Renault Avantime 2.2d

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1926729

kakšna mnenja? izkušnje?
zdi se precej poceni
crazy1.gif
. . . .
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
V primeru Renaulta, bi osebno posegel po kakem preverjenem bencincu, 3,0 V6 npr. + predelava na plin, ker niso ravno mojstri v konstruiranju dieslov večjih kubatur.
Mi je pa Avantime res dober avto, tak individualen, odštekan, komforten z velikimi steklenimi površinami, zanimiv način odpiranja vrat, ki se dvakrat "zalomijo". Skratka, en večjih posebnežev, naredili so zgolj 8500 primerkov.

Vedno mi je bil všeč in imam kar neko skrito željo, da bi si ga nekoč umislil, kot 2. avto.
V soboto sem jih videl pred Malgajem v Ljubljani cca. 20-30, zgleda so imeli neko srečanje.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.366
382
83
Izkušnje: nikakršne, razen da mi je bil že ob predstavitvi to zakon avto
smile-1.gif


Mnenja: če bi menjal avto, bi resno razmislil o Avantime-u. Na skrivaj sem že pogledoval v tej smeri in ugotovil, da je izbira precej majhna (jasno, glede na proizvedeno količino). Bi pa vsekakor vzel verzijo s stekleno streho, tale tvoj mi je še posebej všečen tudi zaradi bež usnja. Moja bojazen je bila zanesljivost vratnega mehanizma (btw. za razvoj je šlo par mio), pa nisem našel nikogar s slabimi izkušnjami. Član slo kluba je nekje na webu objavil zgodbo z zavorami: pravi, da so serisjke premalo zmogljive. Močnejših ni našel kje v bližini, naročiti jih je moral iz Avstralije. Bile so pripombe o težavah 2.2dci motorjev v NEKATERIH Renaultovih modelih. Ali spada Avantime med njih ali ne ne vem - se pa spomnim, da sem v oglasih videl nekaj takšnih z generalno na motorju, ob manjšem številu kilometrov, kot jih ima "tvoj".

Ne vem, jaz ne bi imel nikakršnih zadržkov pred nakupom. Res pa je, da vozim že 4. Renaulta in nisem imel drugih avtomobilov (zgolj naključje, ampak nimam slabih izkušenj).

B.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.377
236
63
Kras
www.mtl.si
Mislim, da je Puntoshark enkrat se zanimal v tej smeri.
Problem so rezervni deli, ki niso standardni v drugih vozilih Renault (torej specifični za Avantime-a). Cena je baje ubijalska. Ampak to niso moje izkušnje, tako da, ako su mene lagali, lažem i ja
grin1.gif
.