Rehabilitacija po kompliciranem zlomu gležnja

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.545
132
63
Vprašanje v naslovu. Sicer so rekli 6 tednov. Vendar me zanimajo vaše izkušnje z rehabilitacijo.
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
oj. prijatelj se je razbil z motorjem in si zlomil gležen. operacija gležna. bil je 7 mesecev na bolniki. od nesreče naprej, operirali so ga naslednji dan.

lp
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Pri smučanju....obe kosti tik nad gležnjem...6-7mesecev bolniške....cca 1leto da sem kolk tolk hodil na, srednje razdalje...cca 1.5 leta da sem lahko 8ur bil na nogah na, sihtu bp
 

TINAŠ

Zelenc'
2. mar 2020
10
7
3
Vprašanje v naslovu. Sicer so rekli 6 tednov. Vendar me zanimajo vaše izkušnje z rehabilitacijo.

Rehabilitacija po zlomu gležnja je odvisna od vrste zloma in od posega, ki so ga opravili. Je pa vsekakor to dolg proces. Priporočila bi ti Magus ( magnetna terapija) za hitrejše celjenje kosti, ker v tem trenutku itak nimaš kaj drugega kot čakat. S tem pospešiš celjenje kosti, ker hitreje kot je kost zaceljena, prej je na vrsti fizioterapija.

Lp
Tina
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Zdravo!

Si ti probal to šečerno vodico? Potem povej, koliko hitrejša je bila rehabilitacija.
Ker, z magnetno terapijo, se kost hitreje celi do 30% hitreje. To so dokazali

Tina

za hitrejše celjenje kosti imaš dekompresijsko komoro, meni je samo to pomagalo, bolniške je pa bilo 3,5 let.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.244
1.887
113
Vprašanje v naslovu. Sicer so rekli 6 tednov. Vendar me zanimajo vaše izkušnje z rehabilitacijo.
Moja izkušnja, 8 tednov gips brez pete, potem cca 2 tedna Bergle, potem še cca 6 mesecev da prideš na neko normalno stanje.

Drugi podoben primer na isti nogi, 6 tednov gips, ostalo enako
 

TINAŠ

Zelenc'
2. mar 2020
10
7
3
za hitrejše celjenje kosti imaš dekompresijsko komoro, meni je samo to pomagalo, bolniške je pa bilo 3,5 let.
Ja seveda, dekompresijska komora je podobno uspešna pri celjenju kosti kot magnetna terapija. Vendar je zelo težavna za uporabo. Magus magnetna terapija, kot sem jo jaz predlagala, se izposodi na dom, kjer lahko narediš dve terapiji po 30 min. To je zelo velika prednost!
Na fizikalni terapiji, ko jo dobiš, ti pripada 14 dni magnetne terapije.

In, Zino, se strinjaš, da šečerna vodica ni primerljiva ne z kompresijsko komoro, in ne z magnetno terapijo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Al pa če nehaš nabijat, ker si že v prvem postu natrosila kup neumnosti, začenši s tem da mora biti kost zaceljena da lahko začneš rehabilitacijo. Ostale neumnosti niso vredne komentarja. Prodajaj šečerno vodico v kakšnem domu upokojencev, tam pomaga vse kar ne škodi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Šur. Doktor (prodaje megle) in mati tereza v eni osebi. Drugič vsaj ceno vnaprej povej, preden se spraviš zdravit (siromaka, ki ima že tako dovolj težav sam s sabo).
 
Nazadnje urejeno:

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Tina Stifter
Sem Tina, z Magus blazino sem že od razvoja naprej. Veliko vem o magnetni terapiji in še vedno se učim, največ od mojih uporabnikov in strokovnjakov magnetoterapije.
Poleg dela s strankami, me veselijo potovanja, ukvarjam se s športom, sem poročena in mami dvema fantoma.


:ostrzek:
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.628
446
83
Tolmin
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in nacek

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Vsak fizioterapevt uporablja tudi magnetno terapijo pri rehabilitaciji zlomov in to ni nič novega.