Covid-19 Referendum proti obveznemu cepljenju

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Zato, ker se in se bo ukrepe nategovalo s številom okuženih, tako kot se jih je nategovalo s številom lažnivo pozitivnih hitrih testov, dokler niso šli na potrjevanje le-teh s PCR testi.
In bi se še nategovalo, če se nebi tisti prfoksi sami zorganizirali in si sami preko osebnih zdravnikov priskrbeli PCR testiranje in rezultate dali v medije.
Pri tistih 20 pozitivnih v kranju so "strokovnjaki" še trdili, da če HAT pokaže pozitivno - si pač pozitiven, pcr test pa nepotreben.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
article-2525602-1A2B2A3600000578-553_634x408.jpg
Vsa tvoja pisanja v vseh teh temah so glava v pesku. V sosednji temi smo brali, da te matra aortna insuficienca... Ti zna kak dohtar povedati, kako huda obremenitev bo srečanje s Kovidom za tvoje telo? Kakšna je verjetnost, da te čaka intenzivna nega? V najboljšem primeru te bo postaralo za 10 let. A znaš ovrednotiti takšne stvari?

No, morda pa te rešimo lahko vodljivi naivneži s čredno imunostjo in (preveč izraženo?) skrbjo do sočloveka...
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Prej so vsi umirali od Corone, tudi, če je padel iz 10. nadstropja. Sedaj bodo vsi cepljeni, ki umrejo od strdka, umrli kao od cepljenja, čeprav letno od strdkov umre stotisoče ljudi, pa Covid cepiv še od blizu niso videli. Skratka pretiravanje, napihovanje, iskanje pozornosti in delanje panike.

Ampak, če imaš kot država, farmacija željo s tem rešit svet (ali pa vsaj dobro zaslužit), potem bi morali več energije usmeriti v to zakaj nastajajo in kako to preprečiti. Meni osebno ni sprejemljivo, da farmacija reče 10 ljudi na miljon bo umrlo ali imelo resne posledice zaradi cepiva. To ni sprejemljivo ne za cepivo, ne za tablete ali karkoli. Sprejemljivo je, da se najde vzrok in odpravi. Kar sem prebral so že povezali zakaj lahko pride pri nekaterih do strdkov in obstaja test, ki bi ga lahko izvedli pred cepljenjem, da ugotovijo, če je oseba dovzetna za tako tveganje. Ampak tega se ne gremo, ker je seveda drago in tehnično nemogoče testirati vse ljudi pred cepljenjem. Velika povezava je z mladimi ženskami...zakaj? Mogoče zaradi kontracepcije, mogoče zaradi česa drugega in se sranje sešteva.
Zaenkrat je še tako, da če okuženi umre čisto iz tretjega vzroka, bo zaveden v statistiki koronskih žrtev, če pa umre par ur po cepljenju - pa ne bo zaveden med žrtvami cepiva.
Ker ljudje so pri nas že umirali tudi par ur po cepljenju - pa še nismo zaznali žrtev cepljenja.

Za tisto ženo diplomata pa so ustanovili komisijo, ki bo preiskovala, dokler se ne bo pozabilo, na koncu pa ne bodo ugotovili povezave med cepljenjem in smrtjo.
A za nekoga, ki okužen umre tudi ustanovijo komisijo, ki preiskuje, ali je umrl od raka v zadnjem stadiju ali korone?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Treba bo še raziskati, v kolikšni meri so cepljeni zares prenašalci. Lahko so pozitivni na testu, ni pa nujno, da imajo v dihalih dovolj virusa, da bi bili res nevarni okolici. Nekatere raziskave pravijo, da niso problem.

Ker sem se cepil pa - naj bo tako ali drugače - mirno spim.
A necepljeni in pozitivni na testu, JE pa nujno, da imajo v dihalih dovolj virusa, da so res nevarni okolici.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Zakaj bi moral cepljeni biti omejen?
Na kratko:
Res, da je verjetnost (baje), da bo šel v bolnico relativno nizka, ampak zato ker je cepljen in mu dol visi in leta vse naokrog, tudi če je manj kužen, lahko okuži bistveno več ljudi, kot necepljen, ki se drži ukrepov (vključno z masko in distanco). Sam sem bil pozitiven, en dan prej sem bil v družbi 90 letne osebe pol ure. Ker sem se držal VSEH ukrepov, se oseba ni okužila.
In žal imam že dovolj PRAKTIČNIH DOKAZOV, kako precej osebam, ki so prebolele/cepljene dol visi za vse. Jim rečeš za distanco in masko, ej ni panike, sem že prebolel/se cepil.

In BTW.: sem prebolel, pa se še vedno držim VSE ukrepov. Pa ne zato, ker mi Janša, Krek to serjejo v glavo (mi dol visi za njih), ampak zato, ker nočem okužit še koga ali pa se okužit še enkrat. Res pa je, da veliko ljudi nima pol zrnca pameti v glavi in jim je to že visoka matematika.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Zakaj bi moral cepljeni biti omejen? On manj raznaša virus in tudi, če ga ima, bolnice z njim v 99% ne bo polnil. Če bi bili cepljeni vsi, bi bile bolnice prazne, svet pa normalen. Ker se nekateri ne bi cepili, ker buba rokica, naj se ostale dnevno pregleduje, da necepljen ne bi fasal virusa, ki ga v večjem procentu pošlje v bolnico in spet zabija kapacitete.

Virus je in bo. Cepljenje ga ne bo uničilo. Cepljenje zmanjša prenos, predvsem pa zmanjša hujše poteke bolezni, da se bolnice ne polni in lahko živimo normalno. Necepljeni boste postali problem, ker bo zaradi vas potrebno imeti kup ukrepov, da ne staknete virusa, ker, če ga boste, bolnice polnite z visokim procentom. Jaz osebno bi mlajše od 30 pustil pri miru, ker če virus spustiš čez njih na polno, bolnic še vedno ne bi napolnili, torej niso problem. 30+ pa PCT in imaš vse po starem. Kdor je 30+ in ne želi PCT, ima omejitve, ker si potencialni problematik v bolnici.
tebi je kdo vkrado geslo? ker na začetku te norije si bil cisto normalen...sedaj pa pises iste beadrije kot jest5 pa NAPAČNO IME..

o kaki buba rokica pa to ti pises??? si kje spergledal da so cepiva v 3 klinicni fazi testiranja?? si pzabil da so ljudje zmotljivi?? si že pogledal kdaj so bila na prvo žogo na videz zdrava zdravila/cepiva kasneje prepovedana!?!?

to kar pises so vse samo spekulacije, noben zraes ne ve, kaksen prenasalec si, ali se lahko okuzis, ali zaradi tega dejansko zbolis za milo obliko ipd...
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
tebi je kdo vkrado geslo? ker na začetku te norije si bil cisto normalen...sedaj pa pises iste beadrije kot jest5 pa sad...

o kaki buba rokica pa to ti pises??? si kje spergledal da so cepiva v 3 klinicni fazi testiranja?? si pzabil da so ljudje zmotljivi?? si že pogledal kdaj so bila na prvo žogo na videz zdrava zdravila/cepiva kasneje prepovedana!?!?

to kar pises so vse samo spekulacije, noben zraes ne ve, kaksen prenasalec si, ali se lahko okuzis, ali zaradi tega dejansko zbolis za milo obliko ipd...
Kje se si sedaj mene povezal s tem cepljenjem?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
V veliko večjem %, kot cepljeni.
V kolikšem % smo pa videli v Trbovljah, kjer se je okužilo v domu 26- polno cepljenih.

In cepljeni lahko okužujejo druge, se jih ne testira, lahko neomejeno potujejo, celo v gostilni se smejo vsest.
Pa to so večja tempirana bomba kot pa necepljeni.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Na kratko:
Res, da je verjetnost (baje), da bo šel v bolnico relativno nizka, ampak zato ker je cepljen in mu dol visi in leta vse naokrog, tudi če je manj kužen, lahko okuži bistveno več ljudi, kot necepljen, ki se drži ukrepov (vključno z masko in distanco)

Hmmmm. Pa ti vendar opisuješ vrnitev v normalnost. Saj to hočemo ane? :sprasujemse:

Ko bo večina pocepljena/prebolela, boš lahko prosto skakal naokoli. Če boš pozitiven, boš manj kužen, cepljenega/prebolelega boš težje okužil, če ga pa slučajno boš, bo le ta imel dosti nizko verjetnost za zaplete.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Hmmmm. Pa ti vendar opisuješ vrnitev v normalnost. Saj to hočemo ane? :sprasujemse:

Ko bo večina pocepljena/prebolela, boš lahko prosto skakal naokoli. Če boš pozitiven, boš manj kužen, cepljenega/prebolelega boš težje okužil, če ga pa slučajno boš, bo le ta imel dosti nizko verjetnost za zaplete.
Ko pa pride novi sev pa vse spet od začetka.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
a) Sou uot? Se boš pa spet cepil drugo leto.

b) Kolikor je do zdaj dokazov, se zdi, da cepljenje preprečuje tudi hude zaplete pri novih sevih. Morda ti sploh ne bo treba...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.165
-8.273
113
Ko pa pride novi sev pa vse spet od začetka.

V bistvu ne. Moral bi nastati res čisto xyz sev, da bi imel nek relevanten učinek, ko maš vso populacijo prekuženo na en ali drugi način.
Ter jasno, da imaš ob prekuženi populaciji veliko manj šans za tak dogodek, ker je manj bolnih in manj virusa v obtoku.

Zdej pa hitro izprdni zaroto, kako bodo novega spustili :valjamse:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Hmmmm. Pa ti vendar opisuješ vrnitev v normalnost. Saj to hočemo ane? :sprasujemse:

Ko bo večina pocepljena/prebolela, boš lahko prosto skakal naokoli. Če boš pozitiven, boš manj kužen, cepljenega/prebolelega boš težje okužil, če ga pa slučajno boš, bo le ta imel dosti nizko verjetnost za zaplete.
Ej, razen psihopatov in Covid dobičkarjev, sem prepričan, da vsi to hočemo.
Ampak v trenutni situaciji (ko je relativno malo še prebolelih/cepljenih) je po mojem NESTROKOVNEM mnenju PCTje pustiti lazit okrog brez vseh ostalih ukrepov totalna neumnost. Še večja neumnost pa je s pištolo na glavo grozit tistim, ki se nočejo cepit. Namesto, da bi cepljenje z ustreznim PR pristopom predstavili javnosti in bi si ljudje želeli cepiti, smo dobili Kacina in popolnoma neusklajeno predstavit, ki je cepljenje priskutil še vsem tistim, ki bi se sicer cepili brez težav.
K sreči v tem balkanskem kurniku vsaj dejstvo, da bodo cepljeni lahko šli na vzhod brez omejitev, nekaj pomeni in vleče ljudi v cepljenje. Kar je sicer žalostno.