Recovery cd

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Dan,

imam HP prenosnika, ki pa je potreben nove naložitve XP-jev. Problem je pa da se ne spomnim
ali sem dobil kaj od Xp-jev zraven al je bilo samo prednaloženo..

Glede na to da sem XP že kupil mi je malo neumno gor dajati piratsko verzijo.... kakšna ideja kako narediti..
verjetno z OEM cd-jem in sn ki je na računalniku? Bo šlo to?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.722
145
63
Mislim, da ne.
XP-je imaš po vsej verjetnosti shranjene na posebni skriti particiji na disku v obliki image-a.
Uporabi Recovery CD in ti bo prekopiralo image na C: particijo. Če si kasneje kaj spreminjal particije se zna zgodit, da boš to izgubil!
To zadnje še preveri, ker nisem ziher.

lp
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.833
730
113
www.jernej.org
Če imaš Windows XP Home licenco na prenosniku, bo najverjetneje delalo z OEM CDjem. Jaz sem enkrat iz FJS recovery cd-ja naredil oem image (brez kakršnekoli prednaložene nesnage), ki je preverjeno deloval tudi s serijsko z acer prenosnika. Če želiš, ti ga lahko dam na server.... ampak je velik cca. 600mb.
 

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Če imaš Windows XP Home licenco na prenosniku, bo najverjetneje delalo z OEM CDjem. Jaz sem enkrat iz FJS recovery cd-ja naredil oem image (brez kakršnekoli prednaložene nesnage), ki je preverjeno deloval tudi s serijsko z acer prenosnika. Če želiš, ti ga lahko dam na server.... ampak je velik cca. 600mb.

Dej prosim,.... bo ze pobralo tole dol....