rdečkasto olje?

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
Pri BMW ju se mi je ena cevka "zasmodila", ker se je pritisnila ob železni drog, ki gre pred motorjem med levim in desnim blatnikom. Iz tiste cevke, mi potem škropi olje, ki je rdečkaste barve, olje za kaj bi lahko bilo?
Pa še eno vpreašanje. KAkašna je funkcija spodnjega pokrova motorja, tista plastična pod motorjem? Je to nujno imet gor al ni tako?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
olje servovolana.
Pokrova ni nujno imeti je pa v bistvu protihrupna zascita ki je bolj pomembna pri dizlih in da ne leti umazanija po motorju. Jaz sem z njo zapel v sneg in so strgal.za mojga je ca 150EUR
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
noi tut jaz sem svojo zlomil. na svoji e46! Na e36 bi me prišla 200 evrov pa je nisem kupil. Zdaj pa me skrbi da bi za tega prišla še več. Zato sem vprašal. Neke grozne škode pa ne more bit, če je ne bi bilo gor?
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
Ne.
Jaz nimam ze 2 leti.Saj na mojemu je z dveh delov, sedaj ne vem ce stane toliko samo en del ali oba. Mi je pa v vsakem primeru prevec za tisti kos plastike.
 

barracuda

Pripravnik
21. nov 2008
88
0
6
Plastika je fajn če maš ker varuje motor pred vlago in vodo umazanijo in vse. Drgač pa je olje od servota.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.889
113
Varuje tudi motor pred vetrom .. vožnja brez plastike je precej glasna. Pa da ne rečem da ti potem vsaka veja ki jo povoziš obvisi na kakšnem delu motorja!
rolleyes-1.gif


Skratka plastika je tam z namenom in je bolje da je kot da je ni!
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ponavadi jo imajo samo dizli. Kot prvotno je namenjena kot protihrupna zascita. Seveda pa je boljse ce jo imas.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Sodelavec jo je namontiral na Toledota bencinarja (dizli imajo serijsko), ker mu je maček notri zlezel in je bila cela panika, ko je zalaufal avto.
frown-1.gif
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
evo plastika je ostala cela! Tega pokrovqa ne bom rabil kupovati. Je pa bla cevka in olje od servota, tako kot ste napisali! BMW servis pa tega dela nima na zalogi, ker ta del ne crkne! Zdaj pa moram počakat en dan da pride na servis so jo danes naročili. Strošek 170+delo!
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
tako lajtungo ti naredi mojster ki izdeluje visokotlacne cevi. Cena je vsaj 3x manjsa.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
tista, ki gre ob motorju.
evil.gif
ne vem katera je Zdaj je ja lahko bit pameten, da ti jo nekdo naredi po 3x nižji ceni, jaz pa avto rabim, poleg tega pa mi ga je vlečna služba peljala 65km na servis! Žal v okolici SG ja pač ni kakega takega majstra, ki bi mi zamenjal to takoj. Me pa drugače servisi skoraj zastonj pridejo tu pa nisem imel druge izbire, kot selmar celje. Sem pa ko sem ga postavil v delavnico v celju čutil da servo ne dela, če ti to kaj pomaga pri visokotlačni al pa nizkotlačni!
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
ce mocno sprica ko suces volan in je cev bolj tanka je visokotlacna.Tile mojstri naredijo lajtungo takoj samo staro moras imeti sneto(15minut dela).
Vprasanje je samo ce ni sla se servopumpa, ker so zelo obcutljive ce laufajo brez olja.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik mac77 pravi:
Tile mojstri naredijo lajtungo takoj samo staro moras imeti sneto(15minut dela).
Lahko potrdim.
Cena je pa smešna. Pri meni bi prišla original cevka cca. 60 EUR (s tem, da jih lahko kupiš le v kompletu, torej 8 cevk, torej cca. 500 EUR, pa še čakat bi moral kar nekaj časa, ker je zelo nestandardna zadeva). Odmontiral, odšel do podjetja v LJ, katero se ukvarja s tem in mi je v cca. 20-ih minutah naredil novo s konektorji od stare. Cena: 17 EUR
aplauz.gif
.
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
ko se je avto vžgal ja tako na rahlo špricalo iz tiste cevi avto je delal cca 2 minuti in nič več pa toliko še koliko sem ga postavil pri selmarju v garažo cca 1 minuto. Bi lahko to bilo preveč olja je še notri bilo, ker ko so ga dvignili je pa na rahlo kapljalo. pri meni doma ni nič kaj kapljalo čez noč.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Lahko napišete podjetja ki delajo take cevke. Zagotovo marsikomu pridejo prav.
Sem pred kratkim kolegu rihtal zajlo za števec za delovni stroj, Prišla ga je 20% tiste cene ki bi jo plačal na pooblaščenem servisu?!, narejena je bila pa v nekaj minutah... samo staro sem moral imeti s seboj-
Lokacija LJ Fužine tam pri Olmi zaviješ na fužine....(pot na fužine) takoj za križiščem (50 metrov)
 

vaginko

Fizikalc
2. sep 2007
10.864
33
48
to bi bilo odlično! Naredi se ena tema, v katero se bi pisalo samo kaj nekdo dela in od kod je ter kak kontakt! Kot sem napisal sam vem da bi mi kak popoldanc zrihtal to v par dneh za smešno ceno ampak jaz nisem imel druge danes! Drugače pa sem obnovljene roke tako za BMw ja kot roverja dobil pri vargalantu, avspuh za roverja 75 pa sem najugodneje dobil preko spletne trgovine herkules.si, kjer so mi ga zrihtali v 2 dneh za 65 evrov!
 

Sismis

Pripravnik
30. sep 2007
34
0
6
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Lahko napišete podjetja ki delajo take cevke. Zagotovo marsikomu pridejo prav.
Sem pred kratkim kolegu rihtal zajlo za števec za delovni stroj, Prišla ga je 20% tiste cene ki bi jo plačal na pooblaščenem servisu?!, narejena je bila pa v nekaj minutah... samo staro sem moral imeti s seboj-
Lokacija LJ Fužine tam pri Olmi zaviješ na fužine....(pot na fužine) takoj za križiščem (50 metrov)

Prit hidravlika na Cesti dveh cesarjev v Ljubljani.