Razporeditev podforumov

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Par stvari:

1. Čvek in Novice... zakaj ustvarjati ločena foruma za dve tako podobni zadevi...

2. Zakaj je motošport pod avtomobilizmom in ne pod športom?

3. Gibljive slike, glasba... zakaj ne "film, glasba"

4. "Velike skrivnosti malih mojstrov" se mi pa po drugi strani zdi preveč obširna zadeva. Navtika, gradnja in kulinarika skupaj... ne vem no.

5. Ločitev GPS in PDA in pripojitev PDA telefoniji... pametni telefoni z Windows Mobile postajajo pogosta realnost, klasični dlančniki pa se počasi poslavljajo. Po drugi strani GPS hitro pridobiva popularnost.



Ja, par idej je pobranih s "konkurenčnega foruma", ampak roko na srce, treba je priznati, da so bile tam izbire tem za podforume že precej dodelane.
 

NeGrA

Pripravnik
20. jul 2007
720
0
16
Citat:
"Velike skrivnosti malih mojstrov" se mi pa po drugi strani zdi preveč obširna zadeva. Navtika, gradnja in kulinarika skupaj... ne vem no.

... mogoče bi se tle strinjala, da bi blo loh ločeno v podforumih... vsaj kaka kulinarika, gradnja... pa še kako zdravje ... bi blo nekok bol pregledno se mi zdi... OK, sej je sam predlog... zato pa smo tle, da izražamo mnenja...
wink-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.187
2.421
113
v lokalni ostariji
hja za gradnjo, kmetijstvo in kar je podobnega sem ze rekel da bi bilo dobro da bi bili novi podforumi... ampak so takrat rekli da dokler se "kriticna" masa ne napolni da ne bo nic... ceprav po drugi strani so pa kaksne tematike razdelane "u nulo"...

upam da se bo kaj zacelu dogajat s temi podforumi...
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Se pogovarjamo in sprejemamo predloge o prerazporeditvi/odprtju potrebnih sklopov.

Vsak predlog uporabnikov je dobrodošel.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Točka 1 prečrtana. Hvala! Ni bilo ravno veliko debate o tem... upam, da se večina strinja.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Tisti, ki bo hotel aktivno sodelovati v soustvarjanju portala bo že tukaj podal svoje mnenje.
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Ne bo se ozgubil, če boste pisali pred naslovom [Novice/Novica] bo vidno.

IMHO
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Citat:
Uporabnik NeGrA pravi:
Citat:
"Velike skrivnosti malih mojstrov" se mi pa po drugi strani zdi preveč obširna zadeva. Navtika, gradnja in kulinarika skupaj... ne vem no.

... mogoče bi se tle strinjala, da bi blo loh ločeno v podforumih... vsaj kaka kulinarika, gradnja... pa še kako zdravje ... bi blo nekok bol pregledno se mi zdi... OK, sej je sam predlog... zato pa smo tle, da izražamo mnenja...
wink-1.gif

To se tudi jaz strinjam. Ker tele skrivnosti malih mojstrov so čist preveč obširne in nepregledne...kot en kurji drek je vse nametano
grin1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Vidim, da je spet prišlo do prevetritve podforumov. Moram reči, da gredo, vsaj po mojem mnenju, zadeve na slabše... oziroma v smeri manj preglednega.

Še enkrat... mislim, da podforumi, ki imajo manj kot 20 novih tem na mesec, nima smisla, da so podforumi, ampak je jih je bolj smiselno priključit nekam drugam.

Razlog je predvsem preglednost. Sedaj je en kup mini, tiny podforumov, ki jih nihče ne bo redno spremljal in katerih nova sporočila se niti ne prikazujejo v osnovnem pregledu forumov (na desni).


1. Zakaj je bilo treba helpdesk razbiti na 3 nove stvari, mi ni jasno. Celoten helpdesk je mirno en sam podforum, sedaj imamo pa štiri, kar je povsem nesmiselno.

2. Novice so spet dobile svoj podforum. Tokrat še slabše, ker so v drugem nivoju in kot take povsem odrezane od "dogajanja" in se tem na nivoju "spam-a". Odkar ste jih prestavili v "čvek" nekaj dni nazaj, so bile točno tri nove teme, kar po mojem niti pod razno ne zahteva svoje kategorije.

3. Software in hardware je ql, čeprav so tu spet računalniške igre, ki "pridelajo" okoli 10 novih tem na mesec... in bi mirno šle pod software.



Mislim ne vem, meni ful ne odgovarja ogromno število podforumov. Če naredim primerjavo z Mobisuxom, mi je bilo še najbolj všeč v "starih časih", ko so bile stvari skoncentrirane po parih večjih kategorijah in se je dalo vse zelo na hitro preleteti. Prebereš ime topica, obvezno še uporabnika in takoj vidiš, če je zadeva zanimiva.
Sedaj je enostavno preveč klikanja. Ta podforum, on podforum...

Ja, res, pač bereš samo tiste, ki te v osnovi zanimajo... ampak včasih se kaj pametnega napiše tudi v kako "oddaljeno" kategorijo, ampak zadeva enostavno ne doseže vseh bralcev, ki bi jih stvar bila zanimiva.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Se ne strinjam - pri nobeni točki.



Te sicer razumem, ampak moje userske preference so pač drugačne kot tvoje. Določenih tem pač ne berem - nikoli - in mi zato tole vnaprejšnje "parceliranje" zelo olajša delo.





@tehnični support - nekateri podforumi se ne vidijo, če nisi registriran. Pa ne gre za neke hude seksualne teme, ki bi zahtevale registracijo. Ne vidim razloga, da so skriti.
 
Nazadnje urejeno:

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Še razlaga posta za cifro:



Če si registriran kot navaden uporabnik, potem vidiš vse podforume tudi v glavnem meniju (linke do njih). Če nisi registriran, potem ne vidiš celega sekšna "uporabniki", ne vidiš "novic" (znotraj čveka) in še česa.



@tehnični support = @logistik = @maverick = @cifra = @dodaj poljubno osebo, ki bo tole šlamparijo pomagala odpraviti (tudi s tem, da bo znala kje kaj reči)



Če je to namerno, prosim utemeljitev zakaj.
 
Nazadnje urejeno:

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Novicam po pomoti ni bilo dano dovoljenje tudi za ogled gostom, že popravljeno.





Kar se pa tehničnega supporta tiče, tudi v podjetjih in doma gosti nimajo dostopa povsod. Ne da bi karkoli skrivali, a tako pač je.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Recimo o novici o nesreči na obvoznici se debatira v čveku... ravno v tem je fora, da so takšni podforumi nesmiselni.
 

kozarec

ALTERKA 08
29. jul 2007
4.802
0
36
na šihtu
Ne vidim smisla, da se tu prerekava o okusih. Ti imaš pač rad stratačelo, jaz pa čokolado. Zmagal bo pa tisti okus, ki ima več oboževalcev.

In to je to - nič več in nič manj.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sploh ne! Fora je v tem, da imaš ti rada sladoled v kornetu, jaz pa ga raje pojem za mizo. Problem je v tem, ker se tebi ne ljubi zraven mene v lokalu sedet, dokler jaz ne pojem do konca.
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Ammm...zakaj ni pa kakega podforuma za ženske, kjer bi se lahko pogovarjale o modrčkih, kozmetiki, gospodinjskih nasvetih, ipd?
smile-1.gif