Regres

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.849
113
pri taščici
Demz in ostali
Ko boste več let v kosu na bolniški boste drugače razmišljali.
Sem bil 359 dni v kosu v bolnišnicni oskrbi in ko pridem po 13 bolniško prvič sam z invalidskim vozickom mi jo zdravnica ne želi izdati z razlogom, da na odpustnici ne piše da sem nesposoben za delo.
A mi lahko nekdo pove kako si organiziraš življenje če živiš sam?
Ti bo dohtar napisal da greš lahko v času bolniške v trgovino po kruh?
Kaj pa marmelado?
Kaj pa čevlje?
Nekdo je napisal da bolniska največ pol leta?
Kaj pa potem? Socialna?
Penzija?
Jaz sem diplomiral v času bolniške, ( ne bi smel, bi moral po končanem zdravljenju biti se leto ali dve na "poklicni rehabilitiaciji!)
Spoznal ženo in se poročil.
Dobil otroka.....
Pokopal tasta
Pa mislite da sem za vse to imel dovoljenj zdravnika.oziroma ZZZS?
Za nič od tega!
In ja, za vse bi me lahko jebali, ker poročil se nisem doma, otroka je rodila v porodnišnici in sem bil zraven, tasta sem tudi do britofa spremil.....
In zadnje leto sem fehtal, da se vrnem v službo pa je trajalo več kot eno.leto.....da sem do tja prišel čez vso birokracijo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.849
113
pri taščici
In dobival sem vsa leta regres, celo jubilejno za 10 so mi dali, kljub temu da sem bil več kot polovico časa v bolniški.
Po vrnitvi mi je pa žal da sem si sive lase delal zaradi tajkunskih dejanj vodstva podjetja (v času bolniške se je vodstvo in lastništvo čisto spremenilo)
Tisto slabo leto bi moral izkoristiti ves pretekli, tekoči in prihodnji (tekoči za zadnje leto) dopust....(3 mesece skupaj recimo).
Se bolje pa da bi mi dali odpoved, bi vsaj pošteno odpravnino dobil, tako pa prst v .... Ker so vse pokradli.
Tako pa sva si prvi teden v lase skočila s komercialnim.
Je bil najbolj "pameten". In sem ga razpizdil, ko......
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

regres = Urlaubsgeld
božičnica = Weihnachtsgeld

Nemci imajo torej tako formulirano?

Hanzi , ne verjamem, da si kdo kar želi bolniške. Bolniška je nesrečna zadeva. Itak. Kaj naj rečem za mojega fanta, starega nekaj čez 30, ki so mu začeli dohtarji pobirat nekatere dele telesa - ne bom povedal katerih. Fant pa vrhunski strokovnjak, luknja v delavnici je po enem letu staleža še kar enako velika. Pri njemu doma pa mlada družinica ...

Lej, ti si se menda skantal. Jaz sem se npr. skantal tako, da je mama komaj preživela (cel avto ji je ležal na glavi). Zame je bilo to še mnogo huje, kot če bi se skantal sam, saj sem bil na tem, da če ne preživi, - si bom sodil sam.

Smrtno resno.

Še enkrat, ne narobe razumet. Mene v tej temi zanima samo formulacija regresa, nič več. Vsepovsod se zataknete v "gnil socializem" - pa vam povem, da sploh ni gnil, zdajšnji kapitalizem je, to pa ! , in to je vse. Plača vemo kaj je, regresa pa ne zna nihče definirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash in Hanzi

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Eh Demz ti bom jaz napisal.
Regres je denar za rehabilitacijo od šefa, ki ti je celo leto zdravje najedal, da se malo spočiješ in ob enem poskrbiš za gospodarstvo bratskih republik SFRJ.

Greš na Hrvaško kot pravi Slovenec.

Za one prišleke pa da pomagajo malo svojim u Bosni in Hercegovini ili Srbiji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.849
113
pri taščici
Kaj je regres je bilo 100x napisano.
Izumili so ga najbrž zato, da delavcu ni bilo treba celo leto sparat, da bi si lahko privoščil en teden morja poleti v "Maredi"
Kdaj so naumili da moraš 10dni dopusta ponucat v kosu?
Tega včasih ni bilo. A je to bolj interna fora podjetij?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.331
5.849
113
pri taščici
Demz: imaš lep primer v svoji firmi.
Zakaj bi tega tvojega fanta jebal v glavo z nekimi kontrolami če upošteva navodila zdravnikov?
Ker če jih ne in gre v nedeljo k maši (al pa z mlado družinica v ZOO) imaš pa razlog da mu vzameš bolniško in se ga znebiš s seznama zaposlenih? A ga ne tepe dovolj že sama bolezen?
Če pa gre slučajno v vrt po solato ali pa jeseni po kostanj v gozd je pa to samoumevno, da bi lahko tudi v službo hodil? In je to hujša kršitev pravil ZZZS in avtomatsko izguba bolniške?
Če jaz ne bi množično kršil pravil bolniške, bi se danes ( po skoraj 2 desetletjih) bil na bolniški in invalidskem vozičku, ali pa vsaj berglah.
A to bi bilo pa bolje za mene in za družbo?
Dovolj je bilo 3 leta rentanja vozička in potem občasno se 5 let bergel. Ajd bergle so se sedaj v stand by v hisi, ker jih še vedno vsake toliko časa potrebujem. In sem se sprijaznil da bodo do groba. Tako kot antibiotik katerega se mi ne uspe znebiti.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Eh Demz ti bom jaz napisal.
Regres je denar za rehabilitacijo od šefa, ki ti je celo leto zdravje najedal, da se malo spočiješ in ob enem poskrbiš za gospodarstvo bratskih republik SFRJ.

Greš na Hrvaško kot pravi Slovenec.

Za one prišleke pa da pomagajo malo svojim u Bosni in Hercegovini ili Srbiji.

Jaz sem dober šef in od mene se nimajo fantje kaj rehabilitirat. :cheer:
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.332
3.429
113
Demz je po Horoskopu sigurno dvojček.
Tak kot moj šef.
Ko te rabi je zlat,ko pa mora denarnico odpreti pa bi si rajši žile rezal.

Take imamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dobro blago se samo hvali ... če ga že noče nobeden drug. :cheer:

In - ne, nisem dvojček, ravno dvojček je totalno nekompatibilen z menoj. Pa vodnar.
Kaj čmo. :rolleyes: