Reinstall win10 OEM (brez product key)

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem...

Kolega mi je prineso računalnik, ki je imel prednameščen win10 (OEM licenca) - na ohišju je tudi win10 nalepka, vendar nikjer ni napisan "product key".

Če menjam disk in namestim win10 na novo, se bo win10 aktiviral?

Ker sem malo na net pogledal in večina jih piše, da se bo win10 samodejno aktiviral (na podlagi "Digital License"), eni pa pišejo, da namestim neko aplikacijo, ki prebere product key...

Kako je zaj s tem? Nebi rad 2 krat nameščal, mi je škoda cajta... ;-)

Jaz sem celo mislil, da je nekak product key zapisan v Biosu in ga na novo nameščen win10 samodejno prebere...

Gre pa za navadni namizni računalnik (ne laptop)...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
jap, naloži si Belarc Advisor, ga zaženi, tam ti prebere vse o pc in programih... na koncu nekje je spisek instaliranih programov in ključev... In boš vidu windows 10 in tudi product key v nadaljevanju...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Če gre brez tega, bi bil zelo vesel... ;)

Torej da bi samo na novem disku namestil win10 in bi se sam aktiviral... ;-)
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
ja za 100% ne boš vedel, če se bo aktiviral.

torej za vsak slučaj je še vedno pametno prepisat key, če se ne bo sam aktiviral.

če boš dal nov disk itak nimaš kej zgubit. pusti ga priklopljenega tastarega, in namesti sistem na novem. itak te bo ob zagonu vprašal kater sistem zažene, če bo najdu dva... in boš videl, če se bo sam aktiviral...

dvomim pa da windowsi zapisujejo karkoli v bios...

EDIT:
če imaš aktivirane preko microsoft accounta, se bojo sami aktivirali, ko se boš vpisal... pa še druge opije so...

 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Torej, najprej sem vseeno poiskal product key (z "wmic ..." ukazom iz cmd) in ga slikal, vendar ga nisem potreboval... Vse je bilo aktivirano takoj po namestitvi... ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
gre avtomatsko, digitalna licenca v UEFI-ju. Samo pravo verzijo moraš namestiti gor, nobenega ključa več ne rabiš.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Tako kot so ti napisali. Že lep čas se licence nahajajo v Biosu.
Označena pa je z nalepko "oken" na računalniku.

Jo je težje ukrasti kot tisto ko je bila cela napisana.