Renault Trafic Black Edition- kje kupiti

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Kupujem omenjeni voz, pa me zanima, če je kakšen trgovec tu gor.
Iščem najbolj ugodnega trgovca, mogoče kakšna priporočila kje kupiti, kje NE kupit.?

Danes sem šel tega gledat http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7258422&show=2, pa vprašam trgovca, če še imava kaj lufta pri ceni, pa mi zatrdi, da pri tej ceni zaslužijo samo 70€
shocked-1.gif
, kar mi je seveda malo čudno, oziroma skoraj ni za verjeti.
Pa dobro bi bilo, da je vozilo na zalogi. V skrajni sili tudi ne rabi biti s to opremo (Black edition).
Lahko je tudi Opel Vivaro.
Zahteve so:
- 7+1
- klima spredaj in zadaj
- roko nasloni obvezno spredaj
-L1 ali L2 vseeno
če pa je še kakšen bonbonček zraven dodatno, pa tud ni panike
cool-1.gif


Zdaj pa vprašanje za ostale alterjevce
Kaj si mislite o omenjenem vozilu?

lp
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Imeli smo 8 let vivarota, takega, tovornega, z sedežem za sovoznika, po višini nastavljivega.
In spet bi ga imel, ker:
- ima zelo veliko prostora v kabini za voznika in sovoznika
ker hudo zgleda - pa je imel samo 215 široke gume
ker se ga je dalo dobit zadej brez brisalcev - še vedno sem prepričan, da so zadnji brisalci brez veze
smile-1.gif

ker je bil z veliko opreme še vedno nič v primerjavi z VW
in ker kljub temu, da je v Trebnjem prodajalec Trafik, smo šli Vivarota iskat v Koper - Istra Avto - cena, da te kap
Drgač je pa - če se malce grdo izrazim, isto sranje, samo drugo pakovanje - motorji so enaki, deli so enaki

Celo preveč dober za ta denar
smile-1.gif
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Sam sem visok 1.95 m in sem se zelo dobro peljal, ker se sedež nastavi tko kot je treba.
v VW niti slučajno ni takega udobja, celo Master ima manj prostora
frown-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Saj veš kako je to... Škoda je tudi cenejša o VW, tu pa je Opelica cenejša od Renaulta... Nekdo je pač postavil stvari na svoje mesto in rangiral...
evil.gif
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Kupujem omenjeni voz, pa me zanima, če je kakšen trgovec tu gor.
Iščem najbolj ugodnega trgovca, mogoče kakšna priporočila kje kupiti, kje NE kupit.?

Danes sem šel tega gledat http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7258422&show=2, pa vprašam trgovca, če še imava kaj lufta pri ceni, pa mi zatrdi, da pri tej ceni zaslužijo samo 70€
shocked-1.gif
, kar mi je seveda malo čudno, oziroma skoraj ni za verjeti.
Pa dobro bi bilo, da je vozilo na zalogi. V skrajni sili tudi ne rabi biti s to opremo (Black edition).
Lahko je tudi Opel Vivaro.
Zahteve so:
- 7+1
- klima spredaj in zadaj
- roko nasloni obvezno spredaj
-L1 ali L2 vseeno
če pa je še kakšen bonbonček zraven dodatno, pa tud ni panike
cool-1.gif


Zdaj pa vprašanje za ostale alterjevce
Kaj si mislite o omenjenem vozilu?

lp

Parkrat sem imel priložnost voziti Opla Vivara in Renault-a iz tvojega posta. Za voznika sta oba avtomobila enaka - zato bi na tvojem mestu pač gledal na to katerega dobim ceneje.

Sicer pa med rabljenimi najdeš takšne cvetke:

http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7175152
______________________________________________________________
LEPO OHRANJEN KOMBI 8+1
MENJANA ROČNA ZAVORA KOMPLET
NAREJEN SERVIS
MENJANO OLJE V MOTORJU
MENJAN FILTER ZA OLJE
MENJAN FILER ZA ZRAK
MENJANE DIZE
NOV SENZOR ZA PREDGRETJE
NOV SENZOR ZA ŠTEVEC
NOV SENZOR ZA VENTILATOR
PARK SENZORJI V BARVI VOZILA
VLEČNA NAPRAVA
imam še RENAULT TRAFIC LETNIK 2003 8+1
PREVOŽENIH 178000
SERVISNA
PRIKLOP
GUME ZIMSKE KUPLJENE LANI SEPTEMBRA
LASTNIK 5 LET
ZAMENJANI PREDNJI DISKI
ZAMENJANE ZADAJ IN SPREDAJ PLOŠČICE
ZAMENJANA ZAJLA ZA ROČNO
NAREJEN SERVIS , VSAKIH 10000 KM OLJE FILTRI
ZAMENJANI KONČNIKI
ZAMENJANE KUGLE
ZAMENJANI STABILIZATORJI
NOV MENJALNIK
NOV SENZOR ZA PREDGRETJE
NOV SENZOR ZA ŠTEVEC KM
NOV SENZOR ZA VENTILATOR
NOVA SKLOPKA + POTISNI LEŽAJ + VSE KAR SPADA ZRAVEN
NOV MENJALNIK Z SAMO 40.000 KM
ZAMENJAN JERMEN
V GLAVNEM VSE TIP TOP
MOŽNA MENJAVA ZA NOVEJŠI TRAFIC Z SEDEŽI + DOPLAČILO ALI VW TRANSPORTER Z SEDEŽI
MOŽNA MENJAVA , KUPUJEM TRANSPORTERJA NOVEJŠI LETNIK
VSE OSTALE PREDLOGE MI PROSIM POŠLJITE NA MAIL
HVALA
______________________________________________________________

Torej - pri 178000 km boš moral zamenjat pol kombija, da se bo lahko sploh premikal...
bonk.gif


Tale kombi je moral biti gotovo namenjen rent-u s katerim so šli preverjat zakone gravitacije na Grobnik.
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.881
96
48
mb+ -20km
Vem, da sta oba avtomobila enaka, vendar sem Trafica izpostavil radi opreme. Vivaro s podobno opremo tudi pride v poštev.
Kupuje se nov, eventuelno testni. Normalno, da bom vzel cenejšega.
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Menjati je bilo potrebno potisni ležaj, drugače je bilo vse uredu.
Mi smo imeli 100 KM motor, malce smo pogrešali kakšnega konjička več, zelo dobro pa se je izkazal menjalnik z 6-timi prestavami.
Dokler ni skočilo drevo pred avto, nam je služil, tako kot mora.
smile-1.gif


Mogoče ena pripomba - gor smo imeli gume 215 65 R 16 -imeli smo povečano nosilnost.
Sosed je imel pa gor gume 195 65 R16.
Sicer smo imeli lite feltne, vendar so bile gume zelo visoke in to tudi malce vpliva na vožnjo.
Pač vrli inženirji so zelo slabo opravili svoje delo. Taka guma mogoče sodi na terenec, ne pa na kombi, ki ga polno nalagaš, je previsok bok gume.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Glej, kupujem delovni voz, ne, da se bom kurčil.

Potem ti dajo lahko prestavno ročico tudi na strop, ker se ne misliš kurčit?
 

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:
Sicer smo imeli lite feltne, vendar so bile gume zelo visoke in to tudi malce vpliva na vožnjo.
Pač vrli inženirji so zelo slabo opravili svoje delo. Taka guma mogoče sodi na terenec, ne pa na kombi, ki ga polno nalagaš, je previsok bok gume.

Tule si prihajaš v nasprotje. Delovno vozilo je namenjeno uporabi ob obtežbi, temu so namenjene tudi gume z višjim bokom. S takimi gumami lahko tudi čez kak pločnik zapelješ, brez da bi razsul platišče in kak kos podvozja. Pri polno obremenjenem avtu moraš tudi prilagodit vožnjo, pa polaganje ovinkov pri tem pač ne pride na vrsto
wink-1.gif


Če želiš kombi za bolj dinamično vožnjo, boš moral bolj specializirat. Vem, da lahko VW Transporter dobiš z znižanim podvozjem, pa sprinterja tudi. Ampak moraš že vedet, zakaj tak avto kupiš...
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Tak avto se čisto drugače pelje z 205 65 R 16 kot pa z širino 215 65 R 16.
Smo imeli tudi VW Transporterja, ki ima posamično vpetje koles in se pelje kot osebni avto.
Pri tem kombiju pač previsoka guma ni primerna za normalno vožnjo. Avto pač ni namenjen prevozu 1500 do 2000 kg, da bi potreboval take gume, kot jih ima master, in podobni kombiji.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Citat:
Uporabnik bero1 pravi:
Kupujem omenjeni voz, pa me zanima, če je kakšen trgovec tu gor.
Iščem najbolj ugodnega trgovca, mogoče kakšna priporočila kje kupiti, kje NE kupit.?

Danes sem šel tega gledat http://www.avto.net/_TOVORNA/ad.asp?ID=7258422&show=2, pa vprašam trgovca, če še imava kaj lufta pri ceni, pa mi zatrdi, da pri tej ceni zaslužijo samo 70€
shocked-1.gif
, kar mi je seveda malo čudno, oziroma skoraj ni za verjeti.
Pa dobro bi bilo, da je vozilo na zalogi. V skrajni sili tudi ne rabi biti s to opremo (Black edition).
Lahko je tudi Opel Vivaro.
Zahteve so:
- 7+1
- klima spredaj in zadaj
- roko nasloni obvezno spredaj
-L1 ali L2 vseeno
če pa je še kakšen bonbonček zraven dodatno, pa tud ni panike
cool-1.gif


Zdaj pa vprašanje za ostale alterjevce
Kaj si mislite o omenjenem vozilu?

lp

Jajca! Dva poznam ( in če se ne motim je tudi en alterjevec, ki ima neznansko srečo z njim ), ki skoz nekaj jamrata !
p.s.: kaj je "black edition" na tem linku ? Vse kar je black edition so gume...
uf-1.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Mi smo kot delovni voz tud kupili Vivarota-sicer rabljenega, ker smo ga dobili res ugodno, a vseeno.

Kolega je pa kupoval novega ali trefica ali vivarota. Pa se je na koncu odločil za trefica (čeprav je bil, za neko malenkost dražji od renaulta).

In mi in kolega nimamo pripomb
smile-1.gif
 

dentex

Guru
20. sep 2007
2.681
585
113
Povej kaj te zanima pa ti lahko odgovorim.
Drugače pa jsem že napisal v eni izmed sorodnih tem, če dela, dela ko šus, če ti ga serje tako kot moj, moraš biti pa trmast in dobiš po letu in pol novega
wink-1.gif


Prevzamem ga 20 tega maja
smile-1.gif