Razklan zob

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
En kočnik (krepko plombiran) je počil.

Notranji rob je ... postal neodvisen od preostalega zoba.

A se da kje hitro priti na vrsto, da se uredi?
Hitro = prej kot v četrtek, kjer sem na vrsti pri svojem zobarju.

Ali pa je kaka začasna rešitev?
Ker, jasno, med žvečenjem bo to bolelo, pa še smeti bodo v razpoko prišle.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pri mirovanju ne.
Bom pa prej ali slej moral jest...
tongue-1.gif


Kot rečeno, je zob poln plombe (bele). Koliko mrtev je, pa ne bi vedel.

Torej plombiran je že dolgo. Prej na črno, pred ne vem kolko leti pa na belo.
 
Nazadnje urejeno:

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Aja, glede bolečine.
Boli na pritisk.

Pri zagrizu kar fajn useka bolečina, malo pod zobom, v dlesni. Verjetno zaradi premika korenine zoba.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Nebi rekel da zaradi premika korenine. Dežurni zobozdravnik ti tu ne bo kaj naredil. Edino če jutri kličeš privatnike, če te kateri samoplačniško vzame takoj.

Verjetno nebo nič hujšega do četrtka. Znalo pa bi se zgodit, da boš rabil prevleko na zob.

Lahko se greš pokazat dežurnemu ampak dežurni dela samo nujne posege, tako da bi znalo bit, da te pogleda in pošlje domov, ker te pa (spontano) ne boli, pa možno, da niti na stol ne boš prišel.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Meni se je pred meseci zgodilo podobno. Zgornja leva petka mi je počila, sem šla do zobarce, kjer mi je notranji del zoba izpulila, plombo pa odstranila. Ostala je tako samo zunanja stena zoba, zob pa je mrtev. Zdaj pa čakam, kaj bo naslednji teden naredila.

Kako je sedaj s temi prevlekami in umetnimi zadevami (še nimam izkušenj s tem)? Cenovno, kvalitetno, vzdržljivo? Kaj lahko pričakujem, da bodo naslednji postopki?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
Meni se je pred meseci zgodilo podobno. Zgornja leva petka mi je počila, sem šla do zobarce, kjer mi je notranji del zoba izpulila, plombo pa odstranila. Ostala je tako samo zunanja stena zoba, zob pa je mrtev. Zdaj pa čakam, kaj bo naslednji teden naredila.

Kako je sedaj s temi prevlekami in umetnimi zadevami (še nimam izkušenj s tem)? Cenovno, kvalitetno, vzdržljivo? Kaj lahko pričakujem, da bodo naslednji postopki?

Odvisno od preostanka zoba sledi izdelava zatiča. Če je treba to naredit, potem pride v poštev samo še prevleka. Cenovno bi rekel da tudi v zdravstvenem domu pod 200€ ne bo kaj (seveda govorim o estetsko zame sprejemljivih zadevah), pri privatnikih pa bi rekel da vsaj 300.

Če ni treba zatiča je opcija tudi delna prevleka, kar bi cenovno lahko bilo 100€ (ne vem za to govorim na pamet, ker se (pre)malo uporablja).

Kvalitetno/vzdržljivo - če bo dobro narejeno ti bo držalo 10-20 let. Potem bo verjetno za obnovit zaradi obrabe materiala.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Krije nekaj, ampak za estetske rešitve zadaj ne dajo denarja. Največ pa itak estetika stane.

Za tebe je morda še rešitev dograditev plombe (ampak ne tako zelo dolgoročna), pogosto se namreč zdijo spremembe v ustih večje, kot dejansko so.
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.975
113
Če zoba ni od znotraj, kje potem sedi prevleka?

Sam sem imel kontra, da okoli od zunaj se je odlomil, znotraj pa je bil.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Zob se ustrezno obrusi in dogradi z zatičkom. Pogoj za to je "mrtev" zob. V takih primerih je itak redko zdrav, če pa je treba se ga pač še zdravi pred tem z endodontskim zdravljenjem.

Recimo na tej sliki, je sicer iz zelo stare (10 let) knjige, ampak za lažje predstavljanje je vredu.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Meni se je nekaj podobnega zgodilo..razklan in nato zaplombiran...je bil pa že brez živcev, sem popravljal privat, 1x ko so bili neki prazniki vmes, mi je počil in privat je bil seveda zaprt, začelo me je pa zelo boleti, me je pa državni vzel pod nujno, prvo mi pa antibiotike predpisal da neha bolet...je pa za izpulit, samo ko mi je začel o "šfiftu" oz. bolj o umetnem zobu cene govort, mi je pa slabo ratalo
frown-1.gif
tako da ga še niti nisem izpulil, bo pa potrebno enkrat v bližnji prihodnosti.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Krije nekaj, ampak za estetske rešitve zadaj ne dajo denarja. Največ pa itak estetika stane.

Za tebe je morda še rešitev dograditev plombe (ampak ne tako zelo dolgoročna), pogosto se namreč zdijo spremembe v ustih večje, kot dejansko so.
O kakih cifrah se pogovarjamo?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Plomba na koncesijo od 20€, samoplačniško (sklepam da je velik obseg) od 80€ naprej. Prevleke (estetsko ustrezne) od 100€ na koncesijo od 250 privat. Če je še kak dodaten poseg potreben pa še kaka stotka zraven.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.382
5.414
113
En nasvet - glede na zgoraj napisano ne iti po plombo za 20€. Znaš biti neprijetno presenečen.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.742
2.349
113
Pomurje
Dam 300 takoj, kmalu tak ne bo € več nič vreden.
smile-1.gif


Meni je mrtvi zob počil na notranji strani. Stene so že tako boge, da bo samo za ven, ko dokonca odleti.

Koliko pa je kaj estski zob št 6. Je precej veliki.