Razmišljanje o motoristih ko se nareže asfalt ...

Lorus

Pripravnik
3. sep 2007
410
0
16
ljubljana
Danes sem po zimskem spanju skuterja se prvič peljal v službo z njim ...

Del poti na moji relaciji v službo je bila sledeča pot: Celovška - Vodnikova - Večna pot (ZOO) - povezovalna cesta - Brdo (Tehnološki park) ...

Ko sem prišel do tistega mostička za Potjo spominov in tovarištva me za njim pričaka nabrazdan desni ovinek ...

Priznam, da se že zelo dolgo nisem vozil po tej relaciji niti z avtom, ker z avtom grem po avtocesti ...

Skratka da skrajšam: Kdo jim je dal pamet, da tako nabrazdajo asfalt??? S skuterem se komaj pelješ 10km/h ...

Kako je šele če se pelješ hitreje??

Tiste brazde te kar same vodijo ...

Zakaj nihče ne pomisli na skuteriste/motoriste ko to delajo??

Naj raje zamenjajo asfalt z malček bolj grobim???

Res je, da je ta ovinek zoprn tudi za avto in sem že večkat videl razbite avtomobile tam ...

Skratka: Kdor se vozi na relaciji ZOO - Tehnološki park Brdo pazite na ta ovinek pred/za mostičkom ...
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.361
381
83
To je že zelo stara zgodba, odkar so uvozili tole brazdanje asfalta.

Mnogo cenejše od preplastitve, ampak smrtonosna past za motoriste. A ne bi bil čas za kakšen organiziran pritisk, da se te stvari zakonsko prepovejo? Saj motoristov je dovolj, tudi dobro organizirani so/ste.

Podpišem prvi, čeprav nisem nikoli imel motorja in vztrajam pri trditvi, da je najboljši motocikel roadster
redface-1.gif
 

Anzee

Pripravnik
24. sep 2007
679
0
16
41
Ljubljana - Siska
www.facebook.com
Se mi je prav zdelo da bo ta odsek omenjen ko sem naslov videl. Ja tam je res na grobo narezan in te kar grdo prestavlja.. treba pazit, sploh v smer proti ZOO da ne odletis med kolicke od mostu..
 

Tusi

Fizikalc
3. sep 2007
1.233
1
38
Tudi pri nas v Tržiču imamo tako "popravljeno" cesto na relaciji Loka-Bistrica pri Tržiču. Res se moraš peljat skoncentrirano s kolesom/motorjem. Hvala bogu, da so zraven naredil za pešce stezo, ker po taki cesti z rolerji pelat bi bilo šele adrenalinsko. Do volitev se vrjetno ne bo nikjer nič premaknilo...
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
jp... to zna bit hudič.. Proti morju(oz nazaj) je en del (v ovinku) sfrezan... sem zadnjič šel me je kar šok. Kar neugodna zadeva ker imaš občutek kot da si na ladiji(dobesedno plavaš). Kot je Tusi rekel pred volitvam
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ja, narezan asfalt je za motoriste precej neprijetna nadloga. Pred nekaj leti so tako "popravili" cestišče v železniškem podvozu v Zalogu, kjer sta na obeh straneh ostra ovinka. Verjetno ni potrebno poudarjati, da je na teh ovinkih prednej in zadnje kolo motorja za vožnjo izbralo različen narezan kanal. Že vožnja z nizko hitrostjo je povzročila stresno doživetje, še dodatno so ga začinili avtomobilisti, ki so se ti nalepili na rit. Takšnih narezanih cest sem največkrat opazil ob morju, kjer je asfalt povečini gladek.
 

SnuffyZ32

Pripravnik
11. okt 2007
199
0
16
Obišči stran
Tega v zalogu se spomnim se z motosoli, kot prva relacijska voznja. In je blo kar zoprno. Sam kasnej sem se tam se dostkrat peljal skoz in se navadis. Mene ne moti. Oz... pac mi je vedno zanimivo kako se pele cez tist
smile-1.gif
Sej pol so tistega preplastili...


Tale na vecni poti, pa dobro poznam ovinek cez most, sem se z 200sx vsak dan v solo vozu tm ces. In tisti ovinek drsi k [censored]. Sam. Moje mnenje je, tisti ovinek tm je drsel od kar mam izpit za avto in ne verjamem da zdej ko je narezan za motorista kaj bolj drsi. Torej ce si prej sel lahko 40 skozi, bos tud zdej loh sel 40 skozi. Kar se pa obcutka spure tice pa nevem... fajn bi blo ce nebi bil narezan, naceloma mi je vseen - ker temeljni problem tukaj je da sploh mamo take konce asfalta ki so cista drsalnica. Pa ce je narezan al pa ne.

Kolega z nemcije pride vsak let na moto turo in je vsakic znova cist sokiran kasn asfalt mamo tu na koncih. Tega sploh ne pozna tm (Koeln). Niti enga metra take drsalnice ni.

Cista slamparija in idiotizem da je to tko. Ce se vam samoumevno zdi, je to da mamo tak asfalt ekvivalent temu da kupis najboljse grippy gume kar jih loh dobis, pol pa ko se vozis po cesti s konstantnim oprijemom bi ti vsake tolk casa se gume spremenile v 10 let staro zjebano zimsko Sava gumico. Me zanima kaksen safety rating bi imela.

Se kle gremo za meter gor al dol zavorne razdalje pri testih gum, za 50 al 60km/h na uro skoz kurceva naselja, asfalt pa taksen da bi se loh enkrat 80 peljal in ustavu v istih metrih, kot na drugem asfaltu pr 40.

lp,
Sasa