Renault Zoe

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Ni problema. Kolega Simon, ki ima edinega Nissan Leaf-a v Sloveniji, ga vozi v Gradec na redne preglede in servis.
Npr., jaz sem Vectrix-a vozil na servis v Italijo, v Verono, tako da kar pogumno.

Če bi pa bilo kaj takega, da ostaneš na cesti, pa imaš AMZS članstvo, s katerim ti avto dajo na tovornjak in ti ga odpeljejo na najbližji servis v tujino. Mislim, da tudi to krijejo.

Če potrebuješ pomoč ali prevoz, se oglasi pri meni, pa greva skupaj z Ampero gor
smile-1.gif


P.S.: Vem, kako 'gori' želja, da bi si kupil električni avto, pa ga ne moreš. Vsako leto po tem, ko sem kupil Vectrix-a sem nestrpno čakal, da končno pridejo v Slovenijo, pa se je vsako leto nekaj zamikalo.
 
Nazadnje urejeno:

bjani

Pripravnik
25. jan 2010
322
0
16
Pomoje ga bomo pa kar izpustili ..tko kot Twizyja, ki bi se moral letos že začeti prodajati ..pa ni ne duha ne sluha.
Pomoje bo za nas bolj tole prišlo v poštev ..če
twin-Z
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Če bo vse posreči, gremo v soboto v Graz testirati Zoe. Mogoče koga kaj posebej zanima, na kar naj bom pozoren?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kje pa ga je kupila? Kako pa ga polni? Se ga da iti pogledati (samo tako, da ga pokukam)?
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kako ga polni me zanima zaradi tega:

Citat:
Uporabnik bpfc pravi:
Tukaj je slika, kako zgleda Chameleon : http://myelifenow.blogspot.com/2013/04/renault-zoe-and-its-cameleon-charger.html
Zgleda, da je nekaj podobnega, in da tudi uporablja navitje motorja za polnenje.

Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Uff, na tem linku, ki si ga priložil piše, da zaradi narave Chameleon polnilca, polnjenje pri 10A (2.3kW) - torej iz domače eno fazne vtičnice, traja 18ur in da je polovica energije za polnjenje izgubljene, torej gre 50% energije v nič.

Očitno si je za doma potrebno priskrbeti 16A EVSE, ki ga uradno ne moreš kupiti, ampak le preko kakšnega eBaya, kot smo mi tukaj od tistega iz Španije. Očitno, če Zoe polniš s 3kW ali več, da je izkoristek neprimerno boljši.

Ampak, to je že debata za temo o Zoe.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Se mi je zdelo, da ne more biti v Sloveniji :) bi pa bilo luštno oz. prijetno presenečenje.

Super polnilna postaja. Koliko pa taka polnilna postaja stane?
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
cisto spodaj na tistem linku imas cene

Easy-Box Z.E. - 3,7 kW inkl. Installationspaket1: Neto: 900,- Bruto: 1.080,-
Easy-Box Z.E. - 11 kW2 inkl. Installationspaket1: Neto: 1.400,- Bruto 1.680,-

Se pa njen tip vozi vsak dan v Graz in nazaj (50 km v eno smer) in ko pride domov ostane se nekaj preko 50km dosega
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kar drago.

Npr. pri Oplu dobiš 16A polnilni WallBox za cca. 600 EUR (z DDV). Edina razlika je v priključku, ker ima Zoe Mennekes priključek, Nissan, GM in ostali pa J1772.
 

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
ja ni poceni, ampak ju nekaj zajebavajo s klasicnim kablom in sta nato to kupila
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jp, verjetno je to to, kar sem napisal zgoraj, da so problemi. To pomeni probleme za vse polnilne postaje/polnilna mesta, kjer je le Schuko vtičnica.
 
Nazadnje urejeno:

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Kot smo vsi, ki se vozimo na elektriko
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Citat:
Uporabnik damci pravi:
cisto spodaj na tistem linku imas cene

Easy-Box Z.E. - 3,7 kW inkl. Installationspaket1: Neto: 900,- Bruto: 1.080,-
Easy-Box Z.E. - 11 kW2 inkl. Installationspaket1: Neto: 1.400,- Bruto 1.680,-

Se pa njen tip vozi vsak dan v Graz in nazaj (50 km v eno smer) in ko pride domov ostane se nekaj preko 50km dosega

Slovenski proizvajalec Etrel tudi ponuja nekaj takega s tem da je 22kW (lahko omejiš tok na manj)
in kasneje tudi nadgradnja da prilagaja tok polnjeneja glede na skupno porabo.

Manj kot 22kW niti ni smiselno kupovat, ker v prihodnje lahko povečaš priključno moč na 3x50A,
postajo pa že imaš 22kW in lahko eni uri napolniš avto.

Za cene pa povprašajte Etrel
 

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Če bo vse posreči, gremo v soboto v Graz testirati Zoe. Mogoče koga kaj posebej zanima, na kar naj bom pozoren?

Pozanimaj se kako je s nakupom pri njih in uvoz v Slovenijo in čakalna doba od naročila.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Eto, pa smo nazaj.

Šli pa nismo v Graz, ker je tam niso imeli, ampak v Celovec:
Völkermarkter Straße 270
Klagenfurt
+43 463 373900

Zdaj pa fotke:



Prtljažnik je velik:







Prostora je za vse zadosti:





Ima tudi Slovenščino:




S testnim avtom smo se zapeljali do Ljubelja, na Slovensko stran in verjetno v Slovenijo pripeljali prvo Zoe, pa čeprav le za nekaj minut
smile-1.gif









Avto se vozi krasno, doseg je fenomenalno dober, pospeški impresivni - na vožnji navkreber na Ljubelj smo pustili vse avtomobile za seboj.
Edina stvar, ki resnično moti je to, da je plastika vrhnjega dela armaturke zelo svetle barve in se zelo odbija od prednjega stekla. Odbija se tako močno, da misliš, da imaš stalno zarošeno steklo.
No, še ena zanimivost. Pri hitrosti cca. 15km/h oddaja čuden nežen, a zaznaven zvok, kot da bi slišal hupo lokomotive.
Aja, pa še nekaj. Notranja plastika je cenena.

In zdaj ena zelo dobra novica, še posebej za N75. Zoe se LAHKO uvozi v Slovenijo. Vsaj ta prodajalec je zatrdil, da to ni problema, da nakup narediš pri njih, plačaš neto ceno, DDV v Sloveniji in potem najem baterije plačuješ preko položnic.
Tako da N75, pohiti, da boš prvi lastnik ZOE v Sloveniji. Čakalna doba je menda 2-3 mesece.
 

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Svetlo plastiko so izbrali da se manj segreva, vsaj tako razlagajo.

ZOE ima možnost vklopa pri nizkih hitrostih da oddaja zvok ali je bilo to ?

Kako je z odpiranjem vrat za zadnje sedeže izgleda nepraktično ?

Nemščine ne znam, se daj kaj zmenit v slovenščini ali angleščini ?

AndY1 hvala za informacije.
Če želiš kaj privat komunicirat imaš kontakt na strani od polnilne postaje, v podpisu.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.039
4.049
113
Jp, to je bila tudi nam razloženo, ampak med vožnjo je pa moteče. Občutek je, kot da bi bila šipa zamegljena, kot dodatno je pa v šipi še viden odsev črnih zračnikov, ki se nahajajo na tem delu armaturke.

Možno, da je bilo to, ampak npr. pri Leafu se pedestrian alert zvok ne sliši v kabino. Poleg tega tega zvoka ni bilo slišati pod 15km/h in nad 20km/h.

Brez problema. Vsa vrata so dovolj velika in normalna za uporabo. Sedi se visoko, tako da je preglednost zelo dobra. V bistvu je avto notri zelo prostoren. Bolj, kot bi si človek mislil.

Kontaktiraj prodajalca Roland Poeschl na številko +43 (0)676 837 392 14. Ta je bil danes in govori dobro angleško. Vse smo se zmenili. Je mlad in nam je šel zelo na roko, kljub temu, da smo mu rekli, da že imamo svoje električne avtomobile, da smo iz DEVS-a in da smo prišli testirati avto. Avto smo dobili za 2 uri in se z njim zapeljali do naše strani Ljubelja in nazaj, pa še je ostalo več kot pol baterije, s tem da sta ostala dva voznika vozila Zoe konkretno agresivno.

Pokliči tega prodajalca in se zmeni za termin. Je povedal, da so v dveh mesecih prodali 15 Zoe samo pri njih, tako da se Zoe, očitno, v Avstriji, prodaja dobro.

Smo pa se menili, da bomo še šli ali v Celovec ali v Graz (jaz bi šel z Ampero do Celja, kjer bi jo dal polniti pri Simonu, ki ima Leafa, potem pa bi šli naprej z Leaf-om, ga dali na Chademo v MB-ju in potem naprej do Graza. Ker smo trije in bo verjetno prostora še za enega, pa če bomo dejansko šli, bi šel lahko z nami. Ampak, določenega nimamo nobenega termina, tako da glede na to, da imaš veliko željo po Zoe, pokliči zgornjega prodajalca in pojdi v Celovec. Lokacija njihove prodajalne je lahka za najti.