Renault ClioII Extreme - prikaz temperature

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Na avtu renault clio 2 extreme 1.2 16v na osrednjem prikazovalniku ne prikazuje več temperature. Ali je komu jasno kaj bi lahko bil vzrok?


LP
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
Ok da malo še posodobim vprašanje oziroma izziv. Avto je od mame ki ga je imela na popravilu, kjer se je menjalo tudi desno ogledalo. Pred popravilom je vse delovalo normalno. Po popravilu ne kaže temperature. Na to je bil izvajalec del opozorjen in je dejal da je naročil novo, še eno ogledalo. Ko bi naj, po njegovih besedah menjal ogledalo, s tokrat spet novim, še vedno ni delovalo. Njegova izjava je da je kriv displej oziroma mogoče celo računalnik?
Nekje sem že bral da tudi če ni senzor pravilno nameščen ne kaže prav, nisem pa zasledil da zaradi tega sploh ne kaže temperature - ali je tudi to možno?
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
" Nekje sem že bral da tudi če ni senzor pravilno nameščen ne kaže prav, nisem pa zasledil da zaradi tega sploh ne kaže temperature - ali je tudi to možno?"

Ja, je možno... 40 let star bemfl bi v primeru manka senzorja pač napisal -35 stopinj C, pol mlajši clio pa je lahko že dovolj smart (tj. bolje naprogramiran), da temperature ne izpiše.

Stvar se zdi enostavna: do menjave ogledala ni bilo težav, reklamirajte in vztrajajte, da naj zrihtajo. Zelo malo možnosti je, da bi se "računalnik" pokvaril na dan, ko so ravno menjali ogledalo :)

Neznank je kar nekaj, ne vem, recimo, če je lahko problem, če ogledalo ni Reno original.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
V VAG grupi se s testerjem točno vidi, če ga senzor serje, sklepam da bi moralo pri cliotu biti enako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Jaz sem ponavadi pri menjavi z raznimi poceni neoriginal menjavi cukno original senzor ven in ga dal v novo ogledalo. Se je že večkrat zgodilo da nov senzor ni delal vredu ali sploh ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony