Registrska tablica brez okvirja

master

Pripravnik
2. nov 2007
32
0
6
Kar nekaj avtomobilov ima registrsko tablico pritrjeno brez okvirja, ponavadi s silikonskim kitom ali kakim drugim močnim obojestranskim lepilom.

No, zanima me ali je to sploh dovoljeno? Obstaja kakšen predpis, na podlagi katerega se to ne bi smelo delat?

Recimo, da me ustavi policist, a mi lahko zaradi tega teži? In napiše kazen??
 

xXx

Pripravnik
30. avg 2007
997
0
16
Citat:
Uporabnik master pravi:
Kar nekaj avtomobilov ima registrsko tablico pritrjeno brez okvirja, ponavadi s silikonskim kitom ali kakim drugim močnim obojestranskim lepilom.

No, zanima me ali je to sploh dovoljeno? Obstaja kakšen predpis, na podlagi katerega se to ne bi smelo delat?

Recimo, da me ustavi policist, a mi lahko zaradi tega teži? In napiše kazen??

Jaz imam sprednjo tablico nalepljeno ze 3 leta in ni bilo nikoli problema. Okvirja niti ne morem imet, ker moti sprednje park senzorje.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
Ni pomembno kako imaš tablico pritrjeno - pomembno (za organe) je samo to, da tablca ni kakorkoli poškodovana. Torej nalepljeno lahko imaš. Ne smeš pa je prevrtat in privijačit na odbijač - tam pa si prepuščen dobri volji policista, če ti bo težil zaradi tega ali ne.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Nalimaj z tessinim obojestranskim trakom za zunaj.. Se boš kr namatral da jo pol dol dobiš.
Raiš pa samo 2 mala traka na robu oz enga še na sredini..
 

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Obojestranski trak ni 100%. Zaradi tega sem že izgubil tablico in s tem 5 tednov moto sezone. Sedaj imam pritrjeno s silikonom.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Je 110% če uzameš tapravega, tega ki sm ga omenil. Ob priliki kos m dal enkat odbijač štrihat, sms e konkretno j. da sm jo dol dobil..
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Po mojih izkušnjah je najboljši Tesin trak za lepit ogledala - uporabljam že 5 let na različnih avtih in na nobenem še ni padlo dol.
 

sulcy

Pripravnik
11. jan 2008
75
0
6
Litija
Bil je tessin, ampak očitno napačen
smile-1.gif
 

Telefunken

Fizikalc
23. jul 2007
1.909
0
36
Najboljše jo je z dvema kovicama zabit not, če je prestavljaš samo zvrtaš v kovico in gre dol.
 

SpidiGonzalez

Fizikalc
2. sep 2007
3.318
2
36
Lahko bolj točno kater tessin trak? Če ima kdo kako sliko mogoče...pa kaj gor piše, ponavadi so neke kile gor...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.499
4
38
Tesin obojestranski trak res drži kot pri norcih, verjet ne moreš... Jaz sem si tablice na avto pribil s tem tesinim trakom ki je za zunanjo uporabo (saj piše na škatlici) in tri leta ni blo problema, s tem da sem bil najmanj enkrat na mesec tudi v avtopralnici in še ko sem po treh letih dal tablice dol, sem jih zmaličil da so odpadle
smile-1.gif
Ne resno, prav lepo izgleda brez okvirja, pa na suho nalepiš tablice gor, ni šanse da odpadejo.
 

Vrsho

Pripravnik
28. jan 2008
633
4
16
41
Šentvid pri Ljubljani
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
Ni pomembno kako imaš tablico pritrjeno - pomembno (za organe) je samo to, da tablca ni kakorkoli poškodovana. Torej nalepljeno lahko imaš. Ne smeš pa je prevrtat in privijačit na odbijač - tam pa si prepuščen dobri volji policista, če ti bo težil zaradi tega ali ne.

Pa lih policaji imajo na nekaterih avtih kar prevrtano in prinetano na avto.
confused-1.gif
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Jap, Tesin trak , na škatli je pa POŠTNI nabiralnik
zmaga.gif

Tako je in seveda piše, obojestranski lepilni trak za zunanjo uporabo
grin1.gif
Samo prebrat treba..