pa podal, zato ker si bil glasen, da samo nakladamo.
tongue-1.gif
Pa malce poglej po tem forumu in še kakšnem, ko se sprašuje o ''rahlih'' težavah z 1.5dCi motorjem. Da so bile pa težave odpravljene pri novih 1.5dCi motorjih pa boš lahko povedal čez par let, ko bodo imeli 150+k km. In še vedno delali brez generalne.