Religioznost negativno vpliva na moralnost otrok

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik 2CV pravi:


No ti pa imaš meglo v glavi..... Ne razumam zakaj v isti koš tlačiš ateiste in komuniste ? A ste ti in tebi podobni sposobni vsaj za minuto iz glave izbiti komuniste ?

Ker so komunisti pač ateisti. Vsaj pravijo/te tako.
Če ti misliš drugač in če komunisti niso ateisti, pa nam povej v kakšnega boga verujejo komunisti! Boš povedal?

Osnova kokmunizma in komunističnih zločinov je bila odvzem boga, da se slučajno kdo od klavcev pri svojem klanju ne bi Boga bal.
Tako pač je kolega dragi.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Ti pametnjakovič, pa dajmo po tvoje- kaj je slabše: da se zločini delajo v imenu boga, torej se zločinci skrivajo za bogom, kot so se fašisti in njihovi psi, pa seveda ne smemo pozabiti na sedanji čas, kjer imajo raznorazni "klavci", katolibanski in muslimanski polne gobce boga.

Ali pa na "komuniste", ki so po tvoji interpretaciji zavrgli boga in "klali" v svojem imenu?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.330
-8.454
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Ker so komunisti pač ateisti. Vsaj pravijo/te tako.
Komunisti so kvečemu podmnožica ateistov.
Sicer je bil zajeten kup komunistov prav lepo vernih, tako tvoje klamfanje nima glih nekega smisla
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Če že tako trapasto sprašuješ te bom tudi jaz ponovno vprašal.
Ozri se malo na okoli, pa povej katere države so razvitejše! A tiste, ki verujejo, al tiste komunistične, ki Boga ne priznajo?
Odgovor na moje vprašanje ti bo dal odgovor na tvoje vprašanje.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.330
-8.454
113
V vseh razvitih državah se % vernikov že nekaj časa hitro zmanjšuje. Razvitost in verjetje v pravljice pač ne gre skupaj
evil.gif
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.330
-8.454
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Komunisti so kvečemu podmnožica ateistov.
Komunisti so podmnožica zločincev.
Zaradi mene tudi prav.

Vsekakor pa niso ateisti komunisti.

V bistvu, ker je bilo več komunistov vernih, kot nevernih, lahko njihove neumnosti pripišemo tvoji veri
evil.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
V vseh razvitih državah se % vernikov že nekaj časa hitro zmanjšuje. Razvitost in verjetje v pravljice pač ne gre skupaj
evil.gif
Nedavno nazaj sem nekje prebral, da je nevernikov samo tam okol 18% ljudi. Če bom našel link ti ga bom napopal. V nekaterih razvitejših državah se število vernikov celo povečuje.
Zmeraj so bila nihanja.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Komunisti so kvečemu podmnožica ateistov.
Komunisti so podmnožica zločincev.
Zaradi mene tudi prav.

Vsekakor pa niso ateisti komunisti.

V bistvu, ker je bilo več komunistov vernih, kot nevernih, lahko njihove neumnosti pripišemo tvoji veri
evil.gif
Ja čudno.
Komunisti niso od nekdaj. Komunisti so grešni verniki. Vsi predniki komunistov so bili nekoč verniki.
Prečekiraj svoje prednike. Boš mogoče ugotovil, da je bil tvoj stari ata vernik.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Komunisti so najprej ljudem vzeli boga. Da so potem lažje in brez slabe vesti klali, ropali in lagali. Saj se tako potem niso rabili bat božje kazni in odgovornosti.

Meni se pa zdi, da je ravno obratno. Lažete, kradete, potem pa letite v cerkev po odpustek. Zato pa toliko premoženja roma v cerkev, imajo vse podatke o vaših grehih in vas izsiljujejo na smrtni postelji ali pa še prej.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Komunisti so najprej ljudem vzeli boga. Da so potem lažje in brez slabe vesti klali, ropali in lagali. Saj se tako potem niso rabili bat božje kazni in odgovornosti.

Meni se pa zdi, da je ravno obratno. Lažete, kradete, potem pa letite v cerkev po odpustek. Zato pa toliko premoženja roma v cerkev, imajo vse podatke o vaših grehih in vas izsiljujejo na smrtni postelji ali pa še prej.
Zanimivo, da to veš ti, ki ne hodiš v cerkev.
Je pa res, da so ljudje svoje imetje raje podarili cerkvi, to pa za to, da to imetje ne bi prišlo v roke zločinskim komunistom in takim kot si ti.
Tisti, ki je bil s cerkvijo in z Bogom zadovoljen, je svoje imetje podaril cerkvi. Komunistom ni hotel nihče nič podarit. ker komunisti so samo kradli.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.243
4.741
113
To je povsem logično. Raziskava je potekala tako, da so psihologi opazovali in predvsem spraševali otroke. Otroci, ki imajo višji standard moralnih načel, so svoja dejanja ocenili slabše.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.330
-8.454
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
V vseh razvitih državah se % vernikov že nekaj časa hitro zmanjšuje. Razvitost in verjetje v pravljice pač ne gre skupaj
evil.gif
Nedavno nazaj sem nekje prebral, da je nevernikov samo tam okol 18% ljudi. Če bom našel link ti ga bom napopal. V nekaterih razvitejših državah se število vernikov celo povečuje.
Zmeraj so bila nihanja.
V Evropi število vernikov pada. Povečuje se v nerazvitih državah, ter v kakšnem kotu ZDA.
(Štetje ljudi, ki se sami proglasijo za verne. Način štetja, ki ga uporabljajo cerkveni viri(velikokrat kar število krščenih) je faljeno)
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
V Evropi število vernikov pada. Povečuje se v nerazvitih državah, ter v kakšnem kotu ZDA.
(Štetje ljudi, ki se sami proglasijo za verne. Način štetja, ki ga uporabljajo cerkveni viri(velikokrat kar število krščenih) je faljeno)
Ne bo držalo. Ti bom napopal link.
Sicer pa, saj zato pa gre evropa in ves svet k hudiču, ker število vernikov pada.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.330
-8.454
113
Kar
wink-1.gif

Po 1s googlanja sem jih dobil en kup. Recimo Družina trdi, da število narašča(zakaj le
evil.gif
), 90% virov pa, da število v Evropi pada. Hmmmm...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Boš mogoče ugotovil, da je bil tvoj stari ata vernik.
V bistvu je tudi oče. In
confused-1.gif
No vidiš. Tvoj oče je pošten vernik, ti si pa postal grešnik. In taki grešniki kot si ti, so bili snovalci komunizma in komunističnih zločinov.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
Število vernikov je vedno nihalo. Enkrat gor, drugič dol. Že vsaj 2000 let je tako.
Ampak vera NIKOLI ne bo propadla. Pa cerkev tud ne. Komunizem pa bo vsak čas, oziroma je že.
Ko se bo komunizem obdržal 2000 let, pol pa kakšo povej.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.330
-8.454
113
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Boš mogoče ugotovil, da je bil tvoj stari ata vernik.
V bistvu je tudi oče. In
confused-1.gif
No vidiš. Tvoj oče je pošten vernik, ti si pa postal grešnik. In taki grešniki kot si ti, so bili snovalci komunizma in komunističnih zločinov.
hysterical-1.gif


Če smo že pri tem-ker ne verujem, ne morem biti grešnik. Kaj si o tem mislite zblojenci, mi je vseeno.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.026
113
No pol si pa ti že komunist.
Kaj si pa o tebi mislimo, kot ti praviš, zblojenci, ti pa ni vseeno, ker s svojim oglašanjem v tej temi dokazuješ, da se precej sekiraš.
Sekiraš se pa zato, ker se bojiš, da imamo verniki morda prav.